Skocz do zawartości
PawelB1993

QNAPP - VPN - co robie źle.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebuje pomocy. Jak widać to mój pierwszy post, więc od razu proszę nie piszcie, że temat był, żebym poszukał na forum, bo konfiguruje to już trochę czasu. Niemniej jednak wszystkie tematy, które są dla wielu osób oczywiste dla mnie są po prostu czarną magią. Samo pojęcie VPN mnie przerasta mimo, że codziennie korzystam z tego w pracy. A więc do rzeczy. Próbuje skonfigurować u siebie w domu QNAPP TS351B. O ile mam dostęp do niego w domu o tyle problem pojawia się, gdy chcę mieć do tego dostęp również w innych miejscach.  Konfiguruję VPN zgodnie z filmikami, ale wydaje mi się, że gdzieś robię podstawowy błąd, o któego wychwycenie proszę. A więc do rzeczy co zrobiłem:

1) Konfiguracja VPN. Pierwsze kroki w QVPN Service 2, a więc nadanie hasła oraz nazwy sieci. (Zdjecie 1)
2) Użytkownicy (zdjecie 2)
3) Mój adres ip (nie jest to stały adres, jednak na potrzebę testu myślę że mogę użyć tego i codziennie go zmieniać) (Zdjecie 3)
4) Tak wygląda skonfigurowany vpn (zdjecie 4-5)
5) Zrobiłem w routerze przekierowanie portów. Mam nadzieję, że poprawnie (zdjęcie 6)
6) Idąc do drugiego komputera, na którym łącze się z internetem z telefonu, wpisuje te same dane i niestety nie chce się połączyć. (zdjecie 7)

Zdjęcia
https://photos.app.goo.gl/gQb7g19PdgjRhj8Q8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedostatnie zdjęcie. IP które podajesz przy przekierowaniu portów to wewnętrzne IP NASa w twojej sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, masz źle zrobione przekierowanie. 

W uproszczeniu przekierowanie ma za zadanie przekierowywać ruch sieciowy z zewnątrz sieci na konkretny adres sieci wewnętrznej. 

Czyli to co przyjdzie na twoje zewnętrzne IP 37.248.....:433 ma trafić na adres NASa 192.168.x.x:433.  (oczywiście nie musi być to też 433)

W sieci wewnętrznej nadaj NASowi adres statyczny i na ten IP zrób przekierowanie. 

 

Sam QNAP powinien mieć gdzieś toola który Cie poprowadzi i sam otworzy porty po upnp (synology ma to Qnap też powinien)

 

Dynamiczny adres IP możesz łatwo  sobie załatwić DDNS np. duckdns.org 

Wtedy po prostu masz adres  domeny jakisobiewymyslisz.duckdns.org zamiast 37.248..... i tego używasz z zewnątrz sieci. Na ten adres możesz sobie też załatwić darmowy certyfikat  https://letsencrypt.org i łączyć się z szyfrowaniem po https. 

Tylko musisz ustawić na NASie lub Routerze aby ten DDNS aktualizował. 

 

Edytowane przez iwanme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...