Skocz do zawartości
BartoszUk

5700xt Xxxx Jaki model

Rekomendowane odpowiedzi

Witam musze aktualnie wymienic karte mialem 5700xt raw II jednak padla i na dniach musze zaopatrzyc sie w nowa bo jest mi potrzebna do pracy. Jednak nie wiem ktora wybrac jesli chodzi o osiagi i cieplo.

Jesli chodzi o dobor kart tylko te sa dostepne od reki nie moge za dlugo czekac . 

 

15e563e438c96cca.jpg

 

Prosze o pomoc w dobraniu odpowiedniej karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to jest najlepszy model jeżeli chodzi o rx5700xt https://www.x-kom.pl/p/544950-karta-graficzna-amd-sapphire-radeon-rx-5700-xt-nitro-oc-se-8gb-gddr6.html sapphire robi radeony od kilkunastu lat i robi je bardzo dobrze. Ewentualnie jeszcze red devil od powercolor - również bardzo dobra konstrukcja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, santaangelo napisał:

Według mnie to jest najlepszy model jeżeli chodzi o rx5700xt https://www.x-kom.pl/p/544950-karta-graficzna-amd-sapphire-radeon-rx-5700-xt-nitro-oc-se-8gb-gddr6.html sapphire robi radeony od kilkunastu lat i robi je bardzo dobrze. Ewentualnie jeszcze red devil od powercolor - również bardzo dobra konstrukcja. 

A mozesz jakos to uzasadnic ? jak z temp i bostem albo oc ? wlasnie poluje na power devila ale jest nie dostepny od reki .. widzialem liptona jak robil recenzje itp. co do sapphire martwie sie tylko jak bedzie temp przy oc albo przy mocnym obciazeniu

tu mam 2 rodzaje o tych mowisz ?

 

Sapphire 11293-03-40G Radeon NITRO+ Rx 5700 Xt 8GB GDDR6 Dual HDMI/ Dual DP OC (UEFI) PCIe 4.0 Graphics Card

 

SAPPHIRE Nitro+ Radeon RX 5700 XT 8G GDDR6 Dual HDMI/ Dual DP OC (Uefi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aorus ma dość agresywne obroty wentylatorów przez co w miarę dobra kultura pracy, ale fakt Nitro jest ciekawym wyborem.

XFX nie ta półka, choć testów tych triple dissiplation nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatury jak to w radeonach są wysokie, w spoczynku standardowo ok 50 stopni, podczas grania ok 72 stopnie. O oc się nie wypowiem, bo nigdy na to nie patrzałem ani się tym za specjalnie nie interesowałem. Ewentualnie jeszcze pulse jest z takich w miarę chłodnych radeonów. W wolnej chwili polecam przejrzeć taki ranking https://www.techpowerup.com/review/sapphire-radeon-rx-5700-xt-nitro/31.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych, które masz do wyboru to Nitro+, a ogólnie to jedna z trójki: Nitro+, Red Devil, Gaming OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej bierz Nitro+

Aorus też można się zastanowić,taki nieco lepszy Gaming OC.

XFX - z trzema wentylatorami nie są to złe karty,ale nadal nie mają podjazdu do Nitro+/Red Devil

Asus TUF - padlina jednym słowem.

Jeszcze godne rozpatrzenia to Sapphire Pulse/PowerColor Red Dragon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnieliscie dodac ze MSI Gaming X  bije nawet  Nitro i nie ma lepszego modelu pdo wzgledem chlodzenia.  :D Na tej karcie wyciagnalem 2200Mhz na rdzeniu przy 1300mV i prawie 300W z dobrymi tempami przy recznej krzywej :D

 

Jedyny minus tej karty to wielkosc i potrzebuje duzej przewiewnej obudowy, innaczej bedzie kotlowac wszystko w srodku.

 

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem właśnie asusa strixa 5700xt na przeczekanie zamiast zwykłego RTXa 2060.. Nowka niecałe 1500 PLN w promocji, więc się chyba opłacało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.07.2020 o 23:10, dawidoxx napisał:

Kupiłem właśnie asusa strixa 5700xt na przeczekanie zamiast zwykłego RTXa 2060.. Nowka niecałe 1500 PLN w promocji, więc się chyba opłacało :D

Gdzie za tyle ?! ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.07.2020 o 23:10, dawidoxx napisał:

Kupiłem właśnie asusa strixa 5700xt na przeczekanie zamiast zwykłego RTXa 2060.. Nowka niecałe 1500 PLN w promocji, więc się chyba opłacało :D

well shit, mam nadzieję, że masz wersje z marca...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno poprawiona wersja więc luz.. Jak nie to zwrócę lub dodam sam podkładki :E i tak jest to tylko karta na przeczekanie do 3080Ti 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...