Skocz do zawartości
Herus

Problemy z komputerem...

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy,

mam pewne problemy ze swoim zestawem.

Może opiszę po kolei.

Sprzęt:

  • ASUS X470-pro
  • Crucial 2x8gb (3000mhz chyba)
  • Ryzen 5 3600
  • 1060 6gb MSI
  • 980pro nvme 512gb
  • Zasilacz Zalman ZM500-GS (zmieniony parę dni temu na Seasonic Prime Ultra Platinum 550W)

 

Ostatnio 'bawilem sie' w oc pamieci - udało się uzyskać dość spoko wynik jednak miałem małe problemy ze stabilnością, dlatego zresetowałem to do ustawień fabrycznych (profil XMP).

Co się dzieje:

1. Otóż często po uruchomieniu komputera ma takie jakby ścinki. Ścina i myszka, oraz dźwięk (czy to YT, czy każda inna w systemie). Dodatkowo jak chce wyłączyć komputer to on się nie wyłącza - jest ekran zamykania systemu i muszę go po prostu wyłączyć manualnie (przytrzymać przycisk zasilania albo na PSU). Dopiero przy którymś restarcie jest ok i od razu po uruchomieniu komputera jest wszystko ok.

2. Przed chwilą uruchomiłem komputer i chciałem uruchomić RDR2 i nie szło. Wszystkie gry zainstalowane na partycji D:\ na dysku 980pro (2 partycje: C:\ systemowa i D:\ na gry) i pokazuje nagle ze partycja D:\ jest 'pusta'..

Bez-tytu-u.jpg

o co kaman??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatnio kumpel bawił się pamięciami to system nie chciał się w ogóle zabootować i trzeba było na nowo system stawiać.. Albo jak masz kopie zapasową systemu to ją wczytaj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że one są ustawione na domyślnych ustawieniach- profil XMP.

Może je sprawdzić jakimś testerem? Jeśli tak to jakim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sformatowałem partycje, zainstalowalem Steama, Origina i Rockstar Launcher, pobralem RDR2 i dziś znow to samo. Brak partycji D:\ ... o co chodzi? 
sprawdzilem pamiec memtest86 i jest ok..

 

chyba pozostalo zrobic reinstall systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunałem partycje, przeinstalowałem system i z partycją już nie mam problemów.

 

Pozostaje jednak to:

W dniu 5.07.2020 o 22:29, Herus napisał:

Co się dzieje:

1. Otóż często po uruchomieniu komputera ma takie jakby ścinki. Ścina i myszka, oraz dźwięk (czy to YT, czy każda inna w systemie). Dodatkowo jak chce wyłączyć komputer to on się nie wyłącza - jest ekran zamykania systemu i muszę go po prostu wyłączyć manualnie (przytrzymać przycisk zasilania albo na PSU). Dopiero przy którymś restarcie jest ok i od razu po uruchomieniu komputera jest wszystko ok


Kompletnie nie wiem o co chodzi... BIOSa (UEFI) resetowałem, zainstalowałem sterowniki do chipsetu. Zasilacz zmieniony na Seasonic Prime Ultra Platinum 550W. Test pamięci zrobiony w memtest86 (1cykl, ok 40min). 

Edytowane przez Herus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dysk np. HD tune albo weź windowsowe naprawianie dysku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie dysk- dysk  jest ok. Wyszperałem w necie ze jest to problem odnośnie 'DPC latency'

 

https://www.techpowerup.com/258611/windows-10-1903-has-a-nasty-audio-stutter-bug-microsoft-hasnt-managed-to-fix

https://forums.tomshardware.com/threads/freezing-lagging-after-new-build-ryzen-5-3600-b450-tomahawk-max.3507416/

https://community.amd.com/thread/235591

 

 

Tak to u mnie wygląda:

gNAFwMs.png

 

Ale jeszcze nie wiem jak to naprawić :(

 

edit:

zdaje sie ze pomoglo odinstalowanie w menedzerze urzadzen sterownikow o nazwie amd sata conroller

Edytowane przez Herus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...