Skocz do zawartości
chraqek

Sony Xperia Z1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam w miarę solidnego tel. poniżej 1000 zł z przyzwoitym aparatem. Czy warto kupić Xperię Z1 sprzed lat czy lepiej rozejrzeć się za jakimś świeższym tel.?

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Masz tematy o telefonach do 1000zl. Znajdziesz tam wszystko. 

Np

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xperia Z1 to bardzo stary telefon. Z Xperii do 1000zl masz np. XZ1. Poza tym np. Huawei P10 robi dobre zdjęcia i kupisz za ok. 1000zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej będzie jak poszukasz świeższego telefonu,Z1 już ma 7 lat na karku i już odstaje od dzisiejszych średniaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę najstarszą sensowną Xperią jaką opłaca się dziś kupić jest Z3. Telefon śmiesznie tani (za 400zł full zestaw w świetnym stanie, a w gorszym czasami można i za 200 wyrwać) a śmiga bez większych problemów i jest fajną alternatywą dla niskopółkowych chińczyków. Z2 to w sumie taka gorsza Z3 (ciemniejszy ekran, kanciaste boki, zaślepka na minijacka) a Z5 byłaby fajna gdyby nie wtopa z nieostrymi zdjęciami po lewej stronie i grzejący się Snapdragon 810 (aczkolwiek nie miałem więc polegam na opiniach innych). XZ1 jest całkiem dobrym smartfonem, podobnie jak XZ2, ale jeśli chodzi o design nie przebijają Z3/Z5 które wg. mnie są najładniejszymi Xperiami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeszcze są XZ i XZ Premium.Są równie ładne co Z5.

Wiem po sobie,design flagowców Sony bardzo mi się podoba.Nawet przesiadka na Samsunga nie zmienia mojego zdania o Xperiach.

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.07.2020 o 21:51, AMiABLE napisał:Tak naprawdę najstarszą sensowną Xperią jaką opłaca się dziś kupić jest Z3. Telefon śmiesznie tani (za 400zł full zestaw w świetnym stanie, a w gorszym czasami można i za 200 wyrwać) a śmiga bez większych problemów i jest fajną alternatywą dla niskopółkowych chińczyków. Z2 to w sumie taka gorsza Z3 (ciemniejszy ekran, kanciaste boki, zaślepka na minijacka) a Z5 byłaby fajna gdyby nie wtopa z nieostrymi zdjęciami po lewej stronie i grzejący się Snapdragon 810 (aczkolwiek nie miałem więc polegam na opiniach innych). XZ1 jest całkiem dobrym smartfonem, podobnie jak XZ2, ale jeśli chodzi o design nie przebijają Z3/Z5 które wg. mnie są najładniejszymi Xperiami.

W xz1 aparat był naprawdę słaby, nie chodzi mi o wałkowane do porzygu zdjęcia nocne, których i tak nikt nie robi ale słaby AF sprawiający, że trzeba tym smartfonem umieć robić zdjęcia aby cokolwiek na nich było widać i bardzo słabą nawet w porównaniu z dzisiejszym tanim chlamem z Chin rozpiętością tonalną. Nie wiem jak konkretnie xz1 ale moja xz premium miała dodatkowo słaby i niedostatecznie jasny ekran więc xz1 raczej nie ma lepszego choć faktycznie to według testów to dobry ips ale właśnie... jest to tylko ips, a nie po to kupuje się starego flagowca aby mieć mierny ekran. Inna sprawa to konstrukcja oparta w xz premium na plastikowej giętkiej i odchodzącej z czasem od reszty ramce, która z czasem zaczęła się rozpadać i przestały kontaktować przyciski co stało się po niecałym roku od zakupu. Co prawda nie oszczędzam smartfonów i nie obchodzę się z nimi delikatnie ale coś takiego nigdy nie stało się w żadnym innym moim urządzeniu. Smartfon swego czasu był dobrym flagowcem z powodu ceny podobnie jak Nokia 8 ale teraz kiedy ceny na rynku wtórnym starych flagowców stają się coraz bardziej podobne ani xz1 ani Nokia 8 nie są godne polecenia. Godna polecenia z okazyjnie wycenianych starych urządzeń jest za to szczególnie Motorola z2 Force i Google Pixel 2xl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem - moja Xperia jak dla mnie robi wystarczająco dobre zdjęcia, nocnych prawie że nie robię . Plus mam fizyczny przycisk aparatu.

Oba telefony które podałeś mają podstawową wadę - brak minijacka. Z bardziej subiektywnych spraw - są trochę za wielkie. Natomiast zgadzam się co do plastikowej ramki w XZ1 - nie wiem jaki był cel zastosowania plastiku (cięcie kosztów? w topowym modelu?) ale wyszło to słabo. Z tego co teraz patrzyłem to jeszcze Galaxy S7 jest fajny - ekran AMOLED, 4GB RAM, bardzo dobry aparat, świetnie wykonany. Właściwie jeden z ostatnich flagowców przed wejściem telefonów bezramkowych i pozbawionych minijacka.

PS Stara to jest moja Z3, 2-3 letnie urządzenie to nie staroć jest,  nie przesadzajmy. Dla mnie wymiana smartfonów co rok to marnowanie kasy (o ile nie jesteś geekiem i nie potrzebujesz najwyższej możliwej wydajności i najaktualniejszego oprogramowania)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...