Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Proszę o pomoc w znalezieniu dla mnie dobrego dysku SSD.

Cena: do 350 zł

Przeznaczenie: głównie gry

Rodzaj: SSD na SATA lub M.2

Pojemność: min. 500 GB

Uwagi: Chcę, żeby dysk trzymał wysokie prędkości odczytu i zapisu niezależnie od jego zajętości. Tak samo ma trzymać te prędkości przez całą długość transferu, a nie 2 sekundy 500 MB/s i później stałe 300 Mb/s. Ponadto chciałbym, aby trzymał wysokie prędkości niezależnie od tego, czy pliki są małe czy duże lub czy ich jest wiele albo tylko jeden. Liczę też na jego bezawaryjność przez parę lat. (Mam 120 GB CX300 i łamie te wszystkie warunki.)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dopłać 29 zł i kup sobie adate s11pro albo 8200 pro ewentualnie plextora M9 za 40-50 zł więcej. Szybciej i bez kabli

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Art385 Miałem go na uwadze, ale zmartwiła mnie informacja od mniej więcej 4 minuty: 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Krzysztof101 napisał:

Ponadto chciałbym, aby trzymał wysokie prędkości niezależnie od tego, czy pliki są małe czy duże lub czy ich jest wiele albo tylko jeden.

Zalecam obniżyć nieco wymagania, bo takiego dysku nie ma i nigdy nie będzie. Przy zapisie małych plików jest dodatkowo dużo pracy wykonywanej przez system operacyjny, który musi obsłużyć zapis metadanych, wpisy do tablicy alokacji itp. Nawet na ramdisku będziesz miał duże spowolnienia przy wielu małych plikach.

10 minut temu, Krzysztof101 napisał:

ale zmartwiła mnie informacja od mniej więcej 4 minuty

Takie rzeczy nie powinny Cię martwić. Inna sprawa, że recenzujący nie powinien w ten sposób informacji przedstawiać, bo to wprowadza w błąd i powstaje z tego bezużyteczna bzdura. Takie zjawisko występuje przy każdym dysku, więc nie jest to wada tej adaty, a tak mógłby ktoś pomyśleć, i podejrzewam, że Ty tak pomyślałeś. Najważniejsze, żeby zapis pojedynczego dużego pliku nie spadał z czasem w wyniku zapełnienia bufora - bo to jest do osiągnięcia w dyskach z wyższej półki. Natomiast dla małych plików zawsze będzie dużo niższy i musisz się z tym pogodzić.

Można ewentualnie patrzeć na osiągi syntetyczne zapisu małych próbek 4K i czasu dostępu - to jakoś mniej więcej może mieć wpływ na wydajność konkretnego dysku, ale jest jeszcze wiele innych czynników, które występują w realnych zastosowaniach - stąd w lepszych recenzjach znajdziesz również testy konkretnych zadań realnych jak np. instalacja programów - i wyniki często się nie pokrywają z tymi z programów syntetycznych.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wchodzi klient do salonu

-Dzień dobry, chciałbym kupić samochód, ma być szybki, tani i ze sporym bagażnikiem

-Panie, po co panu 3 samochody?

;)

Adata Dysk SSD XPG GAMMIX S11 Pro 512GB PCIe 3x4 3.35/2.35 GB/s M.2

Mam wersję 1TB, nie narzekam. choć gdzieś słyszałem, ze to ta sama adata co wyzej, tyle ze z radiatorem :E

Reklamują go jako dysk pod właśnie gry.

Edytowane przez Sary
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

uhh dziwne po zmianie forum straciłem konto i musiałem założyć od nowa, no ale cóż

Co do tematu ten sam dylemat mam, przejrzałem różne testy na polskich stronach i tomshardware i najbardziej odpowiedni wydaje się 

https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/dyski-i-pamieci/dyski-wewnetrzne/dysk-xpg-sx8200-pro-512gb-pcie-3-3-2-4-gb-s-m-2#topVariants

Dysk ADATA XPG SX8200 Pro 512GB SSD

Drugi dysk na system miałem wcześniej kupiony pny c3030 czy jakośtak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi