Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam forumowiczów

Potrzebuje laptop w okolicy 4000 zł z jak najlepszą wydajnością CPU (gpu może być słabsze) i przyzwoita matryca (odwzorowanie kolorów). Naturalnie szukałem w gaminingu ale tam liczą się Hz, a nie jakość obrazu. Oczywiście dobre chłodzenie, w miarę cichy bo będzie pracował pod 100% obciążaniem długo i często. 15 cali, SSD 512, bez systemu. 

Z tego co widzę to Lenovo Y540 najbardziej sensowny jest - konkretnie Y540-15 i7-9750H/16GB/480 GTX1650.

Edytowane przez Palusik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten procesor ma bardzo dobre taktowanie i będzie najlepszym wyborem pod względem wydajności jeśli chodzi o Twój budżet. Sam model Legiona dobrze wypada w testach i nie osiąga spadków w wydajności nawet przy dużym obciążeniu CPU. Z tego co wiem to każdy laptop z tej serii posiada matrycę o szerokich kątach widzenia IPS co jest na plus. Minimalistyczny wygląd również przyciąga. Jak na ten budżet to będzie dobry wybór. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno będzie dostać coś wydajniejszego, ewentualnie nowe ryzeny, lecz aktualnie są tylko Asus, które posiadają jakościowo słabszą matrycę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przy IPS radzę zwrócić uwagę na max jasność. Bywają dosyć ciemne i nie ukrywam, że  potrafi to być problematyczne. 

Mam gamingowego asusa na IPS oraz od wczoraj sva w hp. Ta druga jaśniejsza, aczkolwiek kolory są ciut słabsze (ale widzę, że jest sporo możliwości poprawienia tego w ustawieniach). Ogólny odbiór jednak sva w jaśniejszych warunkach. 

I nie, nie twierdzę, że sva jest lepsze. Po prostu zwracam uwagę na jasność IPS. 

 

Y540 Będzie ok, jeśli chodzi o wydajność. 

 

Edit

Nawet na marnym zdjęciu widać, która lepiej świeci. 

https://drive.google.com/folderview?id=1-izV8MGnms96TxTX00U15f0JQetwjToo

 

Albo marny IPS albo bdb va

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, ogólnie to zamówiłem Lenovo Legion Y540-17 i7-9750HF/16GB/512 GTX1650, zobaczymy co jak to będzie. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 4 kafle to byś go z 1660Ti kupił...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten legion z 16gb ram na i7 z xkom nie ma gwarancji producenta. Miej to na uwadze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Petru23 napisał:

Ten legion z 16gb ram na i7 z xkom nie ma gwarancji producenta. Miej to na uwadze. 

Nie wróciłem uwagi, jest inna opcja? Na razie zamówiony, nic nie zapłacone. 

5 godzin temu, cervandes napisał:

Za 4 kafle to byś go z 1660Ti kupił...

Niespecjalnie mnie interesuje GPU.

Edytowane przez Palusik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Palusik napisał:

Nie wróciłem uwagi, jest inna opcja? Na razie zamówiony, nic nie zapłacone. 

Inna możliwość, to zamówić wersję z 8GB pamięci:

Lenovo Legion Y540-17 i7-9750HF/8GB/512 GTX1650 za 4199zł i dorzucić ram we własnym zakresie  pamięć-np.:HyperX 8GB (1x8GB) 2666MHz CL15 Impact Black za 169zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę już nie raz. Z xkom brać fabryczne konfigi z gwarancją producenta i samemu rozbudować o dysk czy pamięć. No bądźmy poważni... Nawet na tym przykładzie widać, że jest korzystniej nawet cenowo. Konfig z 16gb 200zl droższy. Od 8gb. A pamieci kupimy za 170zl. Zostanie na gryzonia. 

Sa dostępne jeszcze fajne konfigi z dyskami HDD. Przeceniane przez sprzedawców. Jaki problem kupić takiego po kosztach, dokupić dobry ssd i przenieść na niego system? - to akurat ogólnie, jeśli szukamy czegoś tańszego lub nie wymagamy najnowszych/najwydajniejszych konfigów. 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...