Skocz do zawartości
SPYCHCIO

FAR CRY 6

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tak trochę z innej beczki. Bo nie posiadam pada od Xboxa i chciałem podłączyć DS od PS5 bezprzewodowo. Czytałem, że da się teraz po BT go połączyć nie trzeba kabla i nie trzeba tego programu DS4Windows, który emulował xboxsowy pad.

Udało się połączyć po samym BT odpalam FC6 pad działa ikonki przycisków są te z pleja ale nie działają wibrację i te efekty triggerów, w opcjach jak widać na screenie jest widoczny DS i sterowanie z niego

L0I9d25D8TNh34b1spGfNeQhYB_AFCHlLnwlQ6op

Dopiero po odpaleniu tego DS4Windows również bezprzewodowo po BT wibracje działają ale wiadomo te Triggery to tylko DS ma więc nie działają i też ikonki przycisków pokazują się te z Xboxa

Ktoś może używa też pada od PS i wie czy da się to jakoś naprawić. Wiem, że te nowe gry mają już wsparcie pod DS i powinny działać, gorzej ze starymi grami ale tu FC6 to nówka więc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gronek31

1. Triggery adaptacyjne  nie zadziałają bo są zarezerwowane dla ps5. 

2. Przez ds4windows pad będzie widoczny zawsze jako xboxowy bo zmienia się sterownik z directinput na xinput. Często gry nie dzialaly/źle działały z directinput przez co trzeb abylo używać wrappera.

Jeżeli natywne działa i wykrywa go jako ten z ps5 to nie używałbym ds4windows w tej grze 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, caleb59 napisał:

 

Co do pasków życia to koledzy wyżej już napisali, co do skradania się to rzeczywiście jest kiepskie ale już w 5 był z tym problem bo przeciwnicy byli przeczuleni, może gdyby skradać się tylko nocą i zakładać specjalne ciuszki pod skradanie się (o ile się nie mylę zestaw elitarnego technika) wtedy byłoby z tym inaczej.

AI nie ma szans na zmianę, to je Ubisoft i "tego nie pomalujesz" - oni mają ogólny problem z AI w dosłownie każdej grze (czytaj, że nie przykładają do tego należytej uwagi).

Masz do skradania specjalne ciuszki, i nie zakładając ich, chcesz skradać się w dzień w jakimś kolorowym ubranku z kolorową pukawką i narzekasz na wyczulenie przeciwników

2671e0601faf3b43874e061ff665e3e2.png

Problem z IQ to chyba niektórzy mają, a nie z AI? bez urazy, ale to jest mega śmieszne. Idę na wojnę w terenie zaśnieżonym, ubiorę se kamuflaż do jungli?

Edytowane przez AndrzejTrg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ODIN85 napisał:

Jest pełne wsparcie Dualsense na pc. 

Pewnie po kablu tylko działa.

Stare info miałem, chyba żeczywiście działają po kablu.

Edytowane przez joloxx9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, AndrzejTrg napisał:

Masz do skradania specjalne ciuszki, i nie zakładając ich, chcesz skradać się w dzień w jakimś kolorowym ubranku z kolorową pukawką i narzekasz na wyczulenie przeciwników

Problem z IQ to chyba niektórzy mają, a nie z AI? bez urazy, ale to jest mega śmieszne. Idę na wojnę w terenie zaśnieżonym, ubiorę se kamuflaż do jungli?

Nie chodzi o mnie tylko o stricte mechanikę skradania się w tej grze, nie wiem czy grałeś w 3 lub 5 ale od początku było to doklejone moim zdaniem na siłę do tej serii gier. Jestem weteranem skradanek i ukończyłem chyba wszystkie tego typu gry na rynku więc wiem co piszę, nakładanie ciuszków nie ma tu większego sensu - napisałem, że może to coś zmienić ale równie dobrze nie musi ze względu na tępe AI, po za tym noc jak i cała pogoda zmieniają się w tej grze zbyt szybko by skradanie na poważnie miało jakikolwiek większy sens.

Poza tym z tymi ciuszkami to jest tak samo jak CP 2077 - określone efekty dodają ale niektóre wyglądają dziwacznie i nie każdemu może to pasować wizualnie stąd wiele osób, w tym ja sam ubieram postać tak by wizualnie pasował mi jej wygląd nie patrząc w ogóle na statystyki bo to nie jest RPG tylko strzelanka, a same umiejętności jakie dają ciuszki są totalnie umowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, caleb59 napisał:

po za tym noc jak i cała pogoda zmieniają się w tej grze zbyt szybko by skradanie na poważnie miało jakikolwiek większy sens.

Ja tam się trochę bawiłem w skradanie, statki czy platforma fajnie tam się skradało. 

A jeśli chodzi o cykle dnia i nocy to tylko nie podoba mi się, że nie można się przespać i zmienić pory. Bo tak to cykle są wystarczajaco długie. 

Już kilka razy musiałem zostawiać włączoną grę i czekać ~25-30 minut na noc :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zwróciłeś uwagę ale takie coś jak robienie misji, dynamiczna podróż np. samochodem po świecie przyspiesza cykl dnia/nocy, tak samo jak i zmiany pogodowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, caleb59 napisał:

Nie chodzi o mnie tylko o stricte mechanikę skradania się w tej grze, nie wiem czy grałeś w 3 lub 5 ale od początku było to doklejone moim zdaniem na siłę do tej serii gier. Jestem weteranem skradanek i ukończyłem chyba wszystkie tego typu gry na rynku więc wiem co piszę, nakładanie ciuszków nie ma tu większego sensu - napisałem, że może to coś zmienić ale równie dobrze nie musi ze względu na tępe AI, po za tym noc jak i cała pogoda zmieniają się w tej grze zbyt szybko by skradanie na poważnie miało jakikolwiek większy sens.

Poza tym z tymi ciuszkami to jest tak samo jak CP 2077 - określone efekty dodają ale niektóre wyglądają dziwacznie i nie każdemu może to pasować wizualnie stąd wiele osób, w tym ja sam ubieram postać tak by wizualnie pasował mi jej wygląd nie patrząc w ogóle na statystyki bo to nie jest RPG tylko strzelanka, a same umiejętności jakie dają ciuszki są totalnie umowne.

Grałem w 3, ale jak tam ta mechanika skradania działała to nie pamiętam. Może jest tak jak mówisz, że ta mechanika w FC sensu nie ma, a Ubi to już zabija w serii AC, więc w FC może działa to tak, że praktycznie nie działa?.

Wuj mi brakuje starych SC, gdzie skradanie było na mistrzowskimi poziomie.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, MAR89TUM napisał:

Czytam i czytam co chwila jakieś kłopoty i się zastanawiam jakim cudem przeszedłem całą grę z palcem w dupie wykorzystując tylko karabin, który znalazłem na samym starcie gry. 

MS16 i headszotami zrobiłem całe FC6.    Na luzie i z przyjemnością okładałem wszelkie fale wrogów, które się pojawiły tym karabinem. Wystarczy celować w głowę co jest bardzo proste w tej grze. 

 

Jakieś skradania, kombinowania.  Po co się skradać w FC6?  Wpadasz z tłumikiem na giwerze, kładziesz straże po cichu póki możesz, a jak pojawia się alarm to przecież tu się sprzedaje heady tak łatwo, że przerabiasz cały obóz wrogów w chwila moment. 

Jak jest czołg to supremo + wyrzutnia i czołgu nie ma.    

 

Ja nie wiem co wy tam robicie, że walka was pokonuje i jakieś skradania uprawiacie ???  Miła i przyjemna gierka w masakrowanie mięsa armatniego przecież to jest. 

Witam w klubie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Witam w klubie.

@MAR89TUM

A próbowaliście te heady solić na padzie? Bo na myszce może rzeczywiście jest to banalne.

Edytowane przez tgolik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie skończyłem tej gry jeszcze bo braki czasu :E  a w 99% na padzie bez wspomagania w to grałem, nie jest to wymagająca gra nawet jak grasz na padzie to headshoty lecą jeden za drugim.

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest na tyle obszerna, że robiąc wszystkie zadania poboczne, odkrywając wszystko, postanowiłem sobie zrobić od niej przerwę. Drugą połowę fabuły zostawiam sobie na później. W międzyczasie mam do ogrania starsze gry. Zostawiam sobie na później FC6 też dlatego, że po tej grze dopiero Stalker 2 będzie równie dobrą grą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"nie podoba mi się, że nie można się przespać i zmienić pory."

Pięknie, czyli to też usunęli, tak jak zmianę amunicji w locie? Wychodzi na to, że o połowie największych baboli nikt nie wspomina na YT i w recenzjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bzdura, ale w FC 5 też nie można było przewinąć czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta, nie wymaga zbyt wiele od gracza, na wieczorne odmóżdżenie jak znalazł.. :D

Grafika potrafi zachwycić,.

W skrócie - skondensowali ostatnie części + dodali rozwiązania z ich innych ich gier "( co ostatnio ubi  polubiło) i mamy FC6. Czy  to źle ? Ja się bawię dobrze... chyba lepiej niż przy Valhalli.

 

Edytowane przez ZeFe
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lukadd napisał:

Tak bzdura, ale w FC 5 też nie można było przewinąć czasu.

A to nie miałem pojęcia, jeszcze nie grałem :)
Lipa trochę, noce są zbyt długie i wkurzające.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w FC2 można było przespać noc, później już nie.

---------

Z tą zmianą amunicji tak sobie radzę, że inną mam przypisaną do jednego karabinu, a inną do innego i zmieniam karabiny w menu "arsenał". Poza tym w większości przypadków wystarcza ta przeciwpancerna amunicja, a na kojoty najlepsza jest strzelba.

Edytowane przez wamak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, tgolik napisał:

A próbowaliście te heady solić na padzie? Bo na myszce może rzeczywiście jest to banalne.

To już wina samego gracza, że próbuje w takie gry grać na padzie. 

Jak zdarzy mi się oglądać jakąś reckę albo test i widzę  te ruchy po osiach i to usilne naprowadzenie na cel albo wyprowadzenie celownika  przed cel i czekanie aż sam wejdzie w celownik to mam w środku takie dziwne uczucie :D 

Masochiści a nie gracze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, MAR89TUM napisał:

To już wina samego gracza, że próbuje w takie gry grać na padzie. 

Jak zdarzy mi się oglądać jakąś reckę albo test i widzę  te ruchy po osiach i to usilne naprowadzenie na cel albo wyprowadzenie celownika  przed cel i czekanie aż sam wejdzie w celownik to mam w środku takie dziwne uczucie :D 

Masochiści a nie gracze. 

Jak widze te zgarbione plecki przy biurku z k&m, z bolacym kregoslupkiem i twarza w malym ekraniku to mam w srodku takie dziwne klucie????

Kwestia przyzwyczajenia, i to i to ma swoje plusy. W takie latwe single na padzie tez jest prosto, zawsze masz lekkie utrudnienie wtedy i podciagniety realizm.

  • Like 1
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Sheeneek napisał:

Jak widze te zgarbione plecki przy biurku z k&m, z bolacym kregoslupkiem i twarza w malym ekraniku to mam w srodku takie dziwne klucie????

Kwestia przyzwyczajenia, i to i to ma swoje plusy. W takie latwe single na padzie tez jest prosto, zawsze masz lekkie utrudnienie wtedy i podciagniety realizm.

Przesiadłem się parę lat temu na pada, żeby nie ograniczać się tylko do gier PC-towych. Ciągle większą estymą darzę gry projektowane na komputery i multiplatformy, jednak bez problemu mogę zasiąść przed PS5 i pocinać w TLOU2 czy Days Gone.

Daje mi taką dziwną satysfakcję, gdy sadzę headshoty na padzie bez wspomagania. Ogólnie kwestia przyzwyczajenia i wprawy. Ogarnianie pada zajęło mi ze 2 lata.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, MAR89TUM napisał:

To już wina samego gracza, że próbuje w takie gry grać na padzie. 

Jak zdarzy mi się oglądać jakąś reckę albo test i widzę  te ruchy po osiach i to usilne naprowadzenie na cel albo wyprowadzenie celownika  przed cel i czekanie aż sam wejdzie w celownik to mam w środku takie dziwne uczucie :D 

Masochiści a nie gracze. 

Tyle, że tych masochistów jest chyba więcej niż prawilnych PCMR. 

Po ograniu gdzieś 1/3 gry muszę stwierdzić, że z trójki 5, 6 i New Dawn to 6 chyba najbardziej mi się podoba. Yara bardziej mi podeszła niż Montana z poprzedniczek. Nie to, że była zła ale nie miała tego czegoś. Ale to samo mam też z kultową 3, Rook Island jakoś średnio mi podeszło. Bardziej podobał mi się Kyrat i Oros. 

Bardzo też podoba mi się, że Nasza postać ma z powrotem głos i w przeciwieństwie do mietka z 4 ma już jakiś charakter. Kurde, już nawet Takkar brzmiał "charakterniej", mimo że dialogi to tam nie były zbyt rozbudowane.

I odnoszę wrażenie, że część rzeczy w 6 jest tylko dlatego, że była wcześniej i tyle. Żadnej otoczki zbudowanej wokół łowienia rybek czy myślistwa. Po prostu są i tyle, no chyba że jakimś cudem nie dotarłem do tego.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, ZeFe napisał:

Prosta, nie wymaga zbyt wiele od gracza, na wieczorne odmóżdżenie jak znalazł.. :D

Grafika potrafi zachwycić,.

Czyli w sumie wszystko co mi potrzebne na nadchodzące, zimowe wieczory. Jeszcze niech tylko grę połatają, cena spadnie do akceptowalnego poziomu i można brać :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Sheeneek napisał:

Jak widze te zgarbione plecki przy biurku z k&m, z bolacym kregoslupkiem i twarza w malym ekraniku to mam w srodku takie dziwne klucie????

Kwestia przyzwyczajenia, i to i to ma swoje plusy. W takie latwe single na padzie tez jest prosto, zawsze masz lekkie utrudnienie wtedy i podciagniety realizm.

nie wiem jakie masz biurko i monitor , skoro masz takie skojarzenia , ale mnie na dopasowanym do wzrostu (190) miejscu pracy , fotelu i 32 calowym monitorze , nic nie uwiera  , nie garbię się i w nic nie muszę się wpatrywać , bawi mnie w tej grze atakowanie po cichu grupek przeciwników , gdzie na m+k można  spokojnie zdjąć patrol np. 3 przeciwników , każdego strzałem w bańkę , bez najmniejszego alarmu , ba zanim pierwszy upadnie to w czółko dostaje już 3  , gdzie o jakimkolwiek alarmie nie ma mowy , czasem ostatni z kolejki zdąży ledwie jęknąć ,bawi to szczególnie w porównaniu  do tych epileptycznych ruchów  które widać u graczy grających na padzie i starających się w coś wcelować , pady są dobre bo sam używam , ale do gier typu TR , wiesiek , assasin , w strzelankach gra z padem wygląda jak gra osoby z porażeniem muskowym

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, SylwesterI. napisał:

nie wiem jakie masz biurko i monitor , skoro masz takie skojarzenia , ale mnie na dopasowanym do wzrostu (190) miejscu pracy , fotelu i 32 calowym monitorze , nic nie uwiera  , nie garbię się i w nic nie muszę się wpatrywać , bawi mnie w tej grze atakowanie po cichu grupek przeciwników 

Niektórzy nie potrafia dostosować fotela/biurka/monitora i potem takie farmoazony gadają, tutaj zdjęcie w jakiej pozycji ludzie najczęściej graja na padzie, super proste plecy :E

images?q=tbn:ANd9GcRiTsMpwqH0hj3b5p1F79G

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...