Skocz do zawartości
sheldon24

Kupno smartfona do 1500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jaki dziś najlepiej kupić smartfona do 1500zł.Taki aby miał dobrą baterię na długi okres pracy.Szybkość działania,duży wyświetlacz,w miare dobry aparat,Jakie możecie polecić modele?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1500zł nie znajdziesz obecnie sprzętu obsługującego 5G. Jeżeli planujesz ten telefon wymieniać za kilka miesięcy, to bez znaczenia. Ale jeżeli planujesz go wymienić za rok/dwa/trzy to zakup aparatu nieobsługującego 5G nie ma sensu - wszystkie sieci powoli przechodzą na ten standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdury, żadne sieci nie przechodzą na 5G. 4G wciąż będzie działać, wciąż w perspektywie roku czy dwóch będzie wiodące i spokojnie wystarczalne. Obecnie inwestowanie w cokolwiek z 5G jest nonsensem nawet jeśli to ma być słuchawka na 2 lata. Już pomijam, że wiele telefonów z '5G' nawet nie obsługuje pasm na których taki Plus teraz robi to 5G. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Chelsey napisał:

Co za bzdury, żadne sieci nie przechodzą na 5G. 4G wciąż będzie działać, wciąż w perspektywie roku czy dwóch będzie wiodące i spokojnie wystarczalne. Obecnie inwestowanie w cokolwiek z 5G jest nonsensem nawet jeśli to ma być słuchawka na 2 lata. Już pomijam, że wiele telefonów z '5G' nawet nie obsługuje pasm na których taki Plus teraz robi to 5G. 

Jasne, 3G i 2G też ciągle działa a chyba nie ograniczasz się tylko do tych prędkości? Za rok w każdym abonamencie będziesz miał już możliwość korzystania z 5G o ile twój telefon będzie ją wspierał. Rozumiem, że mieszkasz z dala od nadajników 5G i dla ciebie to jeszcze za wcześnie ale idąc twoim tokiem rozumowania to tak jakby polecać stare platformy zamiast AM4 czy LGA1200 bo przecież też działają...

Plus jako jedyny się wyłamał i rozpoczął testy na innej częstotliwości niż pozostali a tej częstotliwości nie obsługuje akurat Xiaomi Mi 10 Lite 5G ale żeby od razu wiele telefonów? Jak ich wszystkich w Polsce jest w tej chwili około 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przy budżecie 1500zł na obecną chwilę ograniczanie się przez 5G jest bezzasadne. Niech jak najbardziej się rozwija sieć 5G, tylko wciąż 4G jest absolutnie wystarczalna i nie sądzę, aby na przełomie roku/dwóch nagle się okazało, że 4G nie daje rady i prędkości są za niskie czy opóźnienia zbyt wysokie. A samo 5G zanim będzie realnie użyteczne to minie jeszcze od groma czasu, bo wymaga większej częstotliwości nadajników od 4G gdzie wciąż nawet obecnie są miejsca gdzie 4G nie jest pokryte. 

 

Co do tematu to standardowo Mi9t / Realme 6 (a nawet Realme 6 Pro) lub Mi Note 10 lite. 

Edytowane przez Chelsey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Chelsey napisał:

Przy budżecie 1500zł na obecną chwilę ograniczanie się przez 5G jest bezzasadne. Niech jak najbardziej się rozwija sieć 5G, tylko wciąż 4G jest absolutnie wystarczalna i nie sądzę, aby na przełomie roku/dwóch nagle się okazało, że 4G nie daje rady i prędkości są za niskie czy opóźnienia zbyt wysokie. A samo 5G zanim będzie realnie użyteczne to minie jeszcze od groma czasu, bo wymaga większej częstotliwości nadajników od 4G gdzie wciąż nawet obecnie są miejsca gdzie 4G nie jest pokryte. 

W budżecie 1500zł nie ma żadnego telefonu z 5G ale niedługo się to zmieni. Za dwa lata nie będzie już w ofercie operatorów telefonów bez obsługi tego standardu i telefon z 4G będzie ciężko sprzedać. Idąc twoim tokiem myślenia dalej, wychodzi na to, że nie opłaca się zmieniać w domu WiFi na ax lub ac bo n też daje radę i opóźnienia nie są zbyt wysokie...

A 5G już jest użyteczne - znajomy używa P40 i korzysta już z 5G. W mojej okolicy też już jest zasięg:

https://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/wszyscy-polscy-operatorzy-uruchomili-juz-siec-5g-zobacz-mape-zasiegu/c83hlb6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę mi się kontynuować dyskusji, bo nie ma sensu jak widzę. Niemniej daruj sobie teksty z bezsensownością zakupu telefon bez 5G w 2020, bo to żenada. Lepiej kupić mocny telefon z 4G niż w tym samym budżecie kastrata no ale z 5G... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Chelsey napisał:

Nie chcę mi się kontynuować dyskusji, bo nie ma sensu jak widzę. Niemniej daruj sobie teksty z bezsensownością zakupu telefon bez 5G w 2020, bo to żenada. Lepiej kupić mocny telefon z 4G niż w tym samym budżecie kastrata no ale z 5G... 

Jak uważasz - widocznie brakuje ci argumentów. Do tego obrażanie. Słabo.

 

A wracając do tematu - może zaproponuj autorowi mocny telefon z 4G w tym budżecie, przynajmniej będzie jakaś wartość dodana tej dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja dam Ci argument. 

Siłą napędową producentów telefonów nie są flagowce a właśnie telefony klasy "operatorskiej". To ich sprzedaje się najwięcej. 

Zanim obsługa 5g będzie dostępna w telefonach do 1000zl przy zachowniu przez nich funkcjonalności trochę czasu minie i nie będzie to wcale rok czy dwa. 

Owszem, 5G jest potrzebne a wręcz niezbędne do rozwoju technologi ale telefony nie są docelowym targetem tego rozwiązania. 

Dziś spokojnie można brać telefon 4g i przez najbliższe lata cieszyć się jego pełna funkcjonalnością. Bo powiedz mi, co w telefonie da Ci posiadanie 5G? Telefon to nie lodówka, która sama zamówi żarcie ani też nie jest to autonomiczny samochód działający w oparciu o łączność bezprzewodowa aby nie przypierdzielić w inny pojazd. To jest target 5G. A że weszły one jako must have do telefonów to zabieg czysto marketingowy. Po co? A no po to, aby łapać takich jak Ty i ciągnąć od nich kasę. Aktualnie 5G jest niczym innym jak 3D w telewizorach ilestam lat temu. Zesrać się chcieli co niektórzy, wydawali kupę kasy na tv z 3D, w końcu nie dało się kupić tv bez 3D a dziś? Gdzie to 3D? Ale marketing swoje zrobił, do tego stopnia że w pewnym momencie nie dało się kupić TV BEZ 3D.

5G jest przeznaczone dla zaawansowanych rozwiązań opartych o komunikację bezprzewodowa z przesyłem ogromnej ilości danych, jak np autonomiczne samochody, lodówki czy identyfikacja klienta w sklepie - czyli marketing. A nie telefony, na których słucha się muzyki, przegląda www i dzwoni. 

 

Niejaki Unknown_solider by Ci więcej na ten temat powiedział, jakie faktyczne korzyści dla przysłowiowego Kowalskiego daje obsługa 5G w telefonie. 

 

Poszukaj sensownych argumentów przygotowując się do odpowiedzi. 

 

Waracajac do meritum. 

Huawei Nova 5t np. Xiaomi nigdy nie polecę jako telefonu na lata. Sam producent nie wychodzi z takiego założenia wypuszczajac co chwilę nowe generacje i wersję skuchawek. Dzięki temu użytkownik nie spędza z telefonem dużo czasu, bo wcześniej go sprzeda, dołoży trochę i kupi coby nie powiedzieć świetnie wyceniony kolejny model xiaomi. 

Ten producent, który nie ma tak rozbudowanej oferty musi dbać o jakość produktu. Bo będzie się z niego utrzymywał przez relatywnie długi czas a co za tym idzie musi się dobrze sprzedać przez dłuższy okres czasu. A trwałość, jakość jest jednym z najważniejszych kryteriów decyzyjnych, jak nie najważniejszym. 

Nikt nie kupi czegoś wypasionego, co się po chwili popsuje. 

 

I wszystkie siedzi przechodzą na obsługę również 5G a nie na 5G, jak to napisałeś. 

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, lubię zimne napisał:

Do 1500zł nie znajdziesz obecnie sprzętu obsługującego 5G. Jeżeli planujesz ten telefon wymieniać za kilka miesięcy, to bez znaczenia. Ale jeżeli planujesz go wymienić za rok/dwa/trzy to zakup aparatu nieobsługującego 5G nie ma sensu - wszystkie sieci powoli przechodzą na ten standard.

 

2 godziny temu, lubię zimne napisał:

 Jak ich wszystkich w Polsce jest w tej chwili około 10.

Sam sobie zaprzeczasz.

 

Edytowane przez bergercs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lubię zimne sory ale gadasz jak potluczony, 5G nie jest wymagane w telefonie ani teraz ani za 1 rok bo po co Ci wiecej niz 100Mbitow w telefonie, dla filmu 4k ktory bedziesz przesylal raz na ruski rok?

ja osobiscie nie widze w swoim zastosowaniu potrzebe posiadania 5G, nie wsominajac o tym ze prawdziwe 5G zostalo zablokowane przed koronowirusa i rzad bo nie bylo jeszcze przetargu na czestotliwosci a obecne 5G to zmieniony sygnal 4g+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Petru23 - w końcu argumenty ?. Tak, jak napisałeś telefony nie są docelowym targetem. Zgadzam się z tym częściowo - sam często używam telefonu jako routera korzystając z laptopa i w tym przypadku korzystanie z sieci 5G pozwoliłoby pograć spokojnie chociażby w CS. Mając telefon z obsługą 5G i mieszkając z dala od sieci kablowych/światłowodów czy też wynajmując mieszkanie/będąc na wczasach itp. a będąc w zasięgu 5G można już pomyśleć o komfortowym graniu itd. - kolega z P40 już testował i był zadowolony.

Czy korzystałeś kiedyś z internetu w telefonie w warszawskim biurowcu na tzw. mordorze? Jeżeli tak to wiesz o co mi chodzi. Jeżeli nie to napiszę - na małej przestrzeni pracuje około sto tysięcy ludzi i prawie każdy ma smartfona. Internet w tym miejscu jest często wolny jak ślimak. Jedyna szansa to 5G i nie chodzi o szybkość a o pojemność sieci.

 

@bergercs - nie bardzo rozumiem, możesz rozwinąć?

 

@xede - serio? Ty też zaczynasz wypowiedź od inwektyw? Spodziewałem się czegoś lepszego. Rozumiem, że możesz nie widzieć dla siebie zastosowań 5G ale ty to nie wszyscy.

 

@sheldon24 - jeżeli interesuje cię obsługa 5G to ja bym poczekał na Samsunga A51 SM-A516B

Poza tym, czy choć jeden z Was zaproponuje autorowi tematu jakiś telefon?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Propozycja już padła i na pewno lepsza niż Twoje padło a51 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Chelsey napisał:

Propozycja już padła i na pewno lepsza niż Twoje padło a51 ?

Nie zauważyłeś, że nie pisałem do Ciebie? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że polecasz badziewie, które nie nadaje się do codziennego użytku i jedyne co może powodować to frustracje a nie przyjemność korzystania więc się wypowiem by autor broń boże nie poszedł w tą stronę i nie żałował swego wyboru. 

https://www.youtube.com/watch?v=MEN7EtOs6zo

https://www.youtube.com/watch?v=kCVOCRAjQFI

Zastanów się co polecasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Chelsey napisał:

Zauważyłem, że polecasz badziewie, które nie nadaje się do codziennego użytku i jedyne co może powodować to frustracje a nie przyjemność korzystania więc się wypowiem by autor broń boże nie poszedł w tą stronę i nie żałował swego wyboru. 

https://www.youtube.com/watch?v=MEN7EtOs6zo

https://www.youtube.com/watch?v=kCVOCRAjQFI

Zastanów się co polecasz...

Zamiast tej dziwnej zajadłości polecam czytanie ze zrozumieniem...

Podajesz za przykład Samsunga A51 model poprzedni czyli SM-A515, który różni się dość znacznie od podanego przeze mnie SM-A516 (procesor, pamięć itd.). Wychodzi na to, że twoja znajomość tematu stoi na dość mizernym poziomie. Poczytaj sobie tutaj:

https://www.mgsm.pl/pl/katalog/samsung/galaxya515g/

i rzeczywiście zakończ komentowanie tego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi9t / Realme 6 (a nawet Realme 6 Pro). Jeszcze Motorola One fusion+ jest bardzo ciekawym telefon, jedynie boli w niej brak NFC. A 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, lubię zimne napisał:

Nie zauważyłeś, że nie pisałem do Ciebie? ?

Ja zaproponowałem wcześniej nova 5t 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.07.2020 o 17:57, lubię zimne napisał:

Jak uważasz - widocznie brakuje ci argumentów. Do tego obrażanie. Słabo.

 

A wracając do tematu - może zaproponuj autorowi mocny telefon z 4G w tym budżecie, przynajmniej będzie jakaś wartość dodana tej dyskusji.

Każda ciężka aplikacja webowa, każdy program korzystający z transmisji danych będzie ci szybciej działał w typowych warunkach na Pixelu 4 i iPhonie 11 mimo połączenia z 4g niż na średniaku używającym 5g. Sieć sub 5 GHz to taki sam upgrade jak 4g+, a tylko najdroższe flagowce obsługują mm wave czyli szybkości na poziomie 1 gbps, na 5g w paśmie 3.5 GHz transfery są często podobne do transferów w 4g z agregacją pasm i realna szybkość połączenia zależy w dużym stopniu od obciążenia sieci. Problemem 4g jest zatkanie infrastruktury i spadek prędkości przez jej przeciążenie ale to nie problem użytkownika ale operatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, unknown_solider napisał:

Każda ciężka aplikacja webowa, każdy program korzystający z transmisji danych będzie ci szybciej działał w typowych warunkach na Pixelu 4 i iPhonie 11 mimo połączenia z 4g niż na średniaku używającym 5g. Sieć sub 5 GHz to taki sam upgrade jak 4g+, a tylko najdroższe flagowce obsługują mm wave czyli szybkości na poziomie 1 gbps, na 5g w paśmie 3.5 GHz transfery są często podobne do transferów w 4g z agregacją pasm i realna szybkość połączenia zależy w dużym stopniu od obciążenia sieci. Problemem 4g jest zatkanie infrastruktury i spadek prędkości przez jej przeciążenie ale to nie problem użytkownika ale operatorów.

Podajesz za przykład snapdragona 855 i jeszcze szybszego A13 Bionic porównując do czego? Pewnie sporo tańszego snapdragona 765G lub exynosa 980. Ok, tylko w założonym przez autora budżecie nie kupi tych słuchawek. Co do problemów - operatorzy właśnie próbują je rozwiązać wprowadzając protezę 5G, która działa całkiem przyzwoicie.

P.S. Poprosiłem kolegę o zmierzenie prędkości pobierania na jego P40 w 5G i w pracy przy biurku waha się pomiędzy 330 a 360Mbps - jego koleżanka z biurka obok na S10 ma w tej samej sieci 18-19 Mbps przez LTE (poza biurem jest dwa razy lepiej)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1500 zl.

Xiaomi mi 10 lite 

Xiaomi mi note 10 lite. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...