Skocz do zawartości
qpwoeiruty

i5-7400, GTX 1660 Super, 8GB RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem do jakiej kategorii dokładnie to przydzielić, ale jak ktoś wie to przerzucę ten temat do innej kategorii.  Tak jak w tytule to są specyfikacje mojego komputera. Gdy gram W PUBG i gadam na discordzie strasznie mnie przerywa, inni porozumiewają się bez problemu tylko ze mną jest taki problem, dodam że internet jest w porządku i nie ma z nim żadnych problemów.

Moje pytanie brzmi czy jest to kwestia RAMu czy procesora? Nie wiem co w pierwszej kolejności wymienić, aby pozbyć się tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w Menedżerze zadań w zakładce procesy co tam podczas gry ile czego używa. Najlepiej daj screena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screena zamieszczę jutro dla pewności, ale z tego co pamiętam to karta ok. 90%, procesor 100%, ram chyba też tak 90%, ale jak mówię screena dam jutro, żeby głupio się nie pomylić. Ale z tego co tu wynika chyba powinienem bardziej sugerować się procesorem? Czekam jeszcze na wypowiedzi innych osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.07.2020 o 22:19, Maketino napisał:

Screena zamieszczę jutro dla pewności, ale z tego co pamiętam to karta ok. 90%, procesor 100%, ram chyba też tak 90%, ale jak mówię screena dam jutro, żeby głupio się nie pomylić. Ale z tego co tu wynika chyba powinienem bardziej sugerować się procesorem? Czekam jeszcze na wypowiedzi innych osób.

Tu jest screen musiałem uciąć pasek z windowsa bo screen ważył o 7KB za dużo i się go przesłać nie dało :D.

Wydajnosc.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Też jutro zamieszczę gdy uruchomię te same aplikacje, ale i tak z tych co bardziej zżerają był uruchomiony discord, steam, PUBG. Przepraszam bo faktycznie się pomyliłem i nie wiem czemu pomyliłem zakładkę Procesy jako wydajność :/.

Edytowane przez Maketino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Procesy.thumb.png.0b57534601b283644811cbe9f871fc00.png

17 godzin temu, Maketino napisał:

Też jutro zamieszczę gdy uruchomię te same aplikacje, ale i tak z tych co bardziej zżerają był uruchomiony discord, steam, PUBG. Przepraszam bo faktycznie się pomyliłem i nie wiem czemu pomyliłem zakładkę Procesy jako wydajność :/.

Mocno przycięte, ale forum nie pozwala inaczej :/

Edytowane przez Maketino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A gdzie się podziało 4gb ram? Na pewno widzi obie kości? Mógłbyś to posortować od zużycia ramu bo mi się nie odlicza. 

Edytowane przez zbychu666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w użyciu jest 100% 8gb, ale na liście procesow widzę tylko w sumie 4gb, a zużycie procesora 100%. 

 

Zresztą to bardzo mało prawdopodobne, że zużywasz 96% ramu i to jest najpewniej przyczyną zamulania nawet jeśli czegoś nie widzę.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w użyciu jest 100% 8gb, ale na liście procesow widzę tylko w sumie 4gb, a zużycie procesora 100%. 

 

Zresztą to bardzo mało prawdopodobne, że zużywasz 96% ramu i to jest najpewniej przyczyną zamulania nawet jeśli czegoś nie widzę.  

 

 

Jeszcze jedno na liście widzę 32 bitowe programy czy one nie powinny być 64 bitowe, żeby poprawnie działać na 64 bitowym windowsie bo zakładam, że taki masz?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest 64bit, ale jakby kość 1x8gb miała być 4gb, na informacjach pisze 8, w menedżerze pisze 8, na microsoftcie pisze 8. To jak to naprawić w takim razie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...