Skocz do zawartości
adijos1990

Monitor 1080p 144hz czy 1440p 144hz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuje nowego monitora

Karta graficzna : RTX 2060 6gb

Gram glownie w Call of Duty, Battlefielda itp. ale rowniez ogladam filmy oraz hobbystycznie produkuje muzyke.

Zatasnawiams ie ktory monitor bedzie lepszym wyborem dla mnie. Zastanawiam sie nad 24 cale 1080p 144hz konkretnie znalazlem ( AOC 24g2u ) lub 27 cali 1440p i z tego co szukalem z reguly wszystkie maja 144hz a wiem ze moj sprzet nie uciagnie 1440p i 144hz jednak mozna zawsze zmniejszyc na 60hz i w dalszym ciagu mamy wieksza rozdzielczosc na plus przy filmach albo zabawie muzyka, a w przyszlosci przy wymianie karty graficznej mamy juz monitor.  W tym miejscu pojawia sie moje pytanie czy nie lepiej puki co wziac 1080p 144hz i cieszyc sie szybkoscia matrycy i w przyszlsoci wraz z wymiana karty zmienic rowniez monitor czy wybiec troche w przyszlsoc i odrazu kupic lepszy monitor. prosze o jakies porady i z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co 60Hz, włączasz sobie g-sync compatible oraz z automatu masz LFC działające i gitara - nie musisz wyciągać 144fps by zrównać się ze 144Hz - to już nie te czasy.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te sie zastanawiam nad AOC 24g2u mam ta sama karte graficzna co autor 2060 rtx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu się zastanawiać - albo bierzesz albo nie - w tym przedziale cenowym masz zawężony wybór do AOC 24G2U, ASUS VG249Q, MSI OPTIX G241 i wszystkie są na tej samej matrycy, różnią się szczegółami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak napisalem w pierwsyzm poscie zastanawiam sie czy nie lepiej wziac 27 i 1440p  widzialem model rowniez AOC Q27G2U  zamiast 1080p. Zastanawialem sie jeszcze cenowe troszke wyzej nad MSI generalnie bardzo mi sie podobaja ale za wyzsze pieniadze nie posiadaj glosnikow co przy AOC jest dla mnie duzym plusem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wolałbym model z wyższą rozdzielczością niż 1920x1080. W takim Battlefield 3 mało co widać w gąszczu różnych detali/przeszkadzajek (krzaki, gruzowiska) w 1920x1080. W 2560x1440 jest wyraźnie lepiej, a w 3840x2160 jest super. We wspomnianym BF3 w 1920x1080 to komfortowo gra się w niezagraconej części korytarza na mapie metro, na krótki dystans ;)

Edytowane przez Kyle_PL
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bral 27" 1440p 144Hz ale kwestia jaki rozmiar wolisz. Wymaganiami sie nie przejmuj, to nie 4k. Ja dlugo mialem 3440x1440 120Hz z RTX2060 i w szybkich grach spokojnie da sie dobrac detale zeby bylo szybko.

Z tym, ze zwroc uwage tez na inne rzeczy bo porownujesz 24G2U (IPS) do Q27G2U (VA), nie wiem ktory wolisz

 

 

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedziec, dla mnie za duzy to 32", dla kogos innego 27" a trzeci stawia 43" ;)

Najlepiej potestowac pod siebie, zazwyczaj jednak szybko sie przyzwyczajamy do wiekszych rozmiarow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej uniwersalne jest 1080p i około 23-24" i najwięcej osób ma takie połączenie.

Jw. różne są preferencje, różna ilość miejsca na biurku, różne odległości od monitora :)

PS. Kyle_Pl znowu poprawia humor, szybka strzelanka i 1080p nie wyrabia, czytaj rozdzielczość nie wyrabia, ciekawe jeszcze przy jakiej przekątnej ekranu. 

Edytowane przez kubinek83bb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych to zdecydowanie 2

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kubinek83bb napisał:

PS. Kyle_Pl znowu poprawia humor, szybka strzelanka i 1080p nie wyrabia, czytaj rozdzielczość nie wyrabia, ciekawe jeszcze przy jakiej przekątnej ekranu. 

Pograj sobie na Caspian Border, w miejscu, gdzie w centrum mapy jest nieco zalesione. W 1920x1080 o niebo trudniej dostrzec przeciwnika i nic na to nie poradzę, że w wyższej rozdzielczości gra się łatwiej, bo łatwiej dostrzec co się czai w "krzakach". BF3 to nie CouterStrike z dosyć sterylną oprawą, gdzie 1920x1080 nie stanowi problemu. Oczywiście jak nie spróbujesz, to nie będziesz wiedział o czym piszę (najlepiej rundka w 1920x1080, a następnie w 2560x1440 i ew. później w 4K ... tylko nie jakieś downsamplowane, tylko na ekranie który to wyświetli).

Edytowane przez Kyle_PL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27' WQHD 144Hz oferuje lepszy obraz od 24' FHD 144Hz, ale kosztem większych wymagań.

Na twoim miejscu wybrałbym 27' WQHD 144Hz, większa matryca, lepszy obraz, większa przyjemność z grania.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.07.2020 o 17:10, Wu70 napisał:

Ja bym bral 27" 1440p 144Hz ale kwestia jaki rozmiar wolisz. Wymaganiami sie nie przejmuj, to nie 4k. Ja dlugo mialem 3440x1440 120Hz z RTX2060 i w szybkich grach spokojnie da sie dobrac detale zeby bylo szybko.

Z tym, ze zwroc uwage tez na inne rzeczy bo porownujesz 24G2U (IPS) do Q27G2U (VA), nie wiem ktory wolisz

 

Co do IPS i VA zupelnie niemam pojecia co wybrac tez ogladam troche filmow na monitorze.

Puki co wydaje mi sie ze 27 moze byc za duzy obecnie ale potrzebuje biurko zmienic na narozne wiec wtedy moze jest troszke wieksza odleglosc od monitora i 27 byl by lepszym wyborem.

Chyba ze kupic 24 144hz i za rok sprzedawac i kupowac 27 juz sam niewiem czy to tez ma sens:P

Kolega "Doamdor " napisal : " 27' WQHD 144Hz, większa matryca, lepszy obraz, większa przyjemność z grania. "

Tylko czy przy moim RTX 2060 w Call of Duty Warzone przy rozdzielczosci 1440p cos z tego bedzie ?

Edytowane przez adijos1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IPS bedzie lepszy w szybkich grach, VA w filmach.

2060 na pewno bedzie wolal FHD ale ogolnie bez dramatu, roznica nie jest taka duza i sam bez problemu gralem w szybkie fpsy na 2060 UWQHD
27 WQHD 144 na pewno bedzie drozsze od 24 FHD 144 wiec kwestia czy dolozysz do tej samej klasy 27 WQHD czy moze jakas tania i najwolniejsza VA

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z tego co widze to z tanich monitorow jest do wyboru do koloru tych AOC czy to 24 144hz czy 27 WQHD 144hz roznica w cenie jest 400-500zl z mysla o przyszlosci jestem w stanie dolozyc . Puki co do monitora mam 65-70 cm

konkretnie te dwa modele znalazlem , patrzylem rowniez na MSi ale nie maja glosnikow oraz nie maja regulacji w pionie. Nie musza to byc modele ktore podalem, moze jakies inne propozycje?

 

 

https://www.x-kom.pl/p/517974-monitor-led-24-aoc-24g2u5.html

https://www.x-kom.pl/p/540140-monitor-led-27-aoc-cq27g2u-curved.html

 

Edytowane przez adijos1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.07.2020 o 23:32, Morgan87 napisał:

@Kyle_PL

Co w takim BFie da większą przewagę
1440p + 120hz czy 2160p i 60hz ?

Na większy dystans, przy snajperce zdecydowanie 4K 60 FPS, na krótszy dystans, w szybkim starciu znacznie lepszą robotę zrobi ultra-płynne 120 FPS 2,5K. Także obie opcje są interesujące i sam musisz wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze do Call Of Duty Warfare bedzie jednak lepszy 24 144hz jednak gdy chcialbym popracowac troche w DAW wtedy 27 i 1440p daje mi duzo wiekszy obszar roboczy juz sam niewiem co wybrac hehe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia w jak mocno dynamiczne gry grasz. Dla mnie do dynamicznych gier 27" jest ciut przyduży, od wzroku mam około 70cm ten monitor, i cofnąłem się do 24.5", ale 240hz . Czekam na kuriera, i zobaczę czy znów będzie mi się lepiej grało, czy po prostu się zestarzałem za szybko :E .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wsumie mniej gram gdyz niemam czasu ale jak juz gram to zwykle w Call of duty ,battlefield, PUBG. Obecnie mam 22 cale samsunga i obawiam sie ze nie bedzie zbytniej roznicy po przesiadce na 24 144hz .

Edytowane przez adijos1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24.5" wizualnie jest zdecydowanie mniejszy od 27", mi się wygodniej gra, pograłem z pol godziny. Obraz ultra plynny, płynniejszy niż ma 144hz. Dla mnie to strzał w 10tke taka zmiana. Ale zalezy co kto preferuje, ja mam manie do mega płynnego obrazu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...