Skocz do zawartości
Wilku193

Biznes online (Nie fejk) i pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! 
Od pewnego czasu działam w biznesie, który można prowadzić na odległość, face to face oraz online (nie jak FutureNet, czy namawianie ludzi do brania kredytów itd). Swego czasu produkty, które można otrzymać w tej firmie bardzo pomogły  mi  zdrowotnie  gdzie całkowicie odstawiłem różne antybiotyki podczas anginy czy grypy, dla mojego Ojca pomogły pozbyć się problemów z cholesterolem, a mamie pomagają przy hashimoto.  I właśnie dlatego chcę też przenieść ten biznes z polecania osobistego na stronę internetową. 

Tak w skrócie: Jest to biznes oparty na dwóch rozgałęzieniach:

  • Polecanie i sprzedaż produktów (sam mam ich mnóstwo w domu więc wiem co polecam, ponieważ są na prawdę super i działają)
  • Polecanie biznesu innym i dokładnie wytłumaczenie jak dojść do fajnych kwot (jak pisałem, to nie jest fejk. Firma działa oficjalnie w większości krajów świata, posiada dyplomy oraz certyfikaty i przynosi dla ludzi bardzo ciekawe dochody(o ile oczywiście starają się do niech dojść)).

 

Jest to pierwsza moja strona biznesowa, a domyślam się, że znajdę tu sporo osób, które znacznie lepiej ode mnie znają się na tego typu stronach dlatego jeżeli ktoś znajdzie chwilę chciałbym prosić o poradę czy dobrze zabieram się do tego tematu, czy coś na stronie wg waszej ważnej opinii powinno zostać zmienione lub np. czy żeby zainwestować w programy typu Adwords jeżeli chcę bardziej i opłacalnie poszerzyć zasięg  strony, ponieważ już słyszałem tyle sprzecznych opinii na ten temat , że sam nie wiem czy warto korzystać z tej kampanii czy nie. Jeżeli ktoś chciałby żebym coś napisał o tym biznesie, w którym fajnie zarabiam mogę coś napisać ale podkreślam, że to nie jest tutaj mój cel w tym poście. Chcę poradzić się bardziej doświadczonych osób jak w waszej opinii wygląda moja strona, co by was w niej zainteresowało, a co w niej zniechęciło żeby wyciągnąć wnioski.

Link do strony: 

https://www.biznes-forever.com/


Pozdrawiam i Dziękuję ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Raczej prosiłbym o poważną opinię zamiast dziecięcych tekstów

Edytowane przez Wilku193

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co cie skłoniło do wyboru pclaba na zasięgnięcie opinii o promowaniu MLM'a w którego uwierzyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, tml23 napisał:

Co cie skłoniło do wyboru pclaba na zasięgnięcie opinii o promowaniu MLM'a w którego uwierzyłeś?

Też się właśnie zastanawiam, dlaczego jeszcze się ludzie łapią na ten model biznesowy. Zarobić można na tym wyłącznie wtedy, kiedy jest się na szczycie piramidy, czyli trzeba mieć masę ludzi pod sobą, którzy będą ciężko pracować praktycznie za nic. Był już Amway i mnóstwo innych dokładnie takich samych firm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Wilku193 napisał:

Raczej prosiłbym o poważną opinię zamiast dziecięcych tekstów

To jest bardzo poważna opinia. Amerykańscy naukowcy dawno już udowodnili, że jak siedzisz przed redtube, to nie masz jak pisać, no powiedzmy że tego typu postów, jak pierwszy w tym wątku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Radar28 napisał:

Też się właśnie zastanawiam, dlaczego jeszcze się ludzie łapią na ten model biznesowy. Zarobić można na tym wyłącznie wtedy, kiedy jest się na szczycie piramidy, czyli trzeba mieć masę ludzi pod sobą, którzy będą ciężko pracować praktycznie za nic. Był już Amway i mnóstwo innych dokładnie takich samych firm.

Pisałem odpowiedź dla tml23 ale odpiszę pod Twoim postem, ponieważ macie to samo pytanie :)

Nie chcę was przekonywać, ponieważ nie o to mi tutaj chodzi. Napiszę jedynie, że to nie jest piramida jak sami piszecie i powodów jest mnóstwo ale podam jeden standardowy. Jeżeli np. ja jestem na "szczycie", a Ty Radar28 wejdziesz "pode mnie" i działasz gdzie ja nic nie robię to wchodząc na poziom ten sam co ja lub wyższy nie mam żadnych z tego pieniędzy tak jak to jest właśnie w MLM. (na stronie są podane te poziomy).  Poza tym nie trzeba mieć masy ludzi pod sobą, którzy będą ciężko pracować. 

 

Co do tml23 dlaczego w to uwierzyłem. Po prostu uwierzyłem w te produkty, które używam każdego dnia. Kiedyś kupowałem dużo chemii z apteki ale przerzuciłem się bardziej na zdrowie i cieszę się z tego. Mam je zawsze przy sobie nawet w biurze (link w załączniku) :D

105833583_616125782354548_7029962611342770052_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Wilku193 napisał:

Raczej prosiłbym o poważną opinię zamiast dziecięcych tekstów

Przeczytaj dokładnie regulamin,reklama na tym forum jest płatna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Wilku193 napisał:

Pisałem odpowiedź dla tml23 ale odpiszę pod Twoim postem, ponieważ macie to samo pytanie :)

Nie chcę was przekonywać, ponieważ nie o to mi tutaj chodzi. Napiszę jedynie, że to nie jest piramida jak sami piszecie i powodów jest mnóstwo ale podam jeden standardowy. Jeżeli np. ja jestem na "szczycie", a Ty Radar28 wejdziesz "pode mnie" i działasz gdzie ja nic nie robię to wchodząc na poziom ten sam co ja lub wyższy nie mam żadnych z tego pieniędzy tak jak to jest właśnie w MLM. (na stronie są podane te poziomy).  Poza tym nie trzeba mieć masy ludzi pod sobą, którzy będą ciężko pracować. 

 

Co do tml23 dlaczego w to uwierzyłem. Po prostu uwierzyłem w te produkty, które używam każdego dnia. Kiedyś kupowałem dużo chemii z apteki ale przerzuciłem się bardziej na zdrowie i cieszę się z tego. Mam je zawsze przy sobie nawet w biurze (link w załączniku) :D

1. Model sprzedaży to klasyczny MLM, czyli żeby na tym zarabiać musisz mieć dużo osób pod sobą - ci na dole już tak do przodu nie będą, a musi ich być wielokrotnie więcej niż tych, którzy faktycznie czerpią zyski z systemu. Podany na twojej stronie system premii i prowizji to jest dokładnie klasyczny MLM i nic więcej.

2. Co do produktów: można je chociaż nazwać wyrobami medycznymi? Jeśli nie, to nie spełniają nawet norm produkcyjnych dla leków a na to, żeby te różne tabletki i kremy przeszły badania kliniczne potwierdzające lecznicze działanie to nawet nie liczę. Dodam do tego, że różnych wyrobów i leków ziołowych z aloesu czy innych roślin jest na rynku mnóstwo, więc te produkty nawet nie wnoszą nic nowego.

Twój wybór jeśli chodzi o działalność gospodarczą, ale radzę się zastanowić, czy entuzjazm nie jest przypadkiem na wyrost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Radar28 napisał:

1. Model sprzedaży to klasyczny MLM, czyli żeby na tym zarabiać musisz mieć dużo osób pod sobą - ci na dole już tak do przodu nie będą, a musi ich być wielokrotnie więcej niż tych, którzy faktycznie czerpią zyski z systemu. Podany na twojej stronie system premii i prowizji to jest dokładnie klasyczny MLM i nic więcej.

2. Co do produktów: można je chociaż nazwać wyrobami medycznymi? Jeśli nie, to nie spełniają nawet norm produkcyjnych dla leków a na to, żeby te różne tabletki i kremy przeszły badania kliniczne potwierdzające lecznicze działanie to nawet nie liczę. Dodam do tego, że różnych wyrobów i leków ziołowych z aloesu czy innych roślin jest na rynku mnóstwo, więc te produkty nawet nie wnoszą nic nowego.

Twój wybór jeśli chodzi o działalność gospodarczą, ale radzę się zastanowić, czy entuzjazm nie jest przypadkiem na wyrost.

Rozumiem Twoje myślenie jednak to nie jest klasyczny MLM i nie trzeba wcale wielokrotnie więcej niż "Ty" mieć osób stąd te "progi"
 

Co do produktów to (niestety) firmy farmaceutyczne nie przychylnie patrzą na to co jest zdrowe, ponieważ logiką "tabletek z apteki" jest leczenie, a nie wyleczenie. Różnica jest taka, że wiele produktów działa objawowo niestety mając swoje niewidocznie skutki uboczne, które dopiero po latach wychodzą. Jakby się wgłębić w temat to wiele świetnych lekarstw z firm farmaceutycznych zostało później wycofanych, bo dopiero później okazało się, że powodują z czasem za duże problemy zdrowotne. Nie do końca wiem w jakim jesteś wieku ale może pamiętasz jak za czasów Twoich rodziców czy dziadków leczono się tym co jest naturalne i w wielu przypadkach tacy ludzie pomimo trudniejszych warunków życia żyli i żyją dłużej niż młodzi w obecnych czasach ale to jest bardzo długi temat. Owa firma jest firmą Flagową naturalnego pozyskiwania i eksploatowania aloesu. Niestety jeżeli wczytamy się w skład wielu produktów to okazuje się, że z "99% aloesu" jest np. 10%, ponieważ "ekstrakt" wchodzi w grę.

 

Co do "działalności gospodarczej" to za dużo widziałem na ten temat żeby nie podchodzić do tego realnie. Ale w sumie jak wyżej Spl97 wspomniał, zaczęło się to zmieniać w reklamę, a nie chcę tutaj nikogo do tego przekonywać co niestety zacząłem robić i za to przepraszam. Bardziej mi chodziło o samą stronę, informacje co do niej i jak pytałem "Adwords"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Wilku193 napisał:

Rozumiem Twoje myślenie jednak to nie jest klasyczny MLM i nie trzeba wcale wielokrotnie więcej niż "Ty" mieć osób stąd te "progi"
 

Co do produktów to (niestety) firmy farmaceutyczne nie przychylnie patrzą na to co jest zdrowe, ponieważ logiką "tabletek z apteki" jest leczenie, a nie wyleczenie. Różnica jest taka, że wiele produktów działa objawowo niestety mając swoje niewidocznie skutki uboczne, które dopiero po latach wychodzą. Jakby się wgłębić w temat to wiele świetnych lekarstw z firm farmaceutycznych zostało później wycofanych, bo dopiero później okazało się, że powodują z czasem za duże problemy zdrowotne. Nie do końca wiem w jakim jesteś wieku ale może pamiętasz jak za czasów Twoich rodziców czy dziadków leczono się tym co jest naturalne i w wielu przypadkach tacy ludzie pomimo trudniejszych warunków życia żyli i żyją dłużej niż młodzi w obecnych czasach ale to jest bardzo długi temat. Owa firma jest firmą Flagową naturalnego pozyskiwania i eksploatowania aloesu. Niestety jeżeli wczytamy się w skład wielu produktów to okazuje się, że z "99% aloesu" jest np. 10%, ponieważ "ekstrakt" wchodzi w grę.

1. Masz w szczegółach opisany model biznesowy na swoje stronie. To. Jest. MLM

2. Zamiast pisać o spiskach big pharma mogłeś przyznać prostą rzecz: te produkty niby lecznicze nigdy nie były ani nie będą testowane klinicznie, także ich działanie nie jest i nie będzie potwierdzone. A kwestia etykiety typu "wyrób medyczny" też jest istotna, bo oznacza ścisłe normy produkcyjne i dopuszczalne poziomy zanieczyszczeń w gotowym produkcie. Jeśli nie ma nawet tego, to całość nie jest nic warta. Zaś odwoływanie się do niby skutecznych chałupniczych metod z przeszłości i robienie zarzutu z wycofywania wadliwych leków z rynku zakrawa na absurd, bo to ostatnie oznacza, że ktoś te leki kontroluje nawet po wprowadzeniu na rynek. Wiesz jak długa i skomplikowana jest droga atestowania leku? Jak dokładnie i mozolnie musi być sprawdzany? W ulotce dowolnego lekarstwa masz szczegółową listę możliwych efektów ubocznych tylko dlatego, że zostało do mozolnie zbadane. W niekontrolowanych produktach ziołowych tego nie masz tylko dlatego, że nikt tego nie sprawdza a nie dlatego, że nie mają szans nikomu zaszkodzić. A średnia życia osób z pokolenia naszych rodziców była krótsza - to bardzo łatwo sprawdzić. Jeśli kiedykolwiek zacznie spadać, to będzie to głównie przez powszechny obecnie niezdrowy tryb życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz gwarancję, że te "naturalne" produkty z aloesu nie mają skutków ubocznych? Ktokolwiek to chociaż badał?

19 minut temu, Wilku193 napisał:

ponieważ logiką "tabletek z apteki" jest leczenie, a nie wyleczenie

Po takim stwierdzeniu, to w zasadzie nie ma już co rozmawiać, bo kończy się wiedza i logika, a zaczyna wiara...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Abstrahując od złośliwości typu zakładanie tematu na temat prowadzenia biznesu na forum komputerowym, to:

  • Dla mnie strona ma za mało konkretnej treści, a za dużo lania wody. Każdy dzisiaj ma wszystko najlepsze i najłatwiej właśnie z nim jest o sukces.
  • Strona jest brzydka. Niektóre obrazki są zniekształcone (zwalone proporcje). Inne mają tak niską rozdzielczość, że widzę piksele wielkości orbity Jowisza. Jebitna, pomarańczowa czcionka na białym tle może by była dobra dla strony przedszkola. O gustach podobno się nie dyskutuje, ale to nie ma nic wspólnego z profesjonalnym layoutem.
  • Zapisaliście mi ciasteczka na kompie. Gdzie jest informacja, że to robicie? (edit: dobra, jest, my bad)
  • Kolejny fuckup prawny to brak spełnienia wymagań RODO. (edit: Nie widzę na głównej stronie nigdzie możliwości trafienia do polityki przetwarzania danych. Trochę mi zeszło na szukanie)
Edytowane przez Karister
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Karister napisał:

Abstrahując od złośliwości typu zakładanie tematu na temat prowadzenia biznesu na forum komputerowym, to:

  • Dla mnie strona ma za mało konkretnej treści, a za dużo lania wody. Każdy dzisiaj ma wszystko najlepsze i najłatwiej właśnie z nim jest o sukces.
  • Strona jest brzydka. Niektóre obrazki są zniekształcone (zwalone proporcje). Inne mają tak niską rozdzielczość, że widzę piksele wielkości orbity Jowisza. Jebitna, pomarańczowa czcionka na białym tle może by była dobra dla strony przedszkola. O gustach podobno się nie dyskutuje, ale to nie ma nic wspólnego z profesjonalnym layoutem.
  • Zapisaliście mi ciasteczka na kompie. Gdzie jest informacja, że to robicie? (edit: dobra, jest, my bad)
  • Kolejny fuckup prawny to brak spełnienia wymagań RODO.

Dzięki Karister, postaram się dobrać bardziej odpowiednią czcionkę, treścią orz obrazkami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

drążycie temat, na który jagular dał pełną i wyczerpującą odpowiedź.

 

edit

Dawać tu Ryśka, niech zerknie jaka zwierzyna harcuje po jego rewirze ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strona jest krotko mówiąc brzydka. Ile płacisz za poprawienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...