Skocz do zawartości
Kacryj502

Próba reanimacji do 1.000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów

Mam w posiadaniu mocno wiekowy zestaw (używany jako drugi w domu) składający się z:

Procesor: Intel G4560

Mobo: Asus H110M-D

RAM: 2x4GB

GPU: 750Ti

HDD: Toshiba P300 1TB

Zasilacz: Corsair CX450 450W 80 Plus Bronze

Całość podłączona do bardzo starego monitora z maks. rozdzielczością 1600x900 (on też pewnie byłby do wymiany - ale tutaj pójdzie w spadku Acer Predator 24" z głównego zestawu gdy zostanie wymieniony na większy)

Mógłbym zainwestować około 1.000zł na próbę ulepszenia - i tu pytanie do Was - czy warto reanimować? (jeśli różnica w użytkowaniu miałaby być bardzo duża budżet można nagiąć do 1.500zl)

Jeśli tak - co powinno być priorytetem aby zmiana była odczuwalna?

Przeznaczenie komputera - ogólnoużytkowy (internet, domowe biuro, czasami gry WoT, Far Cry 5)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu wszystko trzeba by dać nowe, GPU przez jakiś czas możesz zostawić. https://www.x-kom.pl/lista/3bx93eby6 - tutaj masz set, który pozwoli ci na komfortowe granie, ale tak jak wspomniałem wyżej, karta będzie jednak ograniczać proca, więc zacząłbym się też rozglądać za jakimś układem. Zasilacz styknie, ja mam u siebie i5+rx570 i 450w daje radę. Na nowy monitor też musiałbyś wyłożyć z 550-600 zł. No i koniecznie kup sobie dysk ssd, bo sam hdd to jest katorga... Procek to ryzen 3300x, który jest słabszym odpowiednikiem r5 3600, płyta to solidna konstrukcja od asrocka na chipie b450 no i popularne ramki od cruciala. 

Jeśli stwierdzisz, że nie masz tyle kasy na zabawę, to priorytetem powinien być dysk ssd. W grach wydajności ci nie zwiększy, ale w codziennym korzystaniu zauważysz różnicę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto. Sprzedaj to co masz i kup nowy zestaw. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie do tego co teraz potrzebujesz to wystarczyłoby wymienić grafikę na GTx 1050Ti za dopłata 200zl okolo i wystarczy. Jednak jeśli chcesz dobrego kompa na dłuższy czas to:

Ryzen 5 1600af 600zl

b450m DS3H 300zl

2x4GB 200zl lub 2x8GB 380zl (3000/3200MHz) 

No i tyle kasy ile by Ci zostało na SSD dać. Przynajmniej 120GB na system a najlepiej 240/258GB na system i pare Gierek i różnice zobaczysz kolosalną. Jakieś 1700zl wychodzi za wszystko minus sprzedać proca ramu i płyty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...