Skocz do zawartości
vidal

Uniwersalny laptop (praca+gry) do 5000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, piszę z prośbą o pomoc przy wyborze laptopa. Pisząc uniwersalny mam na myśli laptop, który w większości czasu będzie służył do pracy (office), oglądania filmów oraz gier takich jak call of duty, battlefield, gta V. Zależy mi na wadze sprzętu, pojemnej baterii, która w trybie zwykłej pracy wytrzyma bez zasilacza parę godzin oraz na tym żeby się nie nagrzewał i nie świecił jak świąteczna choinka. 

Wymagania co do laptopa: 

system - windows 10

cena - 5000 zł max (jestem w stanie dorzucić parę stówek)

rozmiar matrycy i procesor - 15,6, Intel.

Z góry dziękuję za podpowiedzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Legion na i7+1660Ti - https://www.x-kom.pl/p/574600-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y540-15-i7-9750hf-8gb-256-win10-gtx1660ti.html waży 2.20 kg, ma dobrą matrycę IPS oraz przyzwoity system chłodzenia. Mówisz, że zależy ci na wadze i na tym żeby laptop się nie przegrzewał - no według mnie nie za bardzo da się to połączyć. Dobre chłodzenie musi ważyć... 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, santaangelo napisał:

Mówisz, że zależy ci na wadze i na tym żeby laptop się nie przegrzewał - no według mnie nie za bardzo da się to połączyć. Dobre chłodzenie musi ważyć... 

Zdecydowanie się zgadzam. Im laptop większy i cięższy tym układ chłodzenia będzie lepszy. Może nie zawsze, ale większości przypadków.
Osobiście również do Twoich zastosowań i preferencji polecam Ci Legiona, jednak z 16GB RAM i 512GB SSD. Są dobrze zrobione, obudowa jest wytrzymała, a design jest minimalistyczny. Matryca IPS też na plus jednak zawsze mam problem z Legionami, że nie podają jaka jest częstotliwość odświeżania matrycy, co w przypadku tytułów FPS w jakie zamierzasz na nim grać jest moim zdaniem dość istotną kwestią. Większość legionów posiada standardowe 60Hz, jednak za tę cenę moim zdaniem ten model powinien mieć conajmniej 120Hz. Najlepiej zadzwonić do sklepu i się podpytać, bo różnica zdecydowanie będzie odczuwalna. 
Lenovo Legion Y540-15 i7-9750HF/16GB/512 GTX1660Ti 4999zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz poczekać na nowe Legiony, a jeśli bierzesz teraz to brałbym Legion Y540:
- i5 lub i7 - bez większego zastanawiania się
- GTX 1660Ti
- 16 GB RAM

golbi wrzucił spoko konfigurację

na nocnych wyprzedażach x-komu też był taki za niecałe 4000 zł i trzeba do niego tylko system + drugą kość RAM (więc jak możesz samemu do ogarnąć, to za mniej niż 4500 będziesz mieć takiego)
https://promocje.x-kom.pl/nocne-wyprzedaze
działa tylko od 20:00 do 10:00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, brzepa napisał:

Możesz poczekać na nowe Legiony, a jeśli bierzesz teraz to brałbym Legion Y540:
- i5 lub i7 - bez większego zastanawiania się
- GTX 1660Ti
- 16 GB RAM

golbi wrzucił spoko konfigurację

na nocnych wyprzedażach x-komu też był taki za niecałe 4000 zł i trzeba do niego tylko system + drugą kość RAM (więc jak możesz samemu do ogarnąć, to za mniej niż 4500 będziesz mieć takiego)
https://promocje.x-kom.pl/nocne-wyprzedaze
działa tylko od 20:00 do 10:00

A wiadomo kiedy mają pojawić się nowe Legiony?

Zauważyłem, że niektóre mają zintegrowaną grafikę intela + np. gtx 1660, a inne np. tylko dedykowaną. Czy to przekłada się na jakość pracy czy też żywotność baterii? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe Legiony pewnie przełom Lipca i Sierpnia w Polsce... w stanach już są i dobrze to wygląda (opcja z AMD i Intel do wyboru), poza tym trzy wersje matryc (doskonały IPS 60 Hz), albo 120 lub 144 Hz... zobaczymy co dotrze do Polski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do gier i pracy to sprawdź blok numeryczny, bo bywają okrojone do samych cyferek (stricte pod gry) albo są dziwnie rozmieszczone względem klawiatury. 

Poza tym szukaj czegoś z jasnym podświetlaniem klawiszy a co za tym idzie jasne znaki na ciemnych przyciskach. 

Mam sausa z czerwonym podświetlaniem. Do pracy średnio się nadaje. 

https://drive.google.com/folderview?id=1-izV8MGnms96TxTX00U15f0JQetwjToo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o laptopach Hyperbook? Ktoś miał do czynienia z tą firmą? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...