Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zdecydowałem się na zakup poniższego laptopa:

https://www.x-kom.pl/p/492731-notebook-laptop-156-asus-tuf-gaming-fx505dt-r5-3550h-16gb-512.html

Jednak występuje on w różnych konfiguracjach i moje pytanie jest takie czy zostawić tak jak jest czy wziąć wersję z 8GB ram i pamięć dokupić osobno ? Jeśli tak lepiej to jaka będzie najlepsza ?

Druga sprawa to dysk. Jest tutaj niby 512GB SSD ale jeśli jest możliwość dołożenia to chętnie tak zrobię. Jaki będzie najlepszy dysk do tego laptopa ? Jeśli będzie szybszy to oczywiście na system, myślę że 500GB/1TB, mniejszych się obecnie nie opłaca..

Laptop ogólnie do przeglądania neta, pakietu office, czasami photoshopa czy adobe premiere i jakies nowsze gierki typu Fifa 20, F1, Wiedźmin 3, Warzone. Nie zależy mi na ultra, wiem czego spodziewać się po tym sprzęcie, zwłaszcza że nie jestem typowym graczem..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do ramu, to już zależy od twojego budżetu i zapotrzebowania. Jeśli wiesz, że teraz będziesz korzystał z więcej niż 8 gb ramu, bierz 16. Dysk, tutaj masz wolny slot SATA na dysk 2.5 cala. Według mnie, najlepszy to Crucial MX500 - sprawdzona konstrukcja, mało awaryjna. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Z xkom bierzesz fabryczna konfigurację i sam dokładasz ram czy dysk. 

W innym przypadku, tj kupno z większą ilością pamięci dołożoną przez "profesjonalną linię montażową xkom" nie masz gwarancji producenta a jedynie sprzedawcy. 

Edytowane przez Petru23
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tym modelu masz zamontowany dysk SSD PCie, więc drugi to zależy od Ciebie HDD lub SSD.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Właśnie zastanawiam się co lepsze tzn. czy samemu kupić i zamontować pamięci czy brać od razu 16GB z xkomu. Bo mogę wziąć tańszą konfigurację z 8GB ramu i kupić osobno jakieś inne 2x8GB ale czy to ma sens ? Wydaje mi się że xkom wie co dokłada i nie zrobi lipy hehe

A co do dysku to oczywiscie ze SSD, Crucial MX500 jest spoko, cena może nie bardzo ale będzie coś porządnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

WD blue 3D jest tańszy i nie gorszy. Ja płaciłem 300zl za 500GB

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi