Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

jaki obecnie możecie polecić dysk tak 3/4TB będzie traktowany jako magazyn plików na zdjęcia, filmy, pliki instalacyjne itp

pozostałe rzecyz będę miałna SSD

obecnie mam toshiba hdwd130 3tb

Jest trochę wolny i głośny, chciałbym nieco cichyszy dysk. Ten obecny przeznaczę na backup 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na HDD lepszej predkosci niz ten 3 TB nie wyciagniesz.

I jakos specjalnie cichszy tez nie bedzie ... taka natura HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pozostałych HDD,to jedynie WD30EZRZ(spadkobierca okrytej złą sławą serii Green),Seagate Barracuda 3TB,WD Purple 3TB.

Szczerze powiedziawszy,nie ma sensu zmiany dysku i zostań na 3TB Toshibie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze był wolny i głośny? Ile lat ma ta Toshiba?  Teraz poza Toshibą I WD to chyba nie ma większego wyboru pośród dysków talerzowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma? A Seagate?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam podepnę się do tematu, potrzebuje opinii o dysku Hitachi Ultrastar 7K3000 3TB SATA3 nowy nie użuwany z alledrogo za 239zł,  dysk służył by jako magazyn na filmy i zdjęcia podłączony do mojej stacjonarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szrot na oko 6-letni albo lepiej.

One pochodzą z holenderskich lub niemieckich szrociarni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.07.2020 o 16:42, adashi napisał:

Jak to nie ma? A Seagate?

A to ktoś jeszcze kupuje to drogie barachło? Ceny jak z kosmosu, a w tym wszystkim tandetne głowice z odrywającymi się sliderami, zablokowane dostępy do SA, więc odzysk danych w firmie rośnie kilkukrotnie.
Już nie wspominam o mobilnych dyskach Seagate żeby nie kopać leżącego :lol2: Takie dziadostwo że nawet nie mają już szczelnych pokryw hermobloku i szpary zaklejają jednorazowymi naklejkami hermetyzującymi. :rotfl:

Czasy Seagate się skończyły, z tej marki została już tylko nazwa. ;)

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję na przykład. Tak z 15 sztuk obecnie mam w użyciu, a w sumie przerobiłem ponad 50. I mam bardzo dobrą opinię co do bezawaryjności. Co należy czytać: żaden nie padł zanim ich nie sprzedałem, co oznacza zazwyczaj po 2-3 latach używania. Nawet w rejestratorach też używam Seagate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, magiczne określenie, nie padł, robiłeś jakieś testy pod kątem szybkości odczytu powierzchni, bo ja owszem, i wyniki wychodzą mocno średnie. Zielone bloki 150 ms, potrafią się już pojawiać w ilości dziesiątek bądź setki na nowych nośnikach. Co będzie za kilka lat?
Dla przykładu wrzuciłem na test kilka 5 letnich Toshib P300 2TB jedne stare o oznaczeniu DT01ACA200 drugie nowsze o oznaczeniu HDWD120, praktycznie wszystkie nośniki miały ok setki wolniejszych bloków po 5 latach pracy, jeden cykl zerowania w MHDD eliminował je całkowicie.

Z Seagate ostatnia dobra seria to było 7200.14, mam jedną złotą sztukę 45k przepracowane i tylko raz 5 błędów C5 wskoczyło które zniknęły po zerowanie bez remapu. ;)

PS. Takie dobre dyski, a sprzedajesz je po 2-3 latach i kupujesz nowe? :heu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, sprzedając dysk jeszcze na gwarancji dostaję za niego około 80%-90% ceny nowego. Hasło "gwarancja" ma magiczne znaczenie dla kupujących. Duże Seagate mam na 5-letnich gwarancjach i trochę na 10-letnich, te u mnie zabawiają nieco dłużej. Ale jednak większość to gwary 2-3 letnie.

 

Co do dogłębnego testowania, szkoda mi na to czasu, gdyby dysk zauważalnie zwalniał zauważyłbym. Podobnie nie wykonują obliczeń SuperPi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie i tak produkuje się taki szmelc, że wolę jak mi padnie dysk za stówkę mniej niż więcej, bo i tak dane idą się kochać. Kiedyś brałem WD Green/Blue czy Samsungi Eco ale teraz to nawet nie wiesz co kupujesz. Szkoda, bo z chęcią bym wymienił kilka sztuk starych dysków 1/2TB na jeden czy dwa większe ale to muszę dać z 1000zł na coś sensownego. A to już wolę zapolować na konkretne promo i kupić w tej cenie 2 Seagate i mieć 2 kopie od razu :E

A prędkości? Od tego mam SSD, talerzowce tylko na ważniejsze pliki i kopie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.07.2020 o 15:24, adashi napisał:

No tak, sprzedając dysk jeszcze na gwarancji dostaję za niego około 80%-90% ceny nowego. Hasło "gwarancja" ma magiczne znaczenie dla kupujących. Duże Seagate mam na 5-letnich gwarancjach i trochę na 10-letnich, te u mnie zabawiają nieco dłużej. Ale jednak większość to gwary 2-3 letnie.

 

Co do dogłębnego testowania, szkoda mi na to czasu, gdyby dysk zauważalnie zwalniał zauważyłbym. Podobnie nie wykonują obliczeń SuperPi.

Nie wiem, kto jest tak głupi żeby zapłacić 80-90% początkowej wartości za używany dysk, uwzględniając że tej gwarancji zbyt wiele nie zostaje, no ale zostawmy ten temat w spokoju, naiwnych nie brakuje.
Mimo wszystko, takie dobre dyski, ale pozbywasz się ich przed końcem gwarancji, to trochę ciekawe,  tak jak by jednak nie były takie dobre i chcesz unikać odpowiedzialności finansowej za usterkę, kwestii bezpieczeństwa tutaj nie zaliczam, bo gwarancja danych nie pokrywa, więc tylko nadmiarowość stanowi realne zabezpieczenie.

W dniu 17.07.2020 o 16:54, blabla123 napisał:

A to już wolę zapolować na konkretne promo i kupić w tej cenie 2 Seagate i mieć 2 kopie od razu :E

Jak kupisz coś pokroju Seagate Rosewood i pochodnych, to nawet 5 kopii może niczego nie zagwarantować. 8:E

W dniu 17.07.2020 o 16:54, blabla123 napisał:

A prędkości? Od tego mam SSD, talerzowce tylko na ważniejsze pliki i kopie.

Oczywiście że tak, sam mam teraz 6TB z SSD i tylko 4TB w codziennym użyciu z jednego HDD. Ale praca z dyskiem który ma sporą ilość 150ms sektorów nawet w kontekście kopii zapasowej jest mało przyjemna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DisconnecT napisał:

Mimo wszystko, takie dobre dyski, ale pozbywasz się ich przed końcem gwarancji, to trochę ciekawe,  tak jak by jednak nie były takie dobre i chcesz unikać odpowiedzialności finansowej za usterkę, kwestii bezpieczeństwa tutaj nie zaliczam, bo gwarancja danych nie pokrywa, więc tylko nadmiarowość stanowi realne zabezpieczenie.

W przypadku wyższych serii Seagate pokrywa.

A że się pozbywam to naprawdę nic dziwnego i nie ma w tym żadnego drugiego dna. Po pierwsze systematycznie rośnie moje zapotrzebowanie na powierzchnię, po drugie lubię być w miarę na bieżąco technologicznie, podobnie jak i z resztą sprzętu. Tak więc jak weszły dyski wypełnione helem, stopniowo na nie przechodziłem. No i lubię mieć gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na SMR też chętnie przejdziesz? :Up_to_s:;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...