Skocz do zawartości
adijos1990

Monitor 1080p 144hz czy 1440p 144hz

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
19 godzin temu, darkonza napisał:

Do tej pory zawsze szła narracja ze szybciej i lepiej zauwazymy przeciwnika dzięki wysokim hercom.

Teraz wychodzi ze ważniejsza szczegółowość a herców moze byc 60 :)

Zależy w jakiej grze, w którym miejscu tej gry i w jakim przypadku (bliski czy daleki dystans) - czasem lepsze 4K 60Hz a czasem FHD 180Hz, tak było jest i będzie.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Póki nie ma sensownie wycenionych 4k 144hz to lepiej kupić QHD 144hz  i zrobić sobie DSR do 4k i mieć i lepszy obraz i wyższą liczbę FPS (oczywiście przy odpowiednim sprzęcie) teraz praktycznie każda nowa gra oferuje skalowanie rozdzielczości.

Jak kupi 4k 60hz to będzie lepszy obraz ale FPSów już nie zwiększy, przy DSR czy skalowaniu z poziomu gry obraz może mieć "prawie" jak 4k ale nie jest uwięziony przy 60hz, oczywiście lepiej mieć natywne 4k i 144hz ale to za drogi sport na dzień dzisiejszy 😁

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
4 minuty temu, bbandi napisał:

Póki nie ma sensownie wycenionych 4k 144hz to lepiej kupić QHD 144hz 

W tej sytuacji 2560x1440 144Hz to istotnie dosyć bezpieczny wybór dla gracza.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Tematy

• Odpowiedzi

• 15fps więcej na intelu niż na ryszardzie 3600 przy tej samej grafie? AMD to złom
    • Zabawna sytuacja, bo ten "zaścianek" też powinien mieć tu dwojaki wydźwięk. Właśnie z ten naszej "zaściankowości" wynika inny odbiór niektórych określeń, niż w "wielkim świecie", gdzie określenie "wielki świat" ma już u mnie zabarwienie pogardliwe. Nie mieliśmy kolonii, nie mieliśmy czarnych niewolników, nie mamy tych problemów co zachód. Trochę to dziwnie pewnie wygląda, ale u nas chyba bardziej pejoratywne będzie nazwanie kogoż Żydem, niż murzynem, też pochodna uwarunkowań historyczno-kulturowych. O tym wspominałem wcześniej, raz intencje, dwa odbiór. Tylko to też nie takie proste. Powiedzmy, że jest ten zaściankowy kraj, gdzie murzyn jest neutralny (załóżmy), przyjeżdża jakiś murzyn do tego kraju, który jest na to cholernie wyczulony. I co wtedy? Nazwiemy wrednymi ch...i naród, bo się natychmiast nie dostosowali? Czy trzeba nieco z dystansem podejść do tego, a murzynowi zalecić odrobinę dystansu do tego określenia?
    • Tak zrobię.Tylko na zdjęciach wygląda jakby przewód podłączeniowy był jakiś taki krótki, więc pewnie muszę poszukać przedłużki. Płyta, którą zamówiłem ( Gigabyte B450 I AORUS PRO WIFI ) posiada tylko dwa złącza pod wentyle, z czego jeden zajmuje went do CPU, także i tak pewnie by się nie obyło bez przedłużki
    • 1.35V? Daj chociaż 1.5V i zbijaj ten CL, 4000 w zupełności wystarczy przy niskim CL   Sprawdż czy i przy jakim napięciu zrobią 3800-14-14-14, ew. 4000-15-15-15, jak nie zrobią to słaby bin ramu bo tu imc sobie poradzi Ja przy sporym napięciu doszedłem do 4133-14-15-15 ale 4266/4400 (XMP2/1) nie ustabilizuję bez względu na ustawienia, za to 4200-14-15-15 nawet 10 cykli TM5 przejdę, dla mnie to IMC a nie ram.
    • Tylko że jestem mało postępowy. Po prostu nie jestem wrednym chujem. Jak ktoś nazywa się Jan i nie chce żeby mu mówił Janku, to się dostosuje do jego życzenia. Kumasz?  
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...