Skocz do zawartości
jakozo

b450 aorus elite + ryzen 5 3600 oc

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć,

czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego wszyscy mają w hwinfo napięcia rzędu 1.2 - 1.3, a ja po manualnym ustawieniu 4.1 ghz (oczywiście nie ma na tej płycie takiego czegoś jak ustawienie sztywno napięcia dla procesora, wobec tego musiałem się posiłkować offsetem = 0.084 dodane) na tej głupiej płycie mam 1.1 pod obciążeniem. Czy to napięcie jest ok? Wyniki w cinebench oczywiście są lepsze, niż przedtem, ale jestem totalnie zielony w oc, a wszędzie znajduje sprzeczne informacje + nie chce niczego sobie zepsuć. :P

OCCT z avx2 i małym zestawem danych puściłem na 10 minut, temperatura to maks 73 stopnie i nie miałem żadnych błędów. 

Zrzut z obciążenia:

Clipboard01.thumb.jpg.7fb9e7a0218c35644122e8693eabb8a2.jpg

Edytowane przez jakozo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może coś

w płycie pokickał

Edytowane przez Hubert W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta wcale nie jest taka głupia jakby się mogło wydawać, na początku też tak myślałem, ale ogólnie jest całkiem spoko :D w biosie na napięcie Vcc ustawiasz jako +0,xxxV czyli do standardowego napięcia procka dodaje tą wartość 1,1 to standardowe napięcie dla tego procka, ściągnij sobie CPU-Z i tam sprawdź jeszcze napięcie bez obciążenia i o ile się podnosi podczas obciążenia. 

 

Więc co do napięcia na Aorusie B450. Twój procek ma 1,1V ustawiasz Vcc + 0,084 - więc max pod obciążeniem płyta sama wyda prockowi napięcie 1,184V - reguluje napięcie zależnie od obciążenia, żeby procek na sztywno nie pracował z wyższym i nie przegrzewał się niepotrzebnie w momentach mniejszej aktywności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że wątek sprzed tygodnia, ale napiszę dla potomnych. Aorusy B450 nie raportują innego wskaźnika, niż Vcore w sekcji motherboard. Nie jest to żaden błąd, wszystko pracuje jak trzeba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte B450 mają w bios w > "Pheripherals" zakładkę "AMD Overcloking" gdzie można wszystko ustawić manualnie .Trzeba posiadać jedynie CPU serii 3000 by ta zakładka była aktywna !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...