Skocz do zawartości
forumowicz-a55

R7--3700X czym go schłodzić ?...Thermalright MACHO rev.B albo Fortis 3 albo Alpenfohl OLYMP

Rekomendowane odpowiedzi

Które chłodzonko wybrać do R7--3700X  bez OC  ?

Thermalright MACHO Rev. B   -220zł   TDP do 240W    strona producenta

SIlentiumPC  FORTIS 3 ARGB  --200zł    TDP do 220W     strona producenta

Alpenfoehl OLYMP  chłodzi nawet TDP do 340W !!!     --220zł     strona producenta

 

proszę o wypowiedzi,

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Skoro masz budżet tych 200 złotych to możesz wziąć Grandisa 3 który zje wszystkie te chłodzenia bez oporu ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grandis lub gelid phantom 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie planujesz OC to Fortis 3 spokojnie wystarczy. Jeśli chcesz porządne, ciche  i wydajne chłodzenie, to trochę ponad budżet Scythe Fuma 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, zawisztheblack napisał:

Jeśli nie planujesz OC to Fortis 3 spokojnie wystarczy. Jeśli chcesz porządne, ciche  i wydajne chłodzenie, to trochę ponad budżet Scythe Fuma 2.

a co myślisz o tych dwóch od firmy Alpenfohl:

BROCKEN 3   -1xTower & 1xFAN  -max TDP 220W

albo

OLYMP -  2xTower &  2xFAN   max TDP 340W

nie wiem który z tych dwóch brać ???  oba ceny jednakowe

 

dzięki

 

Edytowane przez forumowicz-a55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, forumowicz-a55 napisał:

a co myślisz o tych dwóch od firmy Alpenfohl:

BROCKEN 3   -1xTower & 1xFAN  -max TDP 220W

albo

OLYMP -  2xTower &  2xFAN   max TDP 340W

nie wiem który z tych dwóch brać ???  oba ceny jednakowe

 

dzięki

 

Nowe ze sklepu dzieli różnica trochę ponad 100zł. 

Skoro nie zamierzasz robić OC 3700x bierz Gelid Phantom Black (149zł) / Grandis 3 (199zł)  / Fortis 3 ( 155zł) 

Ustawisz sobie krzywą wentylatorów według potrzeb i sprawa załatwiona. 

A najważniejsze pytanie w jakiej budzie to wszystko będzie? 

Edytowane przez 2 Pac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, 2 Pac napisał:

Nowe ze sklepu dzieli różnica trochę ponad 100zł. 

Skoro nie zamierzasz robić OC 3700x bierz Gelid Phantom Black (149zł) / Grandis 3 (199zł)  / Fortis 3 ( 155zł) 

Ustawisz sobie krzywą wentylatorów według potrzeb i sprawa załatwiona. 

A najważniejsze pytanie w jakiej budzie to wszystko będzie? 

Fractal Design Focus G -Blue

Gelid ponoć dobry ale wtedy jest głośny -obniżenie mu obrotów to obniżenie wydajności.

Jeśli chodzi o Gelida Phantom Black  -koszt 150zł   ---Natomiast

Scythe FUMA 2  -koszt 250zł    ---różnica pomiędzy nimi w cenie to ok 100zł

    oba chłodzonka to 2x wieża i 2x wentylator         ZATEM    WARTO Dopłacić ?

 

 

Edytowane przez forumowicz-a55
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Gelida Phantom Black na 8700K i ogarniał go na 5GHz przy 1.3V, skręciłem wentyle o 20%  na maxie. Wentylatory Gelida mają taki przyjemny bas na max obrotach, ale są 4 pin PWM, więc masz 100% kontroli nad nimi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będzie OC i nie planujesz zmieniać tego 3700X w dającej się przewidzieć przyszłości, na coś mocniejszego to wystarczy tak naprawdę każde z tych chłodzeń. 3700X na stocku nie wydziela z siebie dużo ciepła, to bardzo oszczędny procesor pod tym względem. Problemem jest odebranie tego ciepła, które w większości pochodzi z małego chipletu z rdzeniami (jest duża gęstość energetyczna i to stanowi problem). Niezależnie jakie chłodzenie powietrzne założysz temperatury i tak nie będą powalające. Jeśli nie jesteś super przewrażliwiony na punkcie ciszy (nie wkurzają Cię wentylatory lecące na 1000 RPM), to Fortis 3 bez problemu ogarnie sprawę. Jeśli chcesz coś trochę wydajniejszego (lub cichszego przy tej samej wydajności), to Grandis 3 lub wspomniany Gelid będą ok. Jeśli chcesz bardzo ciche chłodzenie, któe poradzi sobie ze znacznie mocniejszymi prockami jak 3900X,  to Fuma 2 robi robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.07.2020 o 18:45, 2 Pac napisał:

Ja miałem Gelida Phantom Black na 8700K i ogarniał go na 5GHz przy 1.3V, skręciłem wentyle o 20%  na maxie. Wentylatory Gelida mają taki przyjemny bas na max obrotach, ale są 4 pin PWM, więc masz 100% kontroli nad nimi. 

To chyba właśnie tego Gelida wezmę.  A czy jeśli takie cudo  DeepCool Npetwin V2  ma dłuższe obie wieże to  będzie trochę lepiej schładzać procesora ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio montowalem Fume 2 z okazji małego upgrade sprzętu u kuzynostwa. Super chlodzenie, mega ciche i wydajnością doganiające Noctue NH-D15. Zobacz sobie testy, różnica to ok 2-3stC za ok 200zl mniej. To mówi samo za siebie. Do tego super montaż bo, dosłownie, identyczny jaki stosuje Noctua - kołki dystansowe, dwie poprzeczki i przykrecamy chlodzenie. W tej kasie jest bezkonkurencyjna. Do tego ma jedna zaletę, której nie ma NH-D15 - ma 154mm wysokosci i zmiesci sie do KAŻDEJ obudowy, co jest dobre na przyszłość.

Na Twoim miejscu bym ja kupił. Nie będziesz żałował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta fuma jest ciekawa bo widzę że pierwszy wentyl jest slim i wszystkie sloty ramu są odsłonięte jak przy fortisie, naprawdę fajna opcja mogła by jeszcze mieć nakładki na ciepłowody :)

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, czolgista778 napisał:

Gelid Phantom to jest wogóle mega chłodzenie jak za te pieniądze, w wersji non-black są u 'nas' poniżej 100zł: https://tweakers.net/pricewatch/887311/gelid-solutions-phantom.html

Nie do pobicia za te pieniądze.

dzięki,

 czyli co nie interesować się takim chłodzeniem jak   Deepcool Neptwin V2  ?  --ma wieże o 2cm dłuższe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, forumowicz-a55 napisał:

 czyli co nie interesować się takim chłodzeniem jak   Deepcool Neptwin V2  ?  --ma wieże o 2cm dłuższe 

Nie wydziwiaj, z tego co widzę to w cenie Neptwina jest Grandis 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kola01 napisał:

Ale, że gdzie dokładnie są za poniżej 100 zł ?

Skoro podesłał link na Holenderką stronę to przypuszczam, że w Holandii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Gelid Phantom Black. Odkąd raz go z ciekawości zamontowałem klientowi to wsadzam go praktycznie każdemu komu składam PCta, cena jak za Silentium PC, wygląd jak BeQuiet a wydajność jak Noctua, świetny cooler. Możesz wymienićwentylatory na Arctic P12 i będziesz miał świetny sprzęt. Wymieniłem swoje wentylatory na chłodnicach z Pure Wings 2 na P12/P14 bo sa po prostu rewelacyjne.

Edytowane przez ThePunisher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...