Skocz do zawartości
Sasquach

czy zmieniać obudowę po zmianie kompa?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Wymieniam kompa na:
proc: AMD Ryzen 5 3600
chłodzenie proca: AC Freezer 34
grafika: Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER
płyta: MSI B450 Gaming Plus MAX
zostawiam do tego:
zasilacz: XFX TS 550W
obudowa: SilentiumPC Regnum L50 Pure Black

Zastanawiam się czy skoro obudowa ma już swoje lata to czy:
a) będzie pasować do nowej plyty?
b) czy zapewni wystarczającą odpływ ciepła?

A jeśli nie to jaką budę polecacie? Nie potrzebuję, żeby miała szklany bok, ale wolę zdecydowanie stonowany wygląd bez świecidełek.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Myślę że warto na przyszłość iść w nową obudowę. Zależnie od budżetu masz SG7V lub RG6V ewentualnie AT6V. Coś sobie wybierzesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wszystko się zmieści.

Nie jest to wybitna obudowa, ale sprzęt, który do niej pakujesz jest też budżetowy i niezbyt prądożerny (wszystko nie weźmie nawet 200W), więc moim zdaniem nie ma sensu jej zmieniać, bo praktycznie nic nie zyskasz (poza ewentualnym bling-bling wyglądem). Już lepiej dorzucić kasę, którą chciałbyś przeznaczyć na obudowę na lepsze podstawowe podzespoły.

Jedyne co bym ewentualnie zrobił to dorzucił dodatkowy wentylator 120mm na front jeśli masz tam tylko jeden fabryczny. Coś taniego pokroju Arctic P12 PWM załatwi sprawę. 

Edytowane przez zawisztheblack
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, zawisztheblack napisał:

Jedyne co bym ewentualnie zrobił to dorzucił dodatkowy wentylator 120mm na front jeśli masz tam tylko jeden fabryczny. Coś taniego pokroju Arctic P12 PWM załatwi sprawę. 

A w co byś dołożył te 200-300zł z obudowy? Grafika czy procek? Jeśli chodzi o grafikę to wolałbym zostać przy Nvidi, bo wkurzało mnie w Radeonach słabe działanie wszelkich HairWorksów, Physxów itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Sasquach napisał:

A w co byś dołożył te 200-300zł z obudowy? Grafika czy procek? Jeśli chodzi o grafikę to wolałbym zostać przy Nvidi, bo wkurzało mnie w Radeonach słabe działanie wszelkich HairWorksów, Physxów itp.

Jeżeli w zestawie liczyłeś 8GB to dorzucić do 16GB. Jeżeli jest 16GB to przejście z 1660 Super na RTX 2060 (pewnie dopłata do 2060 to będzie 450zł ale też i różnica pomiędzy 2060 a 1660 jest spora plus obsługa RT).

L50 to stara ale nadal jara obudowa sprzed ery szkła hartowanego i rgb.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja do tej pory śmigam na Antec P182 i nie widzę najmniejszej potrzeby na wymianę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.07.2020 o 09:59, Ralf58 napisał:

Kolego ja do tej pory śmigam na Antec P182 i nie widzę najmniejszej potrzeby na wymianę :)

Podepnę się pod temat. 

Też mam taką budę ale już jest w kiepskim stanie :( Myślę nad wymianą:

- Fractal Meshify C

- Phanteks Eclipse P400 / P500 / P600

co byście wybrali?

Ryzen 3600 / Fortis / Gigabyte 5700XT / Seasonic Prime 550W/ - bez hdd / 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meshify C będzie miała najlepsze temperatury razem z P600S, o ile w tym drugim zdejmiesz tą zaślepkę przedniego panelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dlatego moim faworytem ze wzgledu na cene / jakosc / wyglad / rozmiar (niepotrzebna mi przednia komora na dyski 3,5' lub rezerwuar)  jest Meshify C (biała) i chyba na nią się zdecyduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze temperatury będziesz miał w Phateks P400A, P500A czy Lian Li Lancool 2 Mesh, tylko te obudowy nie mają filtra przeciwkurzowego (robi za niego drobny mesh na froncie, który sporo filtruje, ale dużo też przepuszcza). Spoko pod względem przepływu powietrza jest też Cooler Master H500 (po prostu H500, nie H500P czy H500M) - ma dodatkowy panel na front z meshem.

Meshify C jest bardzo ok, ale musisz dorzucić wentylatory do fabrycznej baterii, która jest niewystarczająca.

Z obudów trochę innego typu Lian Li O11 Dynamic jest bardzo fajna, ale w zestawie nie masz żadnego wentylatora.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.07.2020 o 06:44, Herus napisał:

Podepnę się pod temat. 

Też mam taką budę ale już jest w kiepskim stanie :( Myślę nad wymianą:

- Fractal Meshify C

- Phanteks Eclipse P400 / P500 / P600

co byście wybrali?

Ryzen 3600 / Fortis / Gigabyte 5700XT / Seasonic Prime 550W/ - bez hdd / 

Miałem Meshify C jednak szału nie było, wizualnie podobała mi się może przez miesiąc, bardzo mało miejsca w środku, w dodatku ja miałem z czarnym szkłem przez które prawie nic nie było widać no i temperatury o dziwo były mocno średnie a miałem na przodzie 2x140mm, z tyłu i na górze wentylatory.

Teraz przesiadłem się na NZXT H510 Elite i zakochałem się w tej obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...