Skocz do zawartości
SPYCHCIO

FAR CRY 6

Rekomendowane odpowiedzi

Ktos z was kto gra na PC i padzie przestawial sobie interakcje na nacisniecie przycisku zamiast trzymania? Ja zmienilem i niby dziala to nacisniecie X ale zawsze z lagiem, zamiast z nacisnieciem przycisku. Na oko to cos pomiedzy 0.5-1s .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, skunRace napisał:

Nie wiem jak to działa w rzeczywistości, jeszcze nie grałem i czy faktycznie do poprawnego działania paczki tekstur potrzeba te 11-12GB VRAM, czy tylko tak jest na papierze. Ale komicznie to wygląda jeśli chodzi o RTX 3080 10GB vs 3060 12GB vs 3070Ti 8GB :szczerbaty:

Ogólnie działa to tak, że masz zajęte ~8.5GB vram z 10ciu i nie wyświetla ci np. textur plecaka, albo jakiejś jednej kartki z 70ciu innych leżących w pomieszczeniu na stołach. Itd. Inne textury OK.

Czasami się trafi jakiś murek, textura drzewa.

Wszystko wśród setek innych textur na planie. No i zawsze to tak jest, że brakuję tej jednej czy dwóch małych textur, a przeważnie są to textury ubioru postaci, bo przecież najbardziej widoczne :E  mimo, że GPU ma dalej wolne ~1.5-2GB vram :rotfl:

Więc brygada AMD+UBI nie pokazała się zbyt dobrze w ubijaniu pamięci GPU. Marnie to wyszło, mogli chociaż się trochę postarać i faktycznie dać w tym HDpacku konkretne textury 4k, które faktycznie wizualnie by coś prezentowały sobą i zajmowały pamięć.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszystko jasne, dzięki. A nie wiesz, czy mimo tego, że w rzeczywistości na 10GB jest jeszcze zapas, to na 12GB na karcie działa to lepiej i tam już się wszystko normlanie wczytuje, czy też się coś czasem nie wczyta ? Paczka 4K według UBI to by pewnie 16BG mogło braknąć :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam jest dużo większy bajzel tak sobie to po ustawiali po prostu. 16GB jest ustawione pod Ultra i RT.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początkową wyspę grałem z HD teksturami. Tylko raz zauważyłem pogorszoną teksturę (licznik w samochodzie), ale też ze dwa razy był brak płynności. Zajmowało tylko 6,2 GB przy 1080p.

Edytowane przez wamak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No giera mnie wciągnęła ?Niby kopiuj wklej,ale klimat jest super No i Azgan miał rację na xsx far cry super wygląda i chodzi w murowanych 60 fps ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z tymi zestawami?

Przykładowo:

Zestaw ''zbieracz zrób to sam'' daje nam możliwość zbierania wiecej materiałów rzemieślniczych. Ale gdy mamy założony cały set? Czy wystarczą np same rękawicę?

W ten sposób można łączyć, że np czapkę mam co od ognia chroni etc...

Dalej chodzę i zwiedzam zaułki i jest na czym oko zawiesić ;)

Gra świateł i cieni momentami wygląda zjawiskowo!

 

nb9kxPE.jpg

 

JSfm04Z.jpg

aEgD22Z.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten widok z 3 osoby fajna sprawa 

20211014-223146
 

Podoba mi się ten patent podobnie zresztą jak to że nasza postać nie jest już niema ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Userkamil napisał:

Zestaw ''zbieracz zrób to sam'' daje nam możliwość zbierania wiecej materiałów rzemieślniczych. Ale gdy mamy założony cały set? Czy wystarczą np same rękawicę?

 

I tak tylko jeden zestaw się przydaje - ten na bieganie i kondycję :D  Reszta mogłaby nie istnieć. Czasem tylko przyda się pływanie i naprawa pojazdów. 

Nie musisz mieć całego. Każda rzecz działa indywidualnie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, azgan napisał:

Ten widok z 3 osoby fajna sprawa 

20211014-223146
 

Podoba mi się ten patent podobnie zresztą jak to że nasza postać nie jest już niema ?

Prawda gierka tylko na tym zyskała?Jakie masz Azgan podejście do misji pobocznych? Robisz czy raczej bardziej stawiasz na fabułę.Ja na razie robię wszystko, zobaczymy na ile mi zapału starczy ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, afrikan napisał:

No giera mnie wciągnęła ?Niby kopiuj wklej,ale klimat jest super No i Azgan miał rację na xsx far cry super wygląda i chodzi w murowanych 60 fps ?

Widoczki potrafią być zacne czasami zdarza mi się przystawać i je po prostu podziwiać. Generalnie ta druga mapa (wyspa) jest ciekawsza od tego co widziałem w Far Cry 5. No i rozwalił mnie totalnie Jurassic Park w Far Cry 6 (mega klimat) ?

3 minuty temu, afrikan napisał:

Prawda gierka tylko na tym zyskała?Jakie masz Azgan podejście do misji pobocznych? Robisz czy raczej bardziej stawiasz na fabułę.Ja na razie robię wszystko, zobaczymy na ile mi zapału starczy ?

Niektóre robię jak te z dinozaurami ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zakończenie już też za mną jakby co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, azgan napisał:

Widoczki potrafią być zacne czasami zdarza mi się przystawać i je po prostu podziwiać. Generalnie ta druga mapa (wyspa) jest ciekawsza od tego co widziałem w Far Cry 5. No i rozwalił mnie totalnie Jurassic Park w Far Cry 6 (mega klimat) ?

Niektóre robię jak te z dinozaurami ?

Jeszcze nie miałem tej misji,ale teraz już nie mogę się doczekać ?Mam tylko nadzieję że fabuła i główny antagonista nie są takie złe jak mówią.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, azgan napisał:

Ten widok z 3 osoby fajna sprawa 

Idzie to ustawić jak lata się heli etc?

Jakiś mod?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Userkamil napisał:

Ale gdy mamy założony cały set? Czy wystarczą np same rękawicę?

Ja używam same rękawice do gaszenia ognia i hełm do wykrywania przedmiotów przez ściany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś był ciekaw, to potwierdzam. Piorun może trafić we wraży helikopter i go strącić. ☺️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, samsung70 napisał:

Hej hej. 

Jak tam po pierwszym tygodniu grania w nowego FC? 

 

Gdybym się sugerował recenzjami, ominął by mnie najlepszy Far Cry z serii jak dla mnie. Serio nie rozumiem czemu piątkę lepiej oceniali. Póki co gra się genialnie. Soundtrack picco bello, a i te teksty w opisie zadań typu "nie możesz dać się wykryć, inaczej misje ch@j strzeli"? 

Edytowane przez Tomek1623
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, afrikan napisał:

Jeszcze nie miałem tej misji,ale teraz już nie mogę się doczekać ?Mam tylko nadzieję że fabuła i główny antagonista nie są takie złe jak mówią.

Tylko ta misja nie jest częścią kampanii ani nawet poboczna  na mapie, to wyprawa, którą bierzesz od Loli (czarna przy kości Murzynka) w obozie, ale wierz mi warto. No i  będą tam dodawane nowe wyprawy.  To jedna z tych gier od których nie mogę się oderwać, a tu jeszcze to zrobię a to jeszcze sprawdzę a tu zagadam, a zagram w domino i złowię rybę na kolacje i tak godziny lecą jak szalone.

Edytowane przez hennepin
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ODIN85 napisał:

Uplay padł?

Abonament za 4zł - wszystko śmiga jak szalone, abonament za 60zł - crashe, rozłączanie :heu:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie gierkę zostawiam, a plan był żeby sprzedać po przejściu, baa kupię jeszcze na X series żeby mieć porównanie bo mają dodać tryb jakości z RT.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, afrikan napisał:

Jeszcze nie miałem tej misji,ale teraz już nie mogę się doczekać ?Mam tylko nadzieję że fabuła i główny antagonista nie są takie złe jak mówią.

Tak jak napisał hennepin to jest dodatkowa wyprawa i warto ją zrobić.

Jak masz OLED od LG to warto też sobie zwiększyć wyostrzanie obrazu w ustawieniach TV bo TAA (post-procesowe wygładzanie krawędzi) jak zwyle robi mydło i nie da się tego wyłączyć w wersji na konsole. Ustaw sobie na 25 lub 30 (w zależności od preferencji). Grając na PC wł. bym sobie to wyostrzenie w sterownikach NVIDIA ale tutaj się tak nie da więc trzeba sobie radzić innymi sposobami ?

9 godzin temu, Userkamil napisał:

Idzie to ustawić jak lata się heli etc?

Jakiś mod?

Nie a szkoda bo pojazdami też fajnie by się śmigało z 3 osoby 

9 godzin temu, Zas napisał:

Żywymi dinozaurami? ?

Nie ale i tak robi to robotę. To trzeba zobaczyć samemu.

3 godziny temu, ODIN85 napisał:

Mogli to tak samo w Cp zrobić.

Też jestem tego zdania 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tomek1623 napisał:

Gdybym się sugerował recenzjami, ominął by mnie najlepszy Far Cry z serii jak dla mnie. Serio nie rozumiem czemu piątkę lepiej oceniali. Póki co gra się genialnie. Soundtrack picco bello, a i te teksty w opisie zadań typu "nie możesz dać się wykryć, inaczej misje ch@j strzeli"? 

Niektóre opisy w tym też te z notek są świetne np. ten z skunksem który nie chciał się odczepić od faceta i ciągle za nim chodził ?

Próbował wszystkiego nawet ogolenia nóg żeby dać się w nie dymać ?

Czasami przed oczami mam RDR2 tam też były takie barwne opisy gdzie się nie cackali z doborem słów ?

10 godzin temu, Userkamil napisał:

Dalej chodzę i zwiedzam zaułki i jest na czym oko zawiesić ;)

Gra świateł i cieni momentami wygląda zjawiskowo!

 

 

Gra jaka jest każdy widzi ale trzeba przyznać że UBI umie robić ładne widoczki. Krajobrazy są zróżnicowane i malownicze. Projekt lokacji zdecydowanie na plus względem poprzednich odsłon.

17 godzin temu, ODIN85 napisał:

 

Bez kitu czasami mami flashbacki z pierwszego Crysisa jak biegam po tej wyspie z Far Cry 6 :E

Edytowane przez azgan
  • Haha 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...