Skocz do zawartości
Manciasty manciak

Rx5700xt czy Rtx2060 super

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, mam dylemat. Mianowicie jaką kartę wybrać? Rx'y dalej mają problem ze sterownikami? Od razu mówię nie zależy mi na RT. Poniżej są modele które mnie interesują. I jeszcze jedno, który sklep wybrać? Zazwyczaj cały sprzęt kupuję w xkom ale mają tam teraz znacząco droższe karty niż w morele. Ryzykować i kupić na morele?

Rx- https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-rx-5700-xt-gaming-oc-8gb-gddr6-gv-r57xtgaming-oc-8gd-5939559/?reviews_rate=4&sekcja=reviews

Rtx- https://www.x-kom.pl/p/505258-karta-graficzna-nvidia-gainward-geforce-rtx-2060-super-phoenix-gs-8gb-gddr6.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem ze sterownikami mozesz miec ale nie musisz, jesli nie zalezy ci na RT to radeon bedzie ciekawa opcja jednak pamietaj tez ze nie obsluguje DX12 Ultimate. pamietaj ze RTXy wspieraja DlSS 2.0 gdzie wiekszosc nowych gier bedzie mialo obsluge a to daje sporego kopa fps. Ten model GB w tej cenie to rozboj, bo za tyle lub mniej mozna wyrwac Saphire Nitro. Polowac trzeba na promocje. Pamietaj tez o tym ze przy polaczeniu radeona z procesorami amd warto miec cos pokroju Ryzena 3600.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phoenixsuple udzielil perfekcyjnie wyczerpujacej temat odpowiedzi. Ja ze swojej strony uwazam ze jednak lepiej 2060 super...ma wiecej plusow ta karta glownie DLSS 2.0  ktore sporo daje a nie zabiera jakosci grafiki. Byc moze w przyszlosci dojdzie obsluga DLSS 3.0 ktore w zalozeniu ma dzialac z kazda gra ktora korzysta z Post AA w postaci TAA a takich gier jest juz sporo na rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie pozwolę sobie podpiąć się pod temat :) zastanawiam się nad poniższą kartą:

RX 5700 XT MSI MECH

Oglądając testy wydajność podchodzi pod 2070 Super... wiadomo nie ma bajerów Nvidii ale czy warto czekać na 3060 która i tak cenowo będzie powyżej 2000 PLN a jak na moje potrzeby grania w full hd to chyba i tak będzie naddatek mocy ? Aktualnie posiadam 1060 MSI Gamming X ale chętnie bym zmienił pod "nowy" procesor który kupiłem w zeszłym roku.

Co sądzicie ? warto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model jest słaby,głośny i gorący,dodatkowo klapa polegająca na tym,że na część pamięci nie przylega termopad.

Lepiej bierz Sapphire Pulse/PowerColor Red Dragon czy Gigabyte Gaming OC,te są ok.

MSI Gaming X również,bodajże jedna z najlepszych wersji 5700 XT.Ale trzeba dołożyć przynajmniej 100 zł względem Pulse

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem 2060 Super - wsparcie dla DX12 Ultimate + DLSS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy do czego będziesz jej używał i na czym Ci zależy. Bilans w tym przypadku jest bardzo subiektywny, więc jeden rabin powie tak, drugi nie, a zdecydować musisz sam. Ja bym brał RTXa, bo zależy mi na przydatnych ficzerach, a głównie gram w gierki i RT jest dla mnie czymś ładnym na przykład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Gostard napisał:

 głównie gram w gierki i RT

masz dlss wiec lepsza opcja 2060

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam niedawno chciałem sprzedać swojego RTX 2060 super (btw kupiony za 1600 zł nowy rok temu) i wymienić na rzecz RX5700 XT, bo podobno sterowniki już są ok. Jednak poczytałem trochę i faktycznie może być tak, że tym razem o dziwo nvidia będzie bardziej przyszłościowa ze względu na wspierane technologie. RTX 2060 super bardzo dobrze się kręci, między kartami jest jakieś 10% różnicy na korzyść Radeona, ale po podkręceniu niwelujesz tą stratę do 5%. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, kowallosu napisał:

Sam niedawno chciałem sprzedać swojego RTX 2060 super (btw kupiony za 1600 zł nowy rok temu) i wymienić na rzecz RX5700 XT, bo podobno sterowniki już są ok. Jednak poczytałem trochę i faktycznie może być tak, że tym razem o dziwo nvidia będzie bardziej przyszłościowa ze względu na wspierane technologie. RTX 2060 super bardzo dobrze się kręci, między kartami jest jakieś 10% różnicy na korzyść Radeona, ale po podkręceniu niwelujesz tą stratę do 5%. 

No ale RXa też możesz ukręcić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, kowallosu napisał:

Sam niedawno chciałem sprzedać swojego RTX 2060 super (btw kupiony za 1600 zł nowy rok temu) i wymienić na rzecz RX5700 XT, bo podobno sterowniki już są ok. Jednak poczytałem trochę i faktycznie może być tak, że tym razem o dziwo nvidia będzie bardziej przyszłościowa ze względu na wspierane technologie. RTX 2060 super bardzo dobrze się kręci, między kartami jest jakieś 10% różnicy na korzyść Radeona, ale po podkręceniu niwelujesz tą stratę do 5%. 

5% ? Raczej nie, ja miałem różnice około 10% w RDR2 i w Gears of War np. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sumarycznie wychodzi faktycznie około 10% różnicy według testów, więc imo gra nie warta świeczki. 2060s spokojnie ogarnie 1440p w większości tytułów na sensownych detalach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko podałeś tytuły gdzie karty amd są szybsze... a ja mowie o ogólnej wydajności

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...