Skocz do zawartości
xaxyenx

Komputer ma ograniczone pobieranie choć wyniki wskazują że powinien mieć wyższe

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam mam problem z moim internetem na speedtest.pl pokazuję mi że mam pobieranie ok. 110Mb/s upload 15 jednak przy próbie aktualizacji gier na platformie Steam ujrzałem pobieranie 80kb/s, nigdy w życiu nie widziałem żeby pobranie 60 megabajtów tak długo mi zajęło, nie tylko na Steam mam taki problem na komputerze wszędzie indziej jest tak samo, nie wiem co zrobić, komputer jest dobry wszystko śmiga niedawno składany GTX 1660 AMD R5 1600AF 16GB RAM'u. Wspomnę że niedawno wyświetlił mi się błąd z jakimś certyfikatem dot. strony ale go wyłączyłem, proszę o pomoc. (był to security alert nawet nie miałem odpalonej przeglądarki, próbowałem wiele metod z internetu i nawet zastosowałem "Network Reset" ale nic mi to nie pomogło)

Annotation 2020-07-06 041230.png

Annotation 2020-07-06 041253.png

Edytowane przez xaxyenx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Masz też inny komputer na którym mógłbyś sprawdzić czy jest tak samo?

Jaki masz router?

Jak łączysz PC z internetem (WiFi/kabel)?

Jaki masz dysk twardy?

Edytowane przez Frythyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Speedtest pokazuje prędkość w bitach na sekundę, a Steam, przeglądarki podczas ściągania i ogólnie większość programów pokazuje prędkości w Bajtach na sekundę. 1 Bajt to 8 bitów, więc przy tym co pokazuje Speedtest powinieneś mieć ok 13.8 MB/s. Na Steamie spróbj zmienić serwer pobierania (Ustawienia --> Pobieranie). Sprawdź też, czy nie masz tam włączonego ograniczenia na przykład z czasów, kiedy miałeś gorsze łącze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Frythyr napisał:

Masz też inny komputer na którym mógłbyś sprawdzić czy jest tak samo?

Jaki masz router?

Jak łączysz PC z internetem (WiFi/kabel)?

Jaki masz dysk twardy?

Przepraszam za zwłokę ale byłem zajęty, już odpowiadam

Mój router to Huawei 4G Router 3 Pro
łącze się z komputerem przez kabel
mój dysk twardy to SSD Western Digital Green 240 GB M.2 2280 SATA III

co do innego komputera, zaraz powinienem sprawdzić tylko muszę go odkopać.

Godzinę temu, narmiak napisał:

Speedtest pokazuje prędkość w bitach na sekundę, a Steam, przeglądarki podczas ściągania i ogólnie większość programów pokazuje prędkości w Bajtach na sekundę. 1 Bajt to 8 bitów, więc przy tym co pokazuje Speedtest powinieneś mieć ok 13.8 MB/s. Na Steamie spróbj zmienić serwer pobierania (Ustawienia --> Pobieranie). Sprawdź też, czy nie masz tam włączonego ograniczenia na przykład z czasów, kiedy miałeś gorsze łącze.

Tak wiem o tym, próbowałem zmienić serwer z Katowic Polskę na Warszawę jedyne co mi to dało to dodaktowe 100kb/s... ograniczeń żadnych nie mam ustawionych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić czy jest tak samo także na smartfonie. Tam prędkość będzie ograniczona (zależnie od tego jaki masz model) ale raczej osiągniesz od ~6MB/s w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Frythyr napisał:

Możesz sprawdzić czy jest tak samo także na smartfonie. Tam prędkość będzie ograniczona (zależnie od tego jaki masz model) ale raczej osiągniesz od ~6MB/s w górę.

Jeżeli dobrze pamiętam to miałem 106 Mb/s i 39 pingu 19 upload (?) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, xaxyenx napisał:

Jeżeli dobrze pamiętam to miałem 106 Mb/s i 39 pingu 19 upload (?) 

Nie sprecyzowałem. Chodziło mi o to żebyś sprawdził prędkość z jaką będzie się coś pobierało na pamięć telefonu.

Co do PC, to najlepiej byłoby wykluczyć winę systemu bądź jego konfiguracji.

Do tego celu potrzebowałbyś pustego pendrive'a (4GB chyba wystarczy), obraz Linux'a i program Rufus do instalacji obrazu na pendrive'ie.

Uruchamiasz potem PC startując z pendrive (jak to zrobić zależy od płyty głównej) i sprawdzasz jak to będzie tam wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...