Skocz do zawartości
Gornik92

Telewizor 50 cali z dobrą czernią i niskim input lagiem.

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam poszukuję telewizora do dużego pokoju i mam dylemat który najlepiej wybrać. TV będzie wykorzystywane głównie do oglądania filmów i graniu na PS4. Dobrze by było żeby miał dobre oprogramowanie coś jak w LG i pilot magic ale to też nie jest priorytet. Mam na oku 3 modele: lg-49sm8600  , LG49sm8050plcsamsung-ue49ru8002-led-49 . Cena jaką chciałbym dać za TV to max 2500 PLN. Który z tych będzie najlepszym wyborem? Na początku byłem nastawiony na LG SM8600 ale wyczytałem, że ma słabą czerń. Zależy mi też żeby było wysokie odświeżanie, płynność ruchu, najlepiej matryca 100Hz. Oczywiście nie ograniczam sie tylko do tych 3 modeli które podałem bo moze akurat jest coś lepszego w tej cenie?

Edytowane przez Gornik92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, wszystkie wybrane przez ciebie TV-ki są podświetlane krawędziowo od dołu do góry a wiec będą miały słabą czerń, Samsung z uwagi na matryce VA tą czerń będzie miał troche lepszą ale tylko patrząc idealnie na wprost ekranu, schodząc troche do boku już matryca VA stopniowo traci kontrast a wiec oglądając TV np. w formie rodzinnej tylko jeden użytkownik jest w stanie osiągnąc 100% kontrastu reszta traci w raz ze zwiększeniem kąta patrzenia. W LG jest matryca IPS i do 178 stopni nie zmienia ona kontrastu a wiec patrząc na wprost jak i z boku obraz jest identyczny. Dodatkowo jako jedyny w tej przekątnej ma 120Hz matryce, no chyba ze uda ci się gdzies jeszcze kupic sony 49 XG8396 ale raczej już nie osiągalny. Bierz LG masz teraz w euro cene 1999zł a w Media Expercie 2799zł https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/telewizory/telewizor-lg-led-49sm8600-uhd-4k-a7-g2-nano-cell-hdr-pro-thinqai-pilot-magic-tv?utm_source=Internal&utm_medium=link&utm_campaign=2019.07.00_Internal&utm_content=45988a729df28f554d96a5b9932b17e1

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w porządku tylko martwią mnie opinie że ta czerń w tym tv jest jasna i są jakieś poświaty w szczególności jak się ogląda wieczorem. Jest trochę osob które piszą że drugi raz by tego tv nie kupili albo chcą go sprzedawać właśnie przez tą czerń. Nie ma jakiejś alternatywy w tej półce cenowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem tkwi w ustawieniach TV, sprzęt ma tzn. strefowe wygaszanie podświetlania i domyślnie jest ono włączone dlatego wieczorem widać nie równomierne rozświetlenie ekranu. trzeba tą funkcje wyłączyć i nie będzie widać różnic w podświetleniu. Żeby wyeliminować efekt prześwietleń obrazu musiałbyś skupić uwagę na TV z podświetleniem "Direct Led" lub TV Oled czyli tylne podświetlenie a większość producentów w tym przedziale cenowym robi podświetlenie "Edge Led" czyli krawędziowe i nie ma opcji że na jakimś TV będzie widać mniej tego światła a na innym więcej a jedynie nie będzie miał funkcji regulacji ilości światła i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ten tv w euro razem z kolegą ja 49 a on 55 cali i dostaliśmy rabat 500 zł ? Czyli wyszło że za tv dałem 1750 zł. Po testach jestem mega zadowolony i jak dla mnie czerń jak za te pieniądze jest bardzo dobra. Dzięki za pomoc w zakupie. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest aktualnie coś równie sensownego do kupienia do tych 2000zł jak ten LG w rozmiarze 50"? Bo jego w tej cenie już nie ma... A mnie już szlag trafia i nawet dziś mógłbym coś kupić. Ale sensownego.

 

Edit

Wlazłem po prawie 10 latach w ustawienia tv i... 

Podbilem kontrast, ostrość, wyłączyłem redukcję szumów, podbicie kolorów, zmienimem odcień bieli na zimny i mam zupełnie inny TV ? 

Człowiek nawet nie zwrócił uwagi, że przez lata powoli parametry sobie spadały z racji zużycia plazmy. Oglądam właśnie bez zaciągniętych rolet i jest ok. Wątpię, aby na tv za te 2k było lepiej. 

I moja plasma ma 100hz, dlatego tak ciężko mi ją czymkolwiek zastąpić. Widziałem sm8600 od lg i trochę do jakości obrazu plazmy mu brakuje. Oledy znów to lustra... VA nie ma kątów widzenia, przy nawet 15-20st kolory płowieją. A IPS kuleje kolorami i ogólna jakością. 

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...