Skocz do zawartości
Hauer

Zestaw i710700K+MSI RTX 2080 super gaming x trio

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Cześć. Mam w planach złożyć zestaw z i7-10700K i MSI RTX2080 super gaming x trio i chciałbym uzyskać jakieś porady odnośnie reszty komponentów,tak wiec.

Budżet to 10000 zł ale musi się w nim zmieścić jeszcze jakiś monitor 144Hz i nie potrzebuje żadnych dysków.

Jaka płyta główna,ram,zasilacz,obudowa,chłodzenie?

OC na razie nie planuje,ale w przyszłości być może tak

Będę wdzięczny za wszelki porady i wskazówki.

 

 

 

Edytowane przez Hauer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
16 minut temu, Blind-Wizard napisał:

Zacznij od wymiany  i9-9900K i RTX2080 na i7-10700K i RTX2080 Super. 

W sumie masz racje zmieniłbym na to i7 a co do karty to miałem na myśli dokładnie  msi geforce rtx 2080 super gaming x trio 

 

Edytowane przez Hauer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

https://proline.pl/koszyk/64fe04f9 10700K + 2080 SUPER + 144Hz 1440P monitor

10700K pod OC

Bardzo dobry cooler powietrzny opłacalniejszy od BQ Dark Rock PRO4 w kwestii cena wydajność

Dobra płyta z dobrą sekcją pod OC

32GB RAM co w niektórych grach się może przydać

RTX 2080 SUPER z cichym i wydajnym chłodzeniem. Sensu dopłaty do MSI Gaming X Trio nie widzę

Zasilacz z ogromnym zapasem i bardzo długą gwarancją na lata

Przewiewna i dobrze przemyślana obudowa (Meshify to typowo pod przepływ powietrza)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wielki dzięki thestasiex12 jeszcze takie pytanie,czy ten monitor i ogólnie te zakrzywione monitory da się przymocować do ściany na uchwycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Możesz postawić monitor na biurku, ale możesz też zawiesić go na ścianie, by zyskać nieco więcej przestrzeni na blacie. Ten model monitora jest przystosowany do montażu ściennego i zgodny ze standardem VESA. Monitor ma możliwość montażu na ścianie i zgodny ze standardem VESA. 

 

  • VESA 200 x 200,
  • VESA 300 x 300,
  • VESA 400 x 400. 

Są 3 standardy VESA. Ten model monitora ma możliwość montażu ściennego na uchwycie VESA

Edytowane przez Gość
dopis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

thestasiex12 jesteś pewien? bo trochę poszperałem i wszędzie pisze że on ma VESA 75x75 co z resztą bardziej by mi pasowało bo obecnie mam taki uchwyt ścienny ale on ma max 100x100

 

Edytowane przez Hauer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wall Mount (mm)
75.0 x 75.0

Ogólnie zestaw spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle zastanawiam się czy chcę pakować się w WQHD jestem przyzwyczajony do gry w 75+fps i o ile ten zestaw w większości dzisiejszych gier z rozdziałką 1440p sobie poradzi o tyle mam obawy co do przyszłych produkcji.Zastanawiam się czy nie lepiej zostać przy FHD np.coś takiego    https://proline.pl/monitor-msi-optix-mag241cv-24-cali-fhd-144hz-p1391646 

Choć kusi mnie te 2k bo ja całe życie na FHD :) a wielu mówi że po przesiadce nie wróciło by już do FHD wiec różnica na pewno jest.

Edytowane przez Hauer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 2k. Różnice widać choć pierwsze wrażenie może być złudne że nie jest dużo lepiej, ale wystarczy włączyć na chwilę FHD żeby stwierdzić że FHD to przeżytek zwłaszcza dla takiego sprzętu. Jakość detali w tytułach AAA jest taka że FHD nie ma podjazdu

Edytowane przez Bobson89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Przekonałeś mnie,a obudowa też bardzo fajna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam od niedawna icue 465x i poniekąd chyba trochę żałuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zdecyduje się trochę dopłacić i wziąć  Rtx-a od MSi więc obudowa którą zaproponowałeś Caps będzie idealna bo do tej z fractala ona by się już chyba nie zmieściła.A co do reszty wszystko może zostać jak było? głównie chodzi mi o zasilacz bo ta karta ma 8-pin x 2 , 6-pin x 1.No więc wszystko było by tak https://proline.pl/?fn=koszyk

Ps. dopiero teraz zauważyłem że zmieniłeś też chłodzenie na wodne,no ale jeśli uważasz że będzie wydajniejsze  to czemu nie tylko ze z wodnymi mam 0 doświadczenia i czy tam przypadkiem nie trzeba co jakiś czas wymieniać tego płynu i czegoś czyścić ?

 

 

Edytowane przez Hauer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jeszcze raz koszyk. Na dole pod koszykiem masz opcje udostępniania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest spoko. Nad tym 2080S jeszcze się raz zastanów względem 2070S za 1000 zł mniej. 

Ogólnie zestaw spoko a AiO nawet możesz dać 360 mm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym dać 360 mm ale wydaje mi się że to gra nie warta świeczki bo różnica w temp będzie pewnie marginalna a poziom hałasu z racji trzeciego wentylatora większy a poza tym to chyba zmienię tego arctica na krakena x63 280mm 

Edytowane przez Hauer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając 3 wentyle i większą powierzchnie radiatora, nie będzie głośniej, będziesz mógł puścić wetyle na niższe obroty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jeszcze jedną rzecz.Jak jest z podłączeniem wentylatorów do tej płyty czyli Gigabyte Z490 AORUS ELITE AC bo sama obudowa ma 3 ja jeszcze chciałbym dodać jeden z tyłu no i chłodnica 2 w sumie 6 wentylatorów.Pewnie będę potrzebował do tego jakiś splitterów,dobrze mówię? kupiłbym np.jeden podwójny splitter do wentyli chłodnicy i podpiął je do cpu_fan i jeden splitter potrójny do tych z frontu obudowy które podpiął bym do jakiegoś sys_fan tylko czy takie podpięcie  trzech wentyli do jednego gniazda jest bezpieczne?

Edytowane przez Hauer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...