Skocz do zawartości
KiniL

Nividia Rtx 2080 brak mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Ostatnio kupiłem gotowca z Allegro w którym znajduje się karta graficzna rtx 2080. Niestety przy pierwszym uruchomieniu komputer odpalał ledy i wiatrak na sekundę, po czym gasł. Postanowiłem więc że zamiast podłączać go z przedłużacza, podłączę go bezpośrednio z gniazdka. Komputer odpalił na 10-15 sekund i zgasł ponownie. Sprawdziłem jaki mam zasilacz. Okazało się że zasilacz ma 500 wat. Wydaje się bardzo mało. Czy to wystarcza i problem leży gdzie indziej? Jeśli to zasilacz to co zrobić?

Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podziel się z nami specyfikacją(modele podzespołów itp.)
Kupiłeś od osoby prywatnej czy w sklepie? 
Zakup robiłeś na firmę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer nie działa, to odsyłaj go na gwarancje bo przypuszczam że ją masz. Jedno jest przerażające że kupiłeś gotowca na Alledrogo z RTX2080 i prawdopodobnie z bez-firmowym słabym i uszkodzonym zasilaczem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Procesor: Intel Core i7 2600 - 4x3.40GHz TURBO do 4x3.80GHz
  • Pamięć RAM: 16 GB DDR3
  • Płyta główna: INTEL H61
  • Dysk twardy: NOWY SSD 240GB + HDD 500GB
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce RTX 2080
  • System operacyjny:Windows 10 Home Refurb
  • Zasilacz: 500W

komputer kupiony od użytkownika tokrzysiek1 dodatkowo karton był w taśmie oraz karta od gwarancji sprzętowo.pl

Co do zakupu „na co?” Podam zaraz/przy najbliższej wiadomości

komputer jest na gwarancji 24 miesiące.

  • Haha 2
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam zwrócić komputer w ramach zwrotu 14dniowego i kupić coś innego, bo ten procesor ma już ponad 8 lat i łączenie go z taką kartą graficzną jest bardzo złym wyborem. Zresztą najprawdopodobniej zasilacz jest uszkodzony, z tym że nie radzę zgłaszać go na gwarancję, tylko po prostu oddać, wziąć pieniądze i zapytać na forum, na pewno za 5000 dostaniesz porady jak złożyć coś lepszego.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz do kosza. Daj fotkę etykiety :D(Bandyta?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za komiczny zestaw :E platforma z DDR3 na starej jak świat i7 :E a do tego rtx 2080 + zasilacz bomba :D masakra co ludzie sprzedają.... :/

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, forfun napisał:

Zasilacz do kosza. Daj fotkę etykiety :D(Bandyta?).

Niestety nie mogę wysłać zdjęcia z powodu limitu. Bynajmniej gościu nie pisał o zasilaczu (czyli że no name) a w środku jest jakiś bequiet! 

Jak mówicie tak chyba też zrobię. Może nawet sam złoże PC w oparciu o swoją wiedzę i jakieś poradniki.

Przy okazji jeszcze zapytam, Czy warto kupować części z x-kom? Słyszałem że sprawdzony sklep ale bardzo drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odsyłaj to guano jak najszybciej.

Szkoda, że dopiero teraz chciało Ci się poszukać forum komputerowego, gdybyś zrobił to wcześniej, nie bujałbyś się z tematem.

Smutne jest, że są jeszcze ludzie, którzy dają się nabierać na te pseudo komputery z all...

Jeżeli potrafisz, to pewnie, że sam złóż sobie kompa, najlepsza opcja.

1 godzinę temu, KiniL napisał:

Przy okazji jeszcze zapytam, Czy warto kupować części z x-kom? Słyszałem że sprawdzony sklep ale bardzo drogo.

Masz kilka dobrych sklepów , które też składają komputery z części wybranych przez Ciebie. Myślę, że to lepsza opcja niż kupowanie gotowców-wynalazków z aledrogo.   

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-KOM, Morele, Komputronik to bardzo renomowane sklepy, a czy drogo to porównaj sam ceny. Według mnie nie są wcale drodzy, a bardzo często mają niezłe promocje, a wtedy ceny bardzo korzystne Ja często u nich kupuję, przynajmniej jest pewna gwarancja i nie miałem jeszcze z nimi żadnych problemów... Popatrz jeszcze na sklep Proline, to także sklep godny polecenia z dobrymi cenami. A tamten komp z Allegro to oddaj czym prędzej i nawet chwili się nie zastanawiaj. To właśnie tacy pseudo handlarze wstawiają kupę można już powiedzieć szrotu który ciężko by było sprzedać pojedynczo, składają z tego zestaw i wkładają właśnie jakąś dobrą kartę graficzną by ludzi skusili się na taki PC. Jak ktoś się za bardzo nie zna to spojrzy i powie że same LUX podzespoły w takim PC, procek i7, spora pamięć i wypasiona grafa czyli jednym słowem okazja życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ostatecznie odsyłam kompa i zobaczę czy w komputroniku mi złożą lub dadzą części. 

Dzięki wielki wszystkim ;D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie miałeś farta że komputer nie odpalał, bo gdyby nie to, to byś został z tym paździerzem i zmarnował pieniądze. Fuszerka Januszy z Allegro chociaż raz się na nich zemściła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, stark2991 napisał:

Paradoksalnie miałeś farta że komputer nie odpalał, bo gdyby nie to, to byś został z tym paździerzem i zmarnował pieniądze. Fuszerka Januszy z Allegro chociaż raz się na nich zemściła :D

Racja.

Dla zaciekawionych. Kurier po paczkę będzie jutro, a zaraz idę odebrać komputer z komputronika:

Najnowsza i5 (10 tysięcy coś)

Gtx 1660

no a reszty wypisywać nie będę. Wierze gościowi z komputronika że reszta będzie spoko działać, bo nie jest taki że chce ci wcisnąć rtx 2080 tylko zaleca wziąć gtx 1660 twierdząc że nie ma sporej różnicy.

Wierzę mu.

Jeszcze raz dzięki za pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tacy "fachowcy" ze sklepów też często wsadzają coś o czym nie mają pojęcia np ostatnio znajomy kupił dla syna gotowca z ryzenem 3600x b450 tomahawk max inno3d rtx 2070 a zasilacz corsair VS :E w takich gotowcach często gdzieś jest jakiś "haczyk" niestety :D najlepiej zapytać na forum lub poszukać w sieci zestawu do danej kwoty i wybrać opcję złożenia przez sklep ze swoich części w koszyku zamiast strzelać na pałę :D

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KiniL - miedzy RTX2080 a GTX1660 jest przepaść wydajnościowa, do I5 zapewne będzie ta słabsza karta pasować, ale zachęcam do zapoznania się z testami i porównaniami w sieci. To są zupełnie innej klasy urządzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Send1N Corsair VS to i tak dobrze ;)

@kudlatypawelek Paradoksalnie ten zestaw z Komputronika może mieć wyższą wydajność w grach, bo przecież w tym gotowcu z Intelem 2600 byłby kosmiczny bottleneck :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja robiłem kompa w ktorym VS 450W odmówił posłuszeństwa w zestawie z i3 4130 i gtx 750 :E po 3 miesiącach :D także tego wsadziłem tam pamiętam 9 letni wtedy chieftec 560w który obecnie ma już 14 lat i komputer działa do dziś sprawnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, KiniL napisał:
  • Procesor: Intel Core i7 2600 - 4x3.40GHz TURBO do 4x3.80GHz
  • Pamięć RAM: 16 GB DDR3
  • Płyta główna: INTEL H61
  • Dysk twardy: NOWY SSD 240GB + HDD 500GB
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce RTX 2080
  • System operacyjny:Windows 10 Home Refurb
  • Zasilacz: 500W

Weź to wrzuć do jakiegoś spojlera, bo o mało z krzesła nie spadłem :E

 

@KiniL, na litość matki szeregowego Bosko, na tym forum masz masę tematów z gotowymi zestawami w każdej cenie. Możesz założyć też własny wątek, gdzie ci ludzie poskładają coś odpowiedniego.

Między 2080 i 1660 przepaść jest gigantyczna, ale zakładam, że zależało ci na podobnej cenie. Teraz, przy porządnych pozostałych częściach, uświadom sobie, jak wielką katastrofą był ten gotowiec.

 

@Send1N, każdy zasilacz może się popsuć. I najlepszy, i najgorszy. Złomom czasami też się zdarza pracować dekadę i więcej. Pojedyncze przypadki trudno na jakieś reguły przekładać.

Tutaj sama moc nie była taka istotna. Jeśli 2080 nie był w jakiejś wykręconej wersji, solidny 500W wystarczyłby z zapasem. Bequiet to nie jest top, ale porządna marka, więc bardziej bym się spodziewał, że problem był jednostkowy, coś było źle poskładane lub ta antyczna płyta główna nie wyrobiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadoma sprawa ale corsairy VS do dobrych zasilaczy nigdy nie należały ;) co do 500W to nie chodziło mi o moc tylko przypuszczenie że zapewne jest tam jakaś padlina :D

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Makavcio2 napisał:

Weź to wrzuć do jakiegoś spojlera, bo o mało z krzesła nie spadłem :E

Te i7-2600 są teraz bardzo popularne w gotowcach, Lipton materiał z tego robił. Jak kupił też taki zestaw (z RTXem 2060 akurat odpowiednio taniej) to właśnie na i7-2600 i jakiejś OEMowej zielonej płytce wraz z RAMem 1333MHz oczywiście. :D 

Bo to hasło dobrze się sprzedaje w tytułach później na aukcjach:
KOMPUTER RGB DO GIER i7, RTX 2xxx, 16GB RAM, Dysk 1000!!!

Polecam odpalić, nawet dla samego wstępu:

 

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, KiniL napisał:
  • Procesor: Intel Core i7 2600 - 4x3.40GHz TURBO do 4x3.80GHz
  • Pamięć RAM: 16 GB DDR3
  • Płyta główna: INTEL H61
  • Dysk twardy: NOWY SSD 240GB + HDD 500GB
  • Karta graficzna: Nvidia GeForce RTX 2080
  • System operacyjny:Windows 10 Home Refurb
  • Zasilacz: 500W

Takie coś powinno być karalne..

Zablokowany 8-9 letni 4/8 procesor ze słabym już dziś IPC

Zablokowana płyta H, ram pewnie max 1600Mhz

SSD pewnie dramless co zaraz zapcha transfery

HDD 500GB? a skąd on wytrzasnął takie cudo w 2020? leżaczek czy wyciągnął z jakiegoś kompa?

Zasilacz 500W, jakby był markowy to by napisał jakiej marki więc spora szansa na "czarną listę"

... i do tego RTX 2080, bardzo wydajna karta graficzna :rotfl: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wierz gościowi z komputronika :D Jak mówi, że między 1660 a 2080 nie będzie różnicy :D

Ile masz na tego kompa? Większość na forum to dobre chłopaki, co Ci za jaką kasę chcesz złożą coś sensownego, najwydajniejszego w danym budżecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie z 5500zl kolega dal za ten zestaw, tu coś skleiłem sensownego i o wiele wydajniejszego :

www.morele.net/komputery/dyski-i-nosniki-danych/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=687419

 

Jak cena jest za wysoka to mozna zejsc z karta do 2060 super , okolo 700zl taniej wyjdzie. A komp i tak będzie miał b.dobra wydajnosc. 

Edytowane przez novi
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wierzę że ktoś kupił gotowca na allegro. Po prostu ten kto umie obsługiwać wyszukiwarkę i ma neta tego by nie zrobił. 

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, miemik napisał:

Ja nie wierzę że ktoś kupił gotowca na allegro. Po prostu ten kto umie obsługiwać wyszukiwarkę i ma neta tego by nie zrobił. 

 

Chyba sobie żartujesz. Zapomniał wół jak cielęciem był. Jest sporo osób które poza budżetem nic nie wiedzą na temat. Początkujący z kolei wie co to i7 + duża ilość ram + nowe GPU + system win 10 i na tym znowu koniec. Niewiedza szkodzi. Wybrał źle i tyle. Polegać na sprzedawcy też do końca nie można - prowizja i te sprawy. Czeryboj dobrze proponuje na forum jest sporo osób które lepiej doradzą.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...