Skocz do zawartości
Pietruch91

Dobór płyty głównej i opinia o zestawie PC'ta do gier za ok. 7000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Zwracam się do Was z pomocą doboru płyty głównej i oceny podzespołów. Jaka płyta będzie dobra do takiego zestawu? Może warto coś zmienić? Ma ktoś doświadczenia z monitorami 240hz? Warto taki kupić? Z góry dzięki za wszelki sugestie.

Zestaw: https://www.morele.net/inventory/info/9c127104/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do gier to poszedłbym tylko w intela.

i5 10600k, lub i7 10700kf. Rtx 2070 super, do tego 2x 8gb ram 3600mhz i jakas mpg z490 gaming plus.

Z i7 może wyjść trochę ponad 7k, ale masz kompa idealnego pod ten monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jestem trochę zaskoczony bo spotkałem się z opinią, że właśnie lepiej uderzyć w AMD jeśli chodzi o gry (pierwotnie zakładałem też i7 10700kf z mpg z490). Teraz już sam nie wiem. Poczytam trochę forum w takim razie i dzięki za opinie. Może jeszcze ktoś wyrazi swoje zdanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze co do monitora to lepiej kupić 240hz full hd czy 144hz 2k? Jak uważacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz różnicę między 144Hz a 240Hz? Warto mieć kiedyś okazję samemu porównać.

Moim zdaniem jeżeli się już sięga po i7, to "K" nie jest w tej serii nie jest już potrzebne. Podkręcaniem można ugrać ledwo pół gigaherca względem zablokowanej jednostki. Już lepiej wziąć tańsze non-K i tańszą płytę (bo nie będzie potrzeby pałowania jej testami stabilności), a oszczędzoną kwotę przeznaczyć na inne komponenty.

Ryzeny są bezkonkurencyjne w mniejszym budżecie, gdzie bierze się ryzena 3600.

Mając dużo więcej funduszy sięganie po intela nie jest całkiem bez sensu - co prawda dopłata rzędu kilkunastu-kilkudziesięciu procent daje zysk tylko kilku-kilkunastu procent, ale zawsze coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarz. Z 240hz monitorem przesadziłem, wezmę jakiegoś 144hz z 2k (ktoś coś poleca w cenie do 1,5k?)

To złym rozwiązaniem będzie AMD 7 3700x? Nie za bardzo chcę już wychodzić z budżetem w górę a skoro są małe różnice to może warto wziąc tego ryzena albo nawet jakiegoś tańszego - bardzo się to będzie gryzło z 2070 super? Generalnie wole nawet zejść z budżetem i wydać na lepszy monitor i inne akcesoria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

3700X nie będzie złym rozwiązaniem. Wydajność CPU 3700X oraz 10700 w 1440p będzie praktycznie na tym samym poziomie. Możesz tutaj brać co chcesz. 

Tak w planowany budżet https://proline.pl/koszyk/13d030cf z monitorem 165 Hz 1440p VA

Taniej o 1000 zł z RX 5700 XT https://proline.pl/koszyk/a26ece3c

Edytowane przez Caps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...