Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Dzień dobry :)

 

Proszę was o pomoc w wyborze laptopa. Będę bardzo wdzięczna za wszelkie porady. 

1) Kwota przeznaczona na zakup: 12000zł

2) Laptop nowy/używany: Nowy

3) Matryca 15,6 mat, IPS. EDYCJA: bardziej skłaniam się jednak ku 14. 

4) Główne zastosowanie: Jestem projektantem oświetlenia. Programy, jakich używam (często jednocześnie) to AutoCAD, 3dsMAX, Revit, Sketchup, Dialux Evo, Relux

5) Miejsce użytkowania: Wszędzie! Często przemieszczam się z laptopem, ale poruszam się autem więc waga nie jest kluczowym kryterium. 

6) Wymagania specjalne: wydajność, kultura pracy (wyjące wiatraczki doprowadzą mnie do szewskiej pasji), elegancki wygląd (mam prawie 40 lat, jeśli wyciągnę gamingowy laptop z odpustową klawiaturą moi klienci padną ze śmiechu). Nie lubię delli (kilka lat temu w dell xps płyta główna padła kilka dni po zakończeniu gwarancji..nie mam zaufania do tej firmy)

7) Osobiste preferencje: Dysk SSD 

8  System operacyjny:  WIN10

Czasem podłączam do laptopa monitor zewnętrzny. 

Edytowane przez aga745

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Takie coś, niekoniecznie z dotykowym

https://www.morele.net/laptop-hp-zbook-studio-x360-g5-8jl32ea-6650661/

 

Szukaj mobilnych stacji roboczych na quadro. 

 

Edit 

Ten fajny, tylko ram mu dołożyc

https://www.morele.net/laptop-lenovo-thinkpad-p52-20m9001qpb-5363583/

 

Od siebie polecam zaopatrzyć się w porządny monitor do pracy w domu. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI P65 i9-9880H/16GB/512/Win10X RTX2060 10349 złotych

Solidny, z elegancką obudową i dość dobrym wyposażeniem. Ma matową matrycę FHD IPS i szybki CPU. Procesor ma 8 rdzenii i na pewno sprawdzi się w pracy. Laptop nie jest bardzo cichy pod obciążeniem, ale bez wiatraki nie generują dużo hałasu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Petru23 napisał:

Od siebie polecam zaopatrzyć się w porządny monitor do pracy w domu. 

Dziękuję :)  Monitor jakiego używam to Eizo FlexScan.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
20 minut temu, Stefan999 napisał:

MSI P65 i9-9880H/16GB/512/Win10X RTX2060 10349 złotych

Solidny, z elegancką obudową i dość dobrym wyposażeniem. Ma matową matrycę FHD IPS i szybki CPU. Procesor ma 8 rdzenii i na pewno sprawdzi się w pracy. Laptop nie jest bardzo cichy pod obciążeniem, ale bez wiatraki nie generują dużo hałasu. 

To jest gamingowy sprzęt, imo lepiej iść w stacje robocza. Bez problemu znajdzie się coś na i9 czy xeonie jakimś ale to jest inna bajka niż seria consumer.  Np lenovo jest w obudowie magnezowej a nie tylko Alu, jak np msi. 

I czy nie lepiej GPU pro, jak to łaźnie quadro? Nie chodzi tu przecież o cyferki w benchmarkach

I gwarancja... Można dokupić bez problemu onsite nbd do 5lat, konsumenckie sprzęty nie mają takiej możliwości. 

12k to mamy odpowiedni sprzęt z odpowiednią gwarancją oraz mamy zagwarantowana jakość produktu. Najwyższa jakość niedostępna dla consumer. 

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, właśnie sprawdziłam parametry stacji roboczej na której teraz pracuję - z book 14 g1,  i7-4600U 2.1GHz 16GB RAM 256GB SSD M4100 2GB - trochę sapie przy włączonym autocadzie i Dialuxie evo (oczywiście gdy piki już są bardzo ciężkie).  Myślałam, że to 15 a jednak to 14 . W sumie taki rozmiar ekranu mi odpowiada, więc edytuję moje zapytanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Radzę reż zwrócić uwagę na gwarancję. W xkom często przez to, że sami rozbudowują sprzęty gwarancja jest tylko sklepu. Głupie dołożenia ram już nas jej pozbawia (patrz info przy gwarancji - gwarancja sklepu, sprzęt rozbudowany na profesjonalnej linii montażowej xkom) - czyli jakieś łebki wsadzają ram albo dyski. 

A nigdy nie zapomnę, jak wzięliśmy partie hp z xkom, i czytnik palucha nie działał. Okazało się, że moduł nie był zamontowany, jedynie obudowa go posiadała. Xkom kupił najtańsze konfiguracje i sam dołożył pamięci i dyski, reszta niestety niemożliwa do uzupełnienia. 

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój stary ZBook ma takie wymiar jak nowe 15".

Fajną opcją w tym budżecie jest:

Razer Blade 15 i7-10750H/16GB/512/Win10 RTX2070

Jest lekki i b.dobrze wykonany, a do tego posiada wydajne podzespoły. Jest tu też matryca OLED (choć błyszcząca) o rozdzielczości 4K.

Ewentualnie:

Acer Triton 500 i7-9750/16GB/512/W10 RTX2080 IPS 144Hz

Również bardzo dobrze wykonany laptop z wydajnymi podzespołami. Jest nieco tańszy od Razer'a, ale jest jest tu matowa matryca FHD IPS o rozdzielczości 1920x1080. Acer również jest dosyć lekki, bo waży tylko 2,14kg.

Oba laptopy mają gwarancję producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, aga745 napisał:

Główne zastosowanie: Jestem projektantem oświetlenia. Programy, jakich używam (często jednocześnie) to AutoCAD, 3dsMAX, Revit, Sketchup, Dialux Evo, Relux

Potrzebujesz szybkiego CPU i dużo Ram. Procesory niskonapięciowe i 6 rdzeniowe to może być za mało, chociaż I7 9750h może być na styk. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Radzę się zapoznać z tego typu dokumentami 

https://knowledge.autodesk.com/certified-graphics-hardware

 

To ma być sprzęt do profesjonalnej pracy a tego typu programy wymagają certyfikowanych podzespołów. 

Bierzecie na klatę ew problemy w działaniu programów? A uwierzcie, mogą się takowe pojawić na gamingowych sprzętach. Wystarczy brak obsługi protokołu, instrukcji i kaplica. A to właśnie odróżnia sprzęt pro od comsumer i producenci dbają o takie niuanse. Właśnie po to, aby profesjonalista musiał kupić sprzęt właśnie na firepro/quadro a nie kilkukrotnie tańszego konsumenckiego gamingowca. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który z poniższych będzie najlepszym wyborem:

lenovo thinkpad x1, i7-8750H/32gb/NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti, Intel UHD Graphics 630 https://www.swiat-laptopow.pl/lenovo-thinkpad-x1-extreme-2-20mf000upb?utm_source=ceneo&utm_medium=referral

hp zbook 15 g6 (będzie ogromny :( , przekraczam budżet, ale może utarguję jakiś rabat) Xeon E-2286M/32gb/NVIDIA Quadro P2000, Intel UHD Graphics P630  https://www.morele.net/laptop-hp-zbook-15-g6-6tr64ea-6314024/

hp zbook 14u i7 8665U /32gb/AMD Radeon Pro https://www.kuzniewski.pl/p64043,hp-zbook-14u-g6-8jlg7ea-intel-core-i7-8665u-14-0-full-hd-32-gb-1000-gb-ssd-amd-radeon-pro-wx-3200-windows-10-pro-pakiet-uslug-i-wysylka-w-cenie.html

Mąż znalazł jeszcze Dell Precision 5540 lub 5550 ale mam mieszane uczucia ze względu na złe doświadczenie z xps (ALE jeśli mi napiszecie, że Dell pobija wszystkie powyższe modele to się na niego zdecyduję). 

Dziękuję za wszystkie rady

Aga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Petru23 napisał:

:) :)  Petru, to był mój pierwszy wybór (w marcu miałam kupić ux581 zi9 ale przez corona musiałam wstrzymać się z zakupem). Zamówiłam go do salonu, odpaliłam i..zrezygnowałam z zakupu. W ekranie odbija się WSZYSTKO.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A szkoda, bo gdyby nie to, to byłby idealny IMO ?

 

Edit

Podlinkuj tego della. 

Poszukaj reż na stronach producenta interesujących Cie modeli. Nie zawsze są dostępne w sklepach. Jeśli takiego znajdziesz podeślij pn to Ci wycenie. Mam distep do dystrybucji hp, lenovo, dell z racji mojej działalnosci. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 6.07.2020 o 16:06, aga745 napisał:

Fajny. Kawał profesjonalnego sprzętu. 

Tylko tak się zastanawiam... Technologia idzie dziś do przodu bardzo szybko, i pytanie czy warto teraz wydawać kupę kasy na coś, co będzie za 2-3lata warte połowę tego, co teraz? Czy nie lepiej kupić coś za połowę budżetu a za te dwa-trzy lata w razie potrzeby kupić coś nowego, wydajniejszego i w ogóle lepszego. Też za połowę przedmiotowego budżetu. 

Bardo fajne są te Asus z dodatkowymi ekranami. Tu taniej, trochę inny model z inną matryca. 

https://www.x-kom.pl/p/522935-notebook-laptop-140-asus-zenbook-14-ux434flc-i7-10510u-16gb-512-w10-blue.html?sm12=NDc=&ts=1590039023&token=3c79b98e0816ac6a707d9726b10e72ca&107=

 

edit:

niestety, tylko na grafice MX NV :(

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za wszystkie rady. 

Petru masz rację, dlatego postanowiłam, że kupię porządny komputer stacjonarny. Zbook, którego obecnie używam, trochę sapie przy dużym obciążeniu, ale daje radę (kupiłam go za niecałe 3 tys, sprzęt poleasingowy). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@aga745

Jak o komputer stacjonarny to załóż temat w dziale zestawy komputerowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 godzin temu, aga745 napisał:

Dziękuję Wam za wszystkie rady. 

Petru masz rację, dlatego postanowiłam, że kupię porządny komputer stacjonarny. Zbook, którego obecnie używam, trochę sapie przy dużym obciążeniu, ale daje radę (kupiłam go za niecałe 3 tys, sprzęt poleasingowy). 

Co do notka, postaraj się o sprawdzenie przed zakupem a przede wszystkim o sprawdzenie matrycy.

Dotarł do mnie wczoraj notek na sva i porównuję go do swojego Asusa na IPS i... Mam mieszane odczucia co do wyzszosci IPS nad wszelakimi innymi rozwiązaniami. Ale mogę mieć marne IPS ;)

Edytowane przez Petru23
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SVA przeważnie oznacza Standard Viewing Angles, czyli TN. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam komputer stacjonarny, ale wciąż potrzebuję laptopa. Który z nich byście wybrali? Który z nich ma lepsze odwzorowanie kolorów?

https://allegro.pl/oferta/dell-precision-m5520-i7-7820hq-32g-1tb-fhd-m1200-9454894403 - dell 5520, nie jest to sprzęt nowy ale podobno nie noszą śladów użytkowania. 

https://www.x-kom.pl/p/522935-notebook-laptop-140-asus-zenbook-14-ux434flc-i7-10510u-16gb-512-w10-blue.html  asus ux434 podoba mi się wizualnie, nowy więc 2 lata gwarancji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu dopłacać do niskonapięciowej i7. Jeżeli chodzi o Asus'a to w zupełności wystarczy tańszy: ASUS ZenBook 14 UX434FAC i5-10210U/16GB/512/Win10 4299zł

Alternatywnie- z dobrym pokryciem kolorów:

MSI Prestige 14 i5-10210U/16GB/512/Win10P MX330 4599zł

Dobrze wykonany i przyzwoicie wyposażony laptop z matową matrycą IPS i aluminiową obudową.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do Asusa można dołożyć kostkę pamięci? (oczywiście po upływie gwarancji)

 

Już doczytałam, że pamięć jest wlutowana

Edytowane przez aga745

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć czy dysk, możesz rozbudować bez utraty gwarancji. O ile jest taka możliwość (wolny slot) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...