Skocz do zawartości
SPYCHCIO

FAR CRY 6

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ja zmieniam w przyszłym roku na R5 3600 i styka, nic więcej nie potrzebuje. :) Mobo i 5600X pociągnie, ale za drogi jest.

Tu raczej chodzi mi o to, że przy obecnych cenach kart można ratować płynność w grach także poprzez upgrade procesora. Prawdopodobnie zestaw i5 10400 + RTX 3080 jest równie wydajny jak i9-9900k + RTX 3070 a wystarczy dopłacić 700 zł do ceny procesora gdy różnica w cenie kart wynosi 2000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Jest recka w CDA, 7/10 dali.

Ja oceniać nie będę bo nie ograłem do końca ale gdybym miał wystawić ocenę to raczej też by tak wyglądała :E

 

Yup, jest ogólnie średnio oprócz grafiki.

 

Trudno się z tym nie zgodzić 

 

Ja chyba jednak dam sobie spokój z tą grą

To tak jak ja (dobrze wiedzieć że nie jestem sam ?)

 

Pogralem trochę i żałuję że nie wziąłem na konsolę. Teraz miałbym możliwość puścić dalej.Gra mimo że ładna i chodzi całkiem dobrze to jednak słaba. 

I sprzedałbyś pudełko bez problemu od strzała za sensowne pieniądze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Tu raczej chodzi mi o to, że przy obecnych cenach kart można ratować płynność w grach także poprzez upgrade procesora. Prawdopodobnie zestaw i5 10400 + RTX 3080 jest równie wydajny jak i9-9900k + RTX 3070 a wystarczy dopłacić 700 zł do ceny procesora gdy różnica w cenie kart wynosi 2000 zł.

zależy od gry, nie zawsze to się przełoży. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD ładnie zawładnęło tą grą, nie da się używać wyostrzania z poziomu NV Control Panel bo wtedy ... podczas gry miga plansza na cały ekran z napisem "Lorem Ipsum" ?

 

 

  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie? Daj screenshota :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Poważnie? Daj screenshota :E

Powaga, nie chce mi się "polować" screena bo to miga i żeby to uchwycić trzeba mieć monitor 360hz :szczerbaty:

Tutaj nawet na oficjalnej  stronie NV ktoś o tym pisze, ma to samo

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/game-ready-drivers/13/470836/far-cry-6-image-sharpening-huge-bug/

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Powaga, nie chce mi się "polować" screena bo to miga i żeby to uchwycić trzeba mieć monitor 360hz :szczerbaty:

Tutaj nawet na oficjalnej  stronie NV ktoś o tym pisze, ma to samo

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/game-ready-drivers/13/470836/far-cry-6-image-sharpening-huge-bug/

Potwierdzam bo sam sie tym wku..m, i musialem wlaczyc z gry CAS zeby mydla nie bylo.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wyostrzanie z NV jest o wiele lepsze jak dla mnie niż ten CAS od AMD, ale co zrobić, masz używać ich technologii i basta!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Ja używam tego wyostrzania nvidi i nic takiego nie zauważyłem. Te wyostrzanie ogólnie jest jakieś niedopracowane, opcja wyostrzenie działa ale wyostrzenie +, to mi powodowało crashe w gta v i fc6 po jakimś czasie, już tam jakiś komunikat o błędzie w rogu się pojawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Gdyby kolega @JeRRy_F3D zmienił procesor na lepszy (choćby jak mój i9-9900k, który ma już 3 lata na karku), zyskałby 15-20% klatek w grach.

Zapewne, aczkolwiek 15-20% więcej fps VS ok. 100% "nadpłaty" do najtańszego 8/16 CPU, to "słaby dil" ;)
Oczywiście nie dla PCMR, który nie analizuje i nie liczy - tylko łupie monetę na każdy fps ;).
Ale od strony czysto ekonomicznej mówię. 
 

A jak patrzę na tego typu testy, to jeszcze dochodzi loteria optymalizacji i wykorzystania CPU przez daną grę / deva i wtedy pomysł przesiadki na 8 czy nawet 10 jajek jeszcze bardziej wydaje mi się niezbyt trafiony. Wiadomo, że lepiej mieć, niż nie mieć, ale nie kosztem 100% $ za taką podmianę.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie trochę stresa jak was ten duży krokodyl goni w tej grze? bo ja mam ?

0b1beb62db5348ad.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz mowimy o prockach i kartach to nie zebym kogos krytykowal ale...ogladalem chyba 2 dni na YT u dawida na wave.pc film z prezentacji kompa do grania w ktorym byl i9 11900F z chlodzeniem Dar Rock Pro 4 dwuwiezowym, 32 GB RAM i RTX 3060 zwykly. Ja sie pytam po co? Lepiej bylo kupic 10 gen np 10700F, Z490, 16GB RAM, nawet Fortisa 3  a ta zaoszczedzona kasa to spokojnie na fajnego 3060 Ti by starczyla

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie gruby sam zaproponował taki zestaw żeby sobie magazyn wyczyścić przed premierą nowych pracow.. później miałby problem aby to puścić w pelnej cenie:E

Tak to działa 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki DLSS, FSR oraz DX12 udział procka zaczyna schodzić na drugi plan, szukając kompromisów na dzień dzisiejszy to myślę że taki r5 3600 spokojnie starczy a jak najwięcej kasy najlepiej władować w GPU. Denuvo też się przyczyniło do tego że ludzie biorą mocarne procki bo gry na premiere ledwo działają, po 2latach i zdjęciu Denuvo nagle okazuje się że gra działa na średniej klasy procku.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Macie trochę stresa jak was ten duży krokodyl goni w tej grze? bo ja mam ?

0b1beb62db5348ad.jpg

 

Wszystkie te wodne stwory to jest to, co mnie najbardziej wk... w FC :E
Nie można spokojnie popływać, bo albo jakieś aligatory, albo piranie, albo ch.. wie co.

Ale fajny shot, bardzo ładnie to wygląda.

Edytowane przez Zas
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Zapewne, aczkolwiek 15-20% więcej fps VS ok. 100% "nadpłaty" do najtańszego 8/16 CPU, to "słaby dil" ;)
Oczywiście nie dla PCMR, który nie analizuje i nie liczy - tylko łupie monetę na każdy fps ;).
Ale od strony czysto ekonomicznej mówię. 
 

A jak patrzę na tego typu testy, to jeszcze dochodzi loteria optymalizacji i wykorzystania CPU przez daną grę / deva i wtedy pomysł przesiadki na 8 czy nawet 10 jajek jeszcze bardziej wydaje mi się niezbyt trafiony. Wiadomo, że lepiej mieć, niż nie mieć, ale nie kosztem 100% $ za taką podmianę.


 

 

Na uczucie stabilności obrazu w grze największy (dla mnie) wpływ ma nie średni fps tylko 1% LOW. Na filmiku, który pokazałeś różnice średnie między i5 a i7 wynoszą ok. 10% natomiast dropy klatek sięgają -30%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

 Na filmiku, który pokazałeś różnice średnie między i5 a i7 wynoszą ok. 10% natomiast dropy klatek sięgają -30%

Zgadza się i potwierdza to, co mówiłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że programowe mierzenie 1% czy 0.1% low i patrzenie na takie wyniki to jest bezsens.

Już wiele razy to było pisane na forum. Aby to poprawnie zmierzyć potrzeba sprzętu czyli np. FCAT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie, ale czy w tej grze są jakieś perki/lvle/ umiejetnosci do rozwoju ? Gram już te 6 godzin i jeszcze nic takiego nie widziałem w menusach jedynie crafting broni i fury / ciuchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Ubrania maja jakies tam bonusy no i mody do broni. Tyle...

Skopali ze zabrali skille

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lecę od 15h jedną bronią i jednym zestawem ubrać a każdą misję gram jak rambo. Te klauny AI nie są w stanie mi nic zrobić. Poziom trudności w tej grze jest żaden. Jedyne co mnie trzyma to chcę zobaczyć koniec i fajnie się strzela heady. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zmieniam bronie, aby nie było nudno. Helikoptery zdejmowałem najpierw wyrzutnią RPG, później IEM, a teraz petardami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku też coś zmieniałem, ale dorwałem jakiś złoty karabin powtarzalny i wszystkich mam na 1 strzał w głowę. :D

Helki zdejmuję albo Supremo albo wyrzutnią sterowaną. 

Jeszcze dodam że z Supremo używam tylko tego pierwszego a samoróbek broni nie użyłem ani jednej. 

Edytowane przez gret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Lipa że unikatów nie można modyfikować.

Unikaty to to samo, co zwykłe, tyle że już zmodyfikowane. A zwykłe można sobie modyfikować do woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...