Skocz do zawartości
Wielki_Metafizyk

Karta do 2000 zł +/- 100 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, poszukuję karty graficznej w podanej cenie. Interesuje mnie tylko bieżącą oferta allegro (mam kupon zniżkowy). 

Z tego co widzę, najciekawsze opcje to:

1. Asus 5700xt Strix za 1950 zł (nie wiem tylko czy to chłodzenie jest już poprawione) 

2. Gigabyte 2060 super gaming OC za 2000 zł 

Co wybrać (niekoniecznie tylko z tych dwóch kart), jak żyć? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz 5700xt to bym brał pod uwagę głównie:

https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/PowerColor-Radeon-RX-5700-XT-Red-Devil-8GB-GDDR6-RAM-Karta-graficzna/2794197?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=pricesite

https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/MSI-Radeon-RX-5700-XT-GAMING-X-8GB-GDDR6-RAM-Karta-graficzna/2789319?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=pricesite

W ostateczności z całkiem oki chłodzeniem po taniości :

https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/GIGABYTE-Radeon-RX-5700-XT-GAMING-OC-8GB-GDDR6-RAM-Karta-graficzna/2793831?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=pricesite

 

W skrócie. Gaming X to najlepsze chłodzenie jakie jest w tych kartach, red devil jest ciut gorszy, kulturę pracy i temperatury ma bardzo dobre. Gigabyte nie powinien się gotować, po lekkim uv kultura pracy powinna być dobra. Proshop to Duński sklep, który istnieje już dłuższy czas na rynku, nie ma stresu że padnie za rok. Zamawiałem tam, i inni forumowicze również, problemów nikt nie miał. Ewentualnie poszukałbym używanej rtx2070 super z dowodem zakupu z normalnego sklepu, gdzieś w okolicach 2100zł powinieneś dorwać. Wersja gigabyte jest oki, z 3 wentylatorami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki za odpowiedź. Widzę, że pomysł z allegro pomimo kodu rabatowego nie jest najlepszy, bo w innych miejscach ceny są lepsze ? 

Edytowane przez Wielki_Metafizyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie nie polecam 5700 XT, miałem pół roku i sprzedałem - w dodatku męczyłem się ze sprzedażą ponad 2 tygodnie bo nikt nie chciał tego kupić. 

Zdecydowanie brałbym 2060 Super, po OC miała więcej FPSów od 5700 XT w takich grach jak Forza Horizon 4, Shadow of Tomb Raider i w AC:O, gorsza była w RDR2, Gears of War, więcej gier nie sprawdzałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, novi napisał:

Jak chcesz 5700xt to bym brał pod uwagę głównie:

https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/PowerColor-Radeon-RX-5700-XT-Red-Devil-8GB-GDDR6-RAM-Karta-graficzna/2794197?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=pricesite

https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/MSI-Radeon-RX-5700-XT-GAMING-X-8GB-GDDR6-RAM-Karta-graficzna/2789319?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=pricesite

W ostateczności z całkiem oki chłodzeniem po taniości :

https://www.proshop.pl/Karta-graficzna/GIGABYTE-Radeon-RX-5700-XT-GAMING-OC-8GB-GDDR6-RAM-Karta-graficzna/2793831?utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=pricesite

 

W skrócie. Gaming X to najlepsze chłodzenie jakie jest w tych kartach, red devil jest ciut gorszy, kulturę pracy i temperatury ma bardzo dobre. Gigabyte nie powinien się gotować, po lekkim uv kultura pracy powinna być dobra. Proshop to Duński sklep, który istnieje już dłuższy czas na rynku, nie ma stresu że padnie za rok. Zamawiałem tam, i inni forumowicze również, problemów nikt nie miał. Ewentualnie poszukałbym używanej rtx2070 super z dowodem zakupu z normalnego sklepu, gdzieś w okolicach 2100zł powinieneś dorwać. Wersja gigabyte jest oki, z 3 wentylatorami. 

Jest jeszcze nitro+ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tylko z tego co zasłyszałem nitro+ ma pobór mocy na około 260w ustalony i hot spot 3 liczbowy potrafi się pokazać, więc raczej trzeba robić uv. Red devil ma 220w poboru i hot spot w obudowie nie przekracza 93* nawet po najdłuższej rozgrywce :P. Ale można też go brać pod uwagę. 

 

  

5 minut temu, ketiw555 napisał:

Ja od siebie nie polecam 5700 XT, miałem pół roku i sprzedałem - w dodatku męczyłem się ze sprzedażą ponad 2 tygodnie bo nikt nie chciał tego kupić. 

Zdecydowanie brałbym 2060 Super, po OC miała więcej FPSów od 5700 XT w takich grach jak Forza Horizon 4, Shadow of Tomb Raider i w AC:O, gorsza była w RDR2, Gears of War, więcej gier nie sprawdzałem. 

 

Cóż zależy od wersji, red devila sprzedałem migiem, mimo że był z outletu i wyraźnie było w opisie zaznaczone. A też jakieś ultra promocji nie zrobiłem na tę kartę, cena raczej minimalnie niższa od najtańszej oferty na allegro. 

Co do gier, miałem wersję bez super 2060 i szczerze powiedziawszy w forzie i sotr 5700xt wygrywa zdecydowanie jeśli chodzi o fps, w ets2 fps skoczyły z 50% w górę. Może za słabo od strony procka karmiłeś kartę, bo niestety navi ma swój narzut sterownika i daje się to odczuć. 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, novi napisał:

Tylko z tego co zasłyszałem nitro+ ma pobór mocy na około 260w ustalony i hot spot 3 liczbowy potrafi się pokazać, więc raczej trzeba robić uv. Red devil ma 220w poboru i hot spot w obudowie nie przekracza 93* nawet po najdłuższej rozgrywce :P. Ale można też go brać pod uwagę. 

 

  

 

Cóż zależy od wersji, red devila sprzedałem migiem, mimo że był z outletu i wyraźnie było w opisie zaznaczone. A też jakieś ultra promocji nie zrobiłem na tę kartę, cena raczej minimalnie niższa od najtańszej oferty na allegro. 

Co do gier, miałem wersję bez super 2060 i szczerze powiedziawszy w forzie i sotr 5700xt wygrywa zdecydowanie jeśli chodzi o fps, w ets2 fps skoczyły z 50% w górę. Może za słabo od strony procka karmiłeś kartę, bo niestety navi ma swój narzut sterownika i daje się to odczuć. 

Nie porównuj 2060 do wersji Super bo to rożne karty. Procka miałem R7 2700 wykręconego na 4.2 GHz i niestety słabo to wypadało z 5700 XT, ogólnie była to moja pierwsza karta amd od jakiś 8 lat ale chyba raczej na pewno ostatnia, miałem z nią więcej problemów niż przyjemności :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam podobne dylemat jak Wy, miałem dotychczas kilka kart od czerwonych i zielonych i dotychczas najlepiej wspominam gtx 970 oraz 980 (0 problemów przez ponad 5 lat). 

5700xt ma dla mnie tylko jedną zaletę poza wydajnością, za to istotną - cenę. Średni model 2060 super kosztuje tyle co topowe 5700xt i do tego jest słabszy. Jeśli chodzi o karty graficzne, dla mnie najgorsze niereferenty nie wchodzą w grę. Z kolei szlag mnie trafi jak wydam 2000 zł na farelkę z kiepskimi sterownikami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla spokoju ducha weź GeForce ;)
 

Sam w koszyku miałem już 5700xt pulse, ale przez limit BLIK odrzuciło transakcje, co potraktowałem jako znak i kupiłem 2060s :E

Do RTXów dają teraz Death Stranding

 

 
20200709_233003.thumb.jpg.8d6bc9577f232f9092589304620dbf11.jpg
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz wziąć AMD i odesłać w ciągu 14 dni jak nie podpasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdy problemy zaczną się dopiero po dwóch tygodniach to dopiero będą lamentacje na forum 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Radio_Tirana napisał:

A gdy problemy zaczną się dopiero po dwóch tygodniach to dopiero będą lamentacje na forum 

Oj byłyby ? Ja naprawdę z tych, co uważają, że jeśli kupują wcale nie tanią rzecz to zakładają jej bezproblemowe działanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie zamowilem Gigabyte Radeon RX 5700 XT Gaming OC 8GB GDDR6 (GV-R57XTGAMING OC-8GD) za 1930zł, ok cena za ten model czy niezbyt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Herus napisał:

Ja własnie zamowilem Gigabyte Radeon RX 5700 XT Gaming OC 8GB GDDR6 (GV-R57XTGAMING OC-8GD) za 1930zł, ok cena za ten model czy niezbyt?

Tu masz trochę taniej , a z duńskiego, sprawdzonego przez wielu i polecanego sklepu, jeszcze taniej, nawet wliczając dostawę

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, addept napisał:

Tu masz trochę taniej , a z duńskiego, sprawdzonego przez wielu i polecanego sklepu, jeszcze taniej, nawet wliczając dostawę

 

troche taniej ale tu mam zapewnienie ze jutro bedzie :) a jutro akurat bede mial czas zeby pograć :)
W tym duńskim jakoś tak się bałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Wielki_Metafizyk napisał:

Pochwal się gdzie i w jakiej cenie kupiłeś kartę ?

Jaką masz płytę do Ryzen? 

Z płytą trochę przyjanuszowałem i kupiłem coś taniego, ale w zasadzie do zwykłej 3600 da redę.

Brakuje mi tylko... monitora.

20200710_130519.jpg.3aa74de61c15d5cea3b2fd11d0d4a36d.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Morgan87 napisał:

Z płytą trochę przyjanuszowałem i kupiłem coś taniego, ale w zasadzie do zwykłej 3600 da redę.

Brakuje mi tylko... monitora.

Spoko zestaw,jaka obudowa?

W dniu 9.07.2020 o 08:37, Wielki_Metafizyk napisał:

Asus 5700xt Strix za 1950 zł (nie wiem tylko czy to chłodzenie jest już poprawione)

Jeśli nowa,to raczej będzie miało poprawione chłodzenie.W przeciwnym razie unikaj.

Jak boisz się problemów ze sterownikami,zawsze możesz wziąć 2060 Super np.Gaming OC,Palit JetStream czy MSI Gaming X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem składać.

Buda BeQuiet

pck0kds.jpg

Edytowane przez Morgan87
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Wielki_Metafizyk napisał:

Ja naprawdę z tych, co uważają, że jeśli kupują wcale nie tanią rzecz to zakładają jej bezproblemowe działanie. 

To obecne navi nie jest dla Ciebie ;) Wejdz sobie w temat navi i zobacz czy oni rozmawiaja o czyms innym niz problemy.
Kuzyn zmienial w tym roku red devila 5700xt na 2060S bo nie wytrzymal.

Jak dla mnie cena 2060S jest nieodpowiednia ale cena to nie wszystko w tym wypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...