Skocz do zawartości
Zubi_82

Ustawienie pamięć Patriot Viper 4, DDR4, 16 GB,3733MHz, CL17

Rekomendowane odpowiedzi

 

Przez ciszę wyborczą część rzeczy ustaliłem za pomocą prywatnych wiadomości. Dla zainteresowanych skrót poniżej na czym stoję:

Po poprawnym złożeniu kości komputer odpalił i wszedł do Windowsa na takich ustawieniach:

thumb_show.php?i=wdw4jy29

thumb_show.php?i=hc3b624u

thumb_show.php?i=ap84n2ws

thumb_show.php?i=y2ze9q8w

zmienione w stosunku do powyższych ustawień:

procodt 40

csodtdrvstren 20

vsoc 1,075 V a potem 1.1

Zrobiłem test TESTMEM5 pobrałem z https://www.overclock.net/forum/27937684-post4314.html (ten plik który się tworzy cfg.link  trzeba go za każdym razem kasować?)   Wyniki testu poniżej...coś krótko trwał vsoc w czasie testu był ustawiony na 1,075 V

thumb_show.php?i=h9cqr43k

W każdym bądź razie test przeszedł ale jest niestabilnie... gry wywala i dalej nic nie zmieniałem bo nie wiem który parametr ma największy wpływ na stabilność.  Teraz pamięci działają stabilnie na xmp przy napięciu 1.35v  a pozostałe napięcia na auto.

No i niby osiągnąłem to co chciałem w pierwszym poście ale patrząc na te timingi wyliczona przez kalkulator i te które mam teraz na auto (18-21-21-41-87) No to wolałbym mieć stabilne te z kalkulator i napięcia chyba bezpieczniej mieć na sztywno niż auto. Więc co poprawić żeby było stabilnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te które ja podałem są w pełni stabilne na CJR, wprawdzie jest to tylko 3533 no i ja mam moduły 16GB, ale ciśnięcie tych 3733 przy tak nędznych nastawach nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.07.2020 o 06:42, Mar_S napisał:

Te które ja podałem są w pełni stabilne na CJR, wprawdzie jest to tylko 3533 no i ja mam moduły 16GB, ale ciśnięcie tych 3733 przy tak nędznych nastawach nie ma sensu.

Na jakich napięciach?

ps

Twój screenshot nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...