Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam kogoś kto by mi pomógł w wyborze laptopa dla taty do biura. Chodzi mi głównie czym mam się kierować  o ile z komputerem nie miałem problemu to odnośnie laptopów jestem zielony. Wiem tylko, że laptop do biura musi mieć dobry procesor, dużo pamięci ram i dobry oraz pojemny dysk ssd. Trochę poszukałem i znalazłem kilka procesorów:

-ryzen 7 4700u

-i5 1035G1 (ten procesor podali mi w specyfikacji laptopa w jednym ze sklepów w moim mieście) https://www.x-kom.pl/p/575247-notebook-laptop-156-asus-x509jp-ej055-i5-1035g1-8gb-512-mx330.html - dokładnie ten (osobiście mi się wydaje, że polecieli w uja :) a o cenie nie wspomnę...)

-ryzen 5 3500U

-ryzen 7 3700U

Jeśli chodzi o ram to wydaje mi sie, że 12gb w zupełności wystarczy. Co do pamięci 1 TB powinien wystarczyć.

Laptop będzie służył tylko w celach biurowych na 100% nie będą na nim odpalane żadne gry więc w mojej opinii karta graficzna nie musi być dobra (chyba, że karta też wpływa na wydajność laptopa). Budżet myślę że do 4 tysięcy. Prosiłbym o podanie propozycji i sprostowanie lub dodanie czegoś co nie napisałem a jest ważne w wyborze laptopa. Pozdrawiam.

Edytowane przez patryk0000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do biura to tylko to

https://abfoto.pl/laptop-hp-15-db1025nw-1f9b3ea-15-6-ryzen-5-3500u-8-gb-256-gb-ssd-windows-10-silver#product_tabs_related_tabbed

Ram i dodatkowy dysk możesz kupić dowolny wysokiej klasy. Jest możliwość rozbudowy 

Poza tym masz fabryczna konfigurację i gwarancję producenta. 

A czemu ten hp? Matryca sva, pełny blok numeryczny i fizyczne przyciski na touchpadzie. 

Właśnie jestem po zakupie notka do biura. Te wszystkie ładne i smukłe nie nadają się do pracy a ten hp ma konstrukcje "biznesowa". 

Przez lata distarczakem sprzęt również do pracy biurowej i ergonomia pracy jest kluczowa

 

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Petru23 napisał:

Jak do biura to tylko to

https://abfoto.pl/laptop-hp-15-db1025nw-1f9b3ea-15-6-ryzen-5-3500u-8-gb-256-gb-ssd-windows-10-silver#product_tabs_related_tabbed

Ram i dodatkowy dysk możesz kupić dowolny wysokiej klasy. Jest możliwość rozbudowy 

Poza tym masz fabryczna konfigurację i gwarancję producenta. 

A czemu ten hp? Matryca sva, pełny blok numeryczny i fizyczne przyciski na touchpadzie. 

Właśnie jestem po zakupie notka do biura. Te wszystkie ładne i smukłe nie nadają się do pracy a ten hp ma konstrukcje "biznesowa". 

Przez lata distarczakem sprzęt również do pracy biurowej i ergonomia pracy jest kluczowa

 

 

A marki typu Acer lub Asus? Warto w nie iść? Bo hp mnie średnio zachęca przez pryzmat mojej starej drukarki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się tym. Asus i Acer to marki bardziej konsumenckie, hp to typowa biznesowówka z ofertą konsumencka. Ten hp 15 to nic innego jak seria biznesowa 250/55 bez kilku funkcji. Ale jak wspomniałem, masz pełny blok numeryczny (Asus i Acer nie posiadają takowego) oraz przyciski fizyczne na touchpadzie. Dziś płytki dotykowe całe są aktywne łącznie ze strefa przycisków i korzystanie z tego jest praktycznie niemożliwe przy pracy na tabelach, tekście itp. Brakuje precyzji, bo kładąc palec na aktywnej strefie zanim przyciśniemy płytkę kursor nam ucieknie. Ale rozwiązanie jest tańsze i dlatego masowo stosowane. 

Poza tym hp ma średnie drukarki. Ale notki ma najwyższej klasy. 

Zaraz wyślę Ci zdjęcia choćby jakości wykonania czy konstrukcji, soasowania obudowy. Próżno tego szukać wśród marketowek a obejrzałem wszystkie jakie są w euroagd, xkom czy mm. 

 

Poza tym praca na notku dla wielu tu na forum wiąże się z napisaniem czegoś w Wordzie itp. A to nie jest praca... 

 

Edit

Aha, przejdź się do marketu i połóż dłonie na klawiaturze. W platikiwych konstrukcjach plastik pod klawiatura, na prawo od touchpada wręcz się zapada, czego powodem jest cienki plastik obudowy i pusta przestrzeń pod nim. Na tym hp 15 jest twardo. Tak samo jak w aluminiowych konstrukcjach. 

 

Edit

Zwróć uwagę na konstrukcje. Brak ostrych krawedzi, idealne spasowanie. Porównaj to z tymi z marketu. 

https://photos.app.goo.gl/c5x4QmkEkFzAbzBD6

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Petru23 napisał:

Nie sugeruj się tym. Asus i Acer to marki bardziej konsumenckie, hp to typowa biznesowówka z ofertą konsumencka. Ten hp 15 to nic innego jak seria biznesowa 250/55 bez kilku funkcji. Ale jak wspomniałem, masz pełny blok numeryczny (Asus i Acer nie posiadają takowego) oraz przyciski fizyczne na touchpadzie. Dziś płytki dotykowe całe są aktywne łącznie ze strefa przycisków i korzystanie z tego jest praktycznie niemożliwe przy pracy na tabelach, tekście itp. Brakuje precyzji, bo kładąc palec na aktywnej strefie zanim przyciśniemy płytkę kursor nam ucieknie. Ale rozwiązanie jest tańsze i dlatego masowo stosowane. 

Poza tym hp ma średnie drukarki. Ale notki ma najwyższej klasy. 

Zaraz wyślę Ci zdjęcia choćby jakości wykonania czy konstrukcji, soasowania obudowy. Próżno tego szukać wśród marketowek a obejrzałem wszystkie jakie są w euroagd, xkom czy mm. 

 

Poza tym praca na notku dla wielu tu na forum wiąże się z napisaniem czegoś w Wordzie itp. A to nie jest praca... 

 

Edit

Aha, przejdź się do marketu i połóż dłonie na klawiaturze. W platikiwych konstrukcjach plastik pod klawiatura, na prawo od touchpada wręcz się zapada, czego powodem jest cienki plastik obudowy i pusta przestrzeń pod nim. Na tym hp 15 jest twardo. Tak samo jak w aluminiowych konstrukcjach. 

 

Edit

Zwróć uwagę na konstrukcje. Brak ostrych krawedzi, idealne spasowanie. Porównaj to z tymi z marketu. 

https://photos.app.goo.gl/c5x4QmkEkFzAbzBD6

Nawet nie muszę do sklepu iść bo w laptopie mojej mamy jest dokładnie to o czym piszesz czyli touchpad zapada sie przy krawędziach. Wcześniej pisałeś że można dodać pamięć i RAM. Dodanie tego jak wygląda? Wystarczy pójść do sklepu i oni to dołożą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@patryk0000 Dopisz budżet w nazwie tematu, aby był zgodny z regulaminem.

HP 15 to zwykła budżetówka.

Tańszy model konsumencki Acer Aspire 5 R5-4500U/16GB/512/W10 IPS Srebrny 2999 zł

Matryca FULL HD IPS zapewnia lepszą katy widzenia, wykonanie akceptowalne, wydajny 6 rdzeniowy procesor (wydajniejszy od i5 10 generacji), choć tutaj wątpię że w pełni któryś z tych procesorów będzie wykorzystywany. Większy dysk SSD oraz miejsce na jeszcze jeden SATA, podświetlana klawiatura.

Ewentualnie biznesowy model Lenovo ThinkBook 15 i5-1035G1/8GB/512/Win10P 3799 zł

Matryca FULL HD IPS, aluminiowa obudowa solidne wykonanie, miejsce na dodatkowy dysk SATA, system w wersji PRO, całkiem lekki i mobilny.

Edytowane przez Czekoladka2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Czekoladka2 napisał:

@patryk0000 Dopisz budżet w nazwie tematu, aby był zgodny z regulaminem.

HP 15 to zwykła budżetówka.

Tańszy model konsumencki Acer Aspire 5 R5-4500U/16GB/512/W10 IPS Srebrny 2999 zł

Matryca FULL HD IPS zapewnia lepszą katy widzenia, wykonanie akceptowalne, wydajny 6 rdzeniowy procesor (wydajniejszy od i5 10 generacji), choć tutaj wątpię że w pełni któryś z tych procesorów będzie wykorzystywany. Większy dysk SSD oraz miejsce na jeszcze jeden SATA, podświetlana klawiatura.

Ewentualnie biznesowy model Lenovo ThinkBook 15 i5-1035G1/8GB/512/Win10P 3799 zł

Matryca FULL HD IPS, aluminiowa obudowa solidne wykonanie, miejsce na dodatkowy dysk SATA, system w wersji PRO, całkiem lekki i mobilny.

Powiesz mi dlaczego Acer jest tańczy od Lenovo? Przecież ma więcej ramu, baterie większą i nawet procesor wydaję mi się być lepszy, większe taktowanie, pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest trudne pytanie. Thinkbook to seria biznesowa, jest lepiej wykonany. Acer to nowość, został dobrze wyceniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 8GB z możliwością rozbudowy do prac biurowo internetowych w zupełności wystarczy.

Fajną opcją w tym budżecie jest:

MSI Modern 15 i5-10210U/8GB/512/Win10 3699zł

Dobrze wykonany laptop z aluminiową obudową i b.dobrą matową matrycą IPS. Możliwości rozbuodwy są bardzo dobre, bo ten model obsługuje do 64GB pamięci (wolny jest jeszcze jeden slot) oraz ma miejsce na kolejny dysk na SATA. Niestety nie ma tu klawiatury numerycznej, ale nie wiem czy jest to aż tak bardzo istotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, patryk0000 napisał:

Nawet nie muszę do sklepu iść bo w laptopie mojej mamy jest dokładnie to o czym piszesz czyli touchpad zapada sie przy krawędziach. Wcześniej pisałeś że można dodać pamięć i RAM. Dodanie tego jak wygląda? Wystarczy pójść do sklepu i oni to dołożą?

Dodanie pamięci i dysku to kilka minut samemu. Wystarczy odkręcić kilka śrubek od spodu, zdjąć pokrywę i wszystko jest na wierzchu. 

Kompy są przez sklepy zazwyczaj rozbudowane o najtańsze podzespoly, tj standardowy dysk czy pamięć. Najtaniej ma być. A samemu możemy kupić co nam się podoba i zamontować. W przypadku reklamacji po prostu demontujemy dołożony dysk czy pamięć i zgłaszamy do producenta. 

 

I tak, hp 15 to budżetowa seria, tak samo jak każda inna omawiana ale jest znacznie lepiej wykonana. Budżet budżetowi nie jest równy. 

Dopiero te acery czy asusy z Alu pokrywa matrycy sprawiają lepsze wrażenie, bo się ona nie wygina jak pleksi. Zobacz sam w sklepie podnosząc maryce za róg, czy reż po prostu dłońmi ją naginając. Masakra. Ale reszta to wciąż plastik. Istotne teraz, jaki to plastik. A można się łatwo przekonać sorawdzajac osobiście w sklepie jakimś. 

 

I nie musicie mi mówić, czym się różni seria biznes od consumer, przed ponad dekadę bawiłem się w dostawy sprzętu komputerowego klasy consumer, biznes i enterprise. Dlatego tez nie bez powodu zachwalam akurat hp15 jako sprzęt do pracy, bo konstrukcja jest przede wszystkim ergonomiczna. 

A zwrócił ktoś z Was uwagę, że niektóre asusty czy tam acery opierają się na matrycy po jej rozłożeniu? Na jej dolnej krawędzi są małe stopki. Zauważyłem to w sklepie. Szczerze? Mam kawał łapy, kładąc je obie na notku nie wróżę tu nic dobrego. Zawiasy nie są w żaden sposób wzmacniane. Do klikania w Twittera trzymając notka na kolanach się nada, ale do pracy 8h na dzień wątpię. 

 

Edit

Piszac wcześniej o tym, że każda tu omawiana seria jest budżetowa nie do końca jest prawda, gdyż za 4k kupimy już coś biznesowego. Ale mając na uwadze dysk i pamięć są to w większości właśnie rozbudowane przez sklep budżetowe konfiguracje. 

 

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...