Skocz do zawartości
wilq_24

Tearing podczas przewijania stron

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem AOC AGON AG273QX i w grach jest wszystko ok, widzę różnice po przejściu z 75hz.Za to przewijanie stron to jest koszmarJest widoczny tearing, nie ma płynności a w zasadzie jest to samo co przy iiyama 75hz a nawet gorzej.Dużo ludzi pisze że już podczas przewijania zauważe różnice pomiedzy 75 a 144-165hz a ja tej różnicy nie widze i jeszcze mi szarpie obraz podczas przewijania.Wiecie może co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączyć akcelerację sprzętową w przeglądarce i funkcję "smooth scrolling", jeśli jest osobno, tak jak to jest na przykład w Vivaldi.

Funkcje te powinny być włączone by default, ale najwidoczniej nie są. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, akceleracja jest włączona.Problem ten występuje tylko w microsoft edge najnowszym(z niego głównie korzystam), w chrome, mozilli i operze tego nie ma, tam też przewijanie jest płynne.W Edge jest szybsze i przez to chyba to rozrywanie.Tylko jak w Edge włączyć smoot scrolling, nie ma tego nigdzie w oipcjach?

Edytowane przez wilq_24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli problemem jest przeglądarka, a nie cokolwiek, na co byś miał wpływ. Trzeba poczekać na aktualizację, która to naprawi.

W akcie desperacji można spróbować z innymi sterownikami graficznymi lub stworzyć specjalny profil aplikacji dla Edge w sterowniku graficznym i spróbować wymusić vsynca lub coś w tym stylu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nowy problem, migotanie podczas ładowania sie map w bf5, bf4, właściwie we wszystkich grach w jakie pogrywam.Czy to jest problem z gsync? czy to może być niepełna kompatybilność jako że monitor jest z freesync a ja gram na rtx?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wina freesynca, lub samej gry, ostanio tez mialem migotanie w hots ale po aktualizcji gry migotanie zniknelo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, wilq_24 napisał:

Mam nowy problem, migotanie podczas ładowania sie map w bf5, bf4, właściwie we wszystkich grach w jakie pogrywam.Czy to jest problem z gsync? czy to może być niepełna kompatybilność jako że monitor jest z freesync a ja gram na rtx?

Wyłącz Freesync i się dowiesz czy to jego wina. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...