Skocz do zawartości
Muschi

Wymiana Asus Xonar DX na zerwnętrzną kartę, jaką?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam karte Asus xonar DX oraz słuchawki ISK HD9999, karta jednak ma już swoje lata i jest trochę sfatygowana.

Może ktoś byłby w stanie polecić kartę zewnętrzną do 400zl, której zakup miałby sens w postaci polepszenia jakości dźwięku w stosunku do mojego xonara, głównie chodzi o pozycjonowanie w grach FPS(cs go, cod warzone) i muzykę (house, deephouse).

btw, od pół roku posiadam ISK HD9999, jakość muzyki, pozycjonowania w grach itp. jest wyraźnie gorsza niż w poprzednich słuchawkach HyperX HX Cloud Black (KHX-H3CL/WR),

Czy wg Was ta sytuacja jest normalna?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Akurat DX brzmi bardzo dobrze i jak go miałem w grach sobie elegancko radził jedyną bolączką znaną która u mnie występowała było ściszanie prawego kanału i trzeba było wyłączyć i włączyć kartę w menedżerze urządzeń lub zrobić restart pc aby działała normalnie, co ci nie odpowiada? w grach kroki masz za cicho? w panelu w mixerze są dodatkowe suwaki na podbicie DB nie wiem czy się tym bawiłeś? Jakie masz sterowniki? Akurat to że jest stara jej nic nie ujmuje bo gra często lepiej niż sporo świeżych kart

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam mam xonara i też miałem z nim pewne problemy. Z tego co się orientuję, xonar nie ma wzmacniacza słuchawkowego. Innymi słowy, bardziej wymagające słuchawki będą brzmieć średnio ze względu na niedobór mocy.

Rozwiązań jest sporo. Możesz dokupić dedykowany przedwzmacniacz słuchawkowy np cloudlifter (nie znam się, nie próbowałem)

Zostawić xonara niech sobie siedzi do głośników, słuchawki podpiąć przez DAC USB - ja używam Fioo 10k ale radzę albo dopłacić do lepszych modeli z większą ilością portów albo nawet kartę dźwiękową USB

opcja trzecia zainwestować w interfejs audio/mixer z portem słuchawkowym. Oprócz wzmacniacza słuchawkowego dostajesz w pakiecie wzmacniacze dla mikrofonów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

DX ma wzmacniacz, DG czy DGX też mają wzmacniacz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zawsze używałem uni xonar i było ok, teraz próbowałem na różnych ustawieniach, również na sterownikach asusa i nie potrafię nic wskórać, od kilku miesięcy taka sytuacja, zarówno za słuchawkach isk jak i na cloudach, w cod warzone nie jestem w stanie usłyszeć tego co kumpel grający ze mną na logitechach g pro, w csie też już od jakiegoś czasu jest klapa.

Wątpię czy to ma jakieś znaczenie, ale w tym miejscu mimo że podpięte są słuchawki, i w panelu xonara ustawione również słuchawki to pisze:

Głośniki (asus xonar dx)  (sorry że nie wrzuciłem oryginalnego screena mam teraz pod ręką tylko lapka)

obraz.png.df4327e6fd7fe432a9d55d778f2da017.png

W zimę zakupiłem mikrofon superlux E205U, swego czasu podpinałem do niego słuchawki, może w jakiś sposób mogł je uszkodzić?

Dzięki za odpowiedzi, myślę że spróbuję zamówić jakieś słuchawki i kartę, wtedy zobaczymy, jeśli nic się zmieni to znaczy że ogłuchem i zwrócę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Muschi

Spróbuj dwóch rzeczy - w panelu asus control center z UniXonar'ów zobacz zakładkę Mixer - Playback, tam są oddzielne suwaki głośności i standardowo nie powinny być niżej niż 75%, też upewnij się że nie ma jakiegoś trybu EQ włączonego, na głównym panelu EQ MODE powinno być na ciemno "Disable".

Druga sprawa i najważniejsza - sprawdź kabel zasilający :E może nie siedzieć poprawnie albo na samej karcie, albo na przelotce jeśli używasz adaptera. Przepiąć na oddzielną wiązkę z molex'ami też nie zaszkodzi.

Najłatwiej sprawdzić czy to wina karty poprzez odpalenie jakiegoś LiveCD/LiveUSB z pendrive'a z Win7 albo Linuksem i sprawdzić tam jak dźwięk zachowuje się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi