Skocz do zawartości
SPYCHCIO

FAR CRY 6

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, JeRRy_F3D napisał:

Bo trzeba wybierać "mądre" rs. Nie każde jest dobre. 

Używam przeważnie najnowszego ze strony

https://reshade.me/component/content/featured?Itemid=101

 

W innych grach (ostatnio używałem w CP, oraz NIOCH 2) działa bez drastycznego pogorszenia FPSów o połowę.

 

Jak już wspominasz o "mądrych" rs to podał byś przykład dobrze działającego RS z FC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Kabor napisał:

Jak już wspominasz o "mądrych" rs to podał byś przykład dobrze działającego RS z FC.

Wybacz. Skrót myślowy = klepanie z komórki podczas porannej kawy.

Przez "mądry" RS rozumiem "mądry", dobry, racjonalny PRESET ReShade (a nie wersję samego silnika).
Tak naprawdę tworząc "głupi" preset na 105 filtrach zastosowanych bez sensu połamiesz najlepsze nawet GPU.
Dlatego należy sobie wybierać presety "przyjazne", takie które wnoszą satysfakcjonujące Cię korekty, ale jednak nie zabijające sprzętu (a o to bardzo łatwo).

Po drugie, bardzo często zaciągam dany preset, bo mi się "podoba", ale gdy widzę, że mi zabija sprzęt, to wchodzę w opcje i na włączonym OSD "zdejmuję" ptaszek czy dwa przy opcjach patrząc co wnoszą, albo czego nie wnoszą i jak mi w realtime wpływa to na FPS. 3 min. pracy - wyłączasz opcje zbędne, głupie niewidoczne - a zyskujesz FPS.

Ja w 99% presetów używam jedynie korekt barwnych (bardzo znikomy, czasami zerowy wpływ na FPS).
Czasami sobie jakiegoś Cinemtic DOFa dorzucę. Po prostu nie szaleję i na "głupio" i sztywno nie używam tego, co daje autor danego preseta. 
Zwykle "mądrze" go modyfikuję 3 kliknięciami. ;)

 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, zaodrze244 napisał:

Najgorszy far cry ze wszystkich części, gram w niego żeby grać. To już FC3 był lepszy o primal nie wspominając. Zresztą primal mi się bardzo podobał. 

Fc6 głupia fabuła, nie sprawiająca żadnej satysfakcji rozgrywka. Odbijanie obozów, zbieranie tych durnych skrzyń... Istny dramat.

Jedyne co fajne to muza i czołg. :E

 

O, Far Cry Primal najlepszy. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Dla mnie wkurzające jest to, że aby efekt był "należyty", trzeba użyć wersji ReShade tej, której używał twórca preseta (a to nie zawsze jest najnowsze ReShade).
Muszę kiedyś poszukać rozwiązania, jak to obejść.

 

 

7 minut temu, tgolik napisał:

O, Far Cry Primal najlepszy. Polecam.

Heh. Pamiętam, że całkiem zacnie działał na starym sprzęcie.
Ciekawe czy przekręci licznik na takim 3080. ;)

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, AndrzejTrg napisał:

Od FC3 tak przecież jest, więc nie wiem czemu się dziwisz:boink:

FC3 to było coś nowego, wadą tej gry było to że po wyzwoleniu regionu z obozów nie było do kogo strzelać. W FC4 to poprawili. Poza tym wszystkie poprzednie części ogrywałem z przyjemnością. Nawet FC5 był spoko. FC6 to pierwszy farcry który mi się nie podoba. 

2 godziny temu, tgolik napisał:

O, Far Cry Primal najlepszy. Polecam.

Najlepsza reklama PRIMALa... :E 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tgolik napisał:

O, Far Cry Primal najlepszy. Polecam.

+1 Primal jest świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, JeRRy_F3D napisał:

Wybacz. Skrót myślowy = klepanie z komórki podczas porannej kawy.

Przez "mądry" RS rozumiem "mądry", dobry, racjonalny PRESET ReShade (a nie wersję samego silnika).
Tak naprawdę tworząc "głupi" preset na 105 filtrach zastosowanych bez sensu połamiesz najlepsze nawet GPU.
Dlatego należy sobie wybierać presety "przyjazne", takie które wnoszą satysfakcjonujące Cię korekty, ale jednak nie zabijające sprzętu (a o to bardzo łatwo).

Po drugie, bardzo często zaciągam dany preset, bo mi się "podoba", ale gdy widzę, że mi zabija sprzęt, to wchodzę w opcje i na włączonym OSD "zdejmuję" ptaszek czy dwa przy opcjach patrząc co wnoszą, albo czego nie wnoszą i jak mi w realtime wpływa to na FPS. 3 min. pracy - wyłączasz opcje zbędne, głupie niewidoczne - a zyskujesz FPS.

Ja w 99% presetów używam jedynie korekt barwnych (bardzo znikomy, czasami zerowy wpływ na FPS).
Czasami sobie jakiegoś Cinemtic DOFa dorzucę. Po prostu nie szaleję i na "głupio" i sztywno nie używam tego, co daje autor danego preseta. 
Zwykle "mądrze" go modyfikuję 3 kliknięciami. ;)

 

Wcześniej napisałem, że wgrałem jedynie czystego, gołego RS bez preseta = bez filtrów i to w FC6 zbija mi fps o połowę, spadki poniżej 60 FPS. To nie jest normalne zachowanie. 

Chciałem sobie wgrać głównie jakieś dodatkowe wyostrzenie, ewentualnie jakiś filtr clarity.

 

Ja preferuje czysty ostry obraz. Np. bez DOF - dla mnie ten filtr jest dobry do robienia zdjęć czy cutscenek a nie w normalnym graniu.

 

Dodatkowo irytuje mnie w FC6 głupie efekty aberacji (czy jak to się tam zwie) - dokładnie chodzi mi o to, że rogi ekranów są rozmazane. 

Da się to jakoś usunąć.

 

Teoretycznie wgrałem https://www.nexusmods.com/farcry6/mods/2

jednak dalej rogi ekranów są jak dla mnie zbyt rozmyte.

 

 

Ogólnie nie rozumiem po co w grach dają te wszystkie efekty psujące obraz jak ta aberracja, winietowanie czy hit dla mnie ziarno. Nie rozumiem tego może chodzi o to równouprawnienie wszystkiego i aby ci co nie noszą okularów też za dobrze nie mieli ;-) .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie nie oddaje nawet 20% tego jak dobrze to wtedy  wygląda...

7aC7xN5.jpg

Ale muszę jeszcze kabel  optyczny dokupić na 2.1 4k@120  bo na zwykłym hdmi to 30 fps refresh :D

 

taki kabel dorwałem :

https://mediamarkt.pl/rtv-i-telewizory/kabel-hama-premium-hdmi-2-1-ultra-high-speed-8k-2m

podlaczylem pod eARC  w TV ( philips 856 ) -  i  jakos nie mam opcji ustawienia natywnie 120 @ 4k .. ?   trzeba kupic jakiś lepszy  kabel ?

 

Edytowane przez ZeFe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kabor napisał:

Wcześniej napisałem, że wgrałem jedynie czystego, gołego RS bez preseta = bez filtrów i to w FC6 zbija mi fps o połowę, spadki poniżej 60 FPS. To nie jest normalne zachowanie. 

Zdecydowanie!
Nie mam FC6, więc nie sprawdzę :(

 

 

3 godziny temu, Kabor napisał:

Dodatkowo irytuje mnie w FC6 głupie efekty aberacji (czy jak to się tam zwie) - dokładnie chodzi mi o to, że rogi ekranów są rozmazane. 

Na rogach, to bardziej winietowanie.

 

 

3 godziny temu, Kabor napisał:

Ogólnie nie rozumiem po co w grach dają te wszystkie efekty psujące obraz jak ta aberracja, winietowanie czy hit dla mnie ziarno. Nie rozumiem tego może chodzi o to równouprawnienie wszystkiego (...)

To jest głupi pęd do "realistycznej" grafiki (i odwoływania się do naszej psychiki i naszych "oglądaczy" przyzwyczajeń) = ma być "jak w filmie" ;). Zarówno flary, aberracja chromatyczna, winietowanie, to są "wady" mechanizmów optycznych (czyt. kamer i aparatów) wyposażonych w elementy soczewkowe. Wszelkie szumy (tzw. ziarno) to efekt używania "taśmy filmowej". To są BABOLE (!) i wady starych technik "kręcenia filmów", jednak tak związane (te wady) z branżą "kinematografii", że bez tych wad (i naszych do nich przyzwyczajeń) - film wygląda "nienaturalnie" LOL. :) Przez co - nawet filmy robione dziś / cyfrowo - paradoksalnie celowo są wyposażane w sztucznie dodawane BABOLE (!) :) - flary, aberrację, ziarno itd. - a to dla odmiany w linii prostej jest dodawane do gier (skoro gra ma być "jak film").

Ot kretynizm.
Sumując, to gonienie za "fotorealizmem" i odbiorem gry, "jak filmu".

 

 

2 godziny temu, ZeFe napisał:

zdjęcie nie oddaje nawet 20% tego jak dobrze to wtedy  wygląda...

Dla mnie - za dobrze. Świat "tak nie wygląda" i nie poraża oczu jaskrawością.
Dlatego, ja (z naciskiem na ja) idę zawsze w filterki ReShade, które tłamszą "oczojebność grafiki komputerowej". ;)

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, ODIN85 napisał:

A w odpowiednie hdmi w tv włożyłeś i w grafie?

w karcie mam 1 slot hdmi w TV jak byk w eARC - tylko  w samym Windowsie nie mogę ustawić 120 @ 4k a jedynie 60 @ 4k.

ok jest rozwiązanie :D

w TV trzeba przełączyć na ultraHDMI - tak na nazwali  w philipsie :D

Ogólnie ładnie, ale jednak wolę k+m i moje ultrawide  :)

Dokupie PS5 pod to  i kompa czołgać nie będe.

Edytowane przez ZeFe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja odpowiedź na zachętę UBI żeby grać 

4359f27745c83ed8.jpg

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawego buga miałem z dupy jak to u Ubisoftu...

Mianowicie włączyłem Ubisoft Connect, pobrała się aktualizacja, odpalam Far Cry 6, klikam "Kontynuuj" w menu głównym i powitał mnie nieskończony ekran loadingu, po prostu gra wiecznie się wczytywała i nie chciała wczytać. :E 

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem w czym problem - to po tym wczorajszym hotfixie, trzeba było po prostu zrobić weryfikację plików i z dupy pobiera 1.12GB od nowa. :E 

Może doczekam kiedyś czasów, że tych kretynów z Ubisoftu ktoś wysadzi w powietrze w zamachu.

----------------------

https://discussions.ubisoft.com/topic/115590/far-cry-6-black-screen-on-launch-and-crash-to-desktop-on-pc?lang=en-US

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, caleb59 napisał:

Już wiem w czym problem - to po tym wczorajszym hotfixie, trzeba było po prostu zrobić weryfikację plików i z dupy pobiera 1.12GB od nowa. :E 

U mnie to samo, tyle że od nowa pobierało aż 25GB.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, caleb59 napisał:

Już wiem w czym problem - to po tym wczorajszym hotfixie, trzeba było po prostu zrobić weryfikację plików i z dupy pobiera 1.12GB od nowa. :E 

Może doczekam kiedyś czasów, że tych kretynów z Ubisoftu ktoś wysadzi w powietrze w zamachu.

Nie narzekajcie już tak na UBI i tak są o lata świetlne przed Microsoft Storem ;-) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Kabor napisał:

Nie narzekajcie już tak na UBI i tak są o lata świetlne przed Microsoft Storem ;-) 

Tak można wszędzie narzekać... Sam grałem w rdr2, od premiery bez crasha, tum bardziej tego gfx error czy jak to się tam zwało...Valhalla, również przez rok , jeden dwa crashe... Ubi czy nie ubi, coś jest nie tak na niektórych platformach, a rozwiązania brak... Cóż poradzić... Skończyć narzekać na Internecie...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten co tutaj nie dawno zachwalał,że warto kupić tą grę teraz powinien oddać mi pieniądze.

 

W Far Cry 5 chociaż fabuła wciągała,a  tutaj gra wyleciała po 3h grania.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa gra. Jedni twierdzą, że najlepsza z serii, inni wywalają z dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najlepsza z serii?Co tam jest takiego fajnego niby?Ta gra bardziej przypomina Just Cause aniżeli Far Cry'a.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 3 tyg moze z godzine zagralem. Zero zainteresowania. Tylko zdobywanie miejscowek. A levele regionalne to najdurniejszy pomysl tej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, GoodUser napisał:

Jak najlepsza z serii?Co tam jest takiego fajnego niby?Ta gra bardziej przypomina Just Cause aniżeli Far Cry'a.

 

Pytanie do ktorego porownujesz, przeciez 3-6 to reskiny z drobnymi roznicami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko od 4 w górę to była lipa na dłuższą metę, 6 tak samo i kompletnie nie jest warta ceny premierowej, te gry obecnie to typowe i odtwórcze ubijacze czasu od Ubisoftu. Kupujesz tylko wtedy jeśli wiesz w co się pakujesz i cena jest odpowiednio niska, nie dajcie się omamić ładnymi widoczkami.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, caleb59 napisał:

Wszystko od 4 w górę to była lipa na dłuższą metę, 6 tak samo i kompletnie nie jest warta ceny premierowej, te gry obecnie to typowe i odtwórcze ubijacze czasu od Ubisoftu. Kupujesz tylko wtedy jeśli wiesz w co się pakujesz i cena jest odpowiednio niska, nie dajcie się omamić ładnymi widoczkami.

To jakie, w takim razie, proponujesz gry dla miłośników fps, którzy z racji wieku lub obowiązków nie są w stanie grać z młodzieżą w multi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie takich nie ma, sam kupiłem z rozmysłem wiedząc w co się pakuję tylko dlatego bo obecnie nie ma w co grać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, JeRRy_F3D napisał:

Ciekawa gra. Jedni twierdzą, że najlepsza z serii, inni wywalają z dysku.

Niektórzy lubią kopiuj-wklej od UBI? Sam sprawdziłem po 2-3h wyleciało z dysku, a do kolejnego FC nawet już nie podchodzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...