Skocz do zawartości
czapyl88

Pomoc w wyborze kamerki sportowej

Rekomendowane odpowiedzi

 

Witam, szukam kamery sportowej na wyjazdy wakacyjne. Kamera będzie używana kilka razy w roku. Mój wybór padł na 2 kamerki GoPro hero Black 7 oraz 8. Pytanie do Was czy jest sens inwestować w model wyższy, czy kupić tańszą 7, a może polecacie inną kamerę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaj w jakich trybach z jakimi parametrami nagrywają. Potem tak samo porównaj wygodę używania, mocowania itp.
Sam kilka miesięcy temu podobnie wybierałem i postawiłem na 8 (używana na rowerze). Niestety już nie pamiętam co ostatecznie przeważyło, czy stabilizacja, czy inne parametry, musiałbym na nowo się przyjrzeć.

Na pewno warto kupić trochę wcześniej niż na sam wyjazd, żeby się zorientować jak nagrywa, które parametry ustawić ręcznie, a które zostawić na automacie, kręcić z ręki, kijka, czy mocować gdzieś do siebie/plecaka. Na koniec zobaczyć czy posiadany sprzęt da radę odtworzyć w danej rozdzielczości, klatkach, jakości. Czy pomieścisz gdzieś materiał z wyjazdu (na 2.7k@60, 100Mb/s,  schodzi mi około 4GB na trochę ponad 5min, karta 128GB wystarcza mi na dwa dni jazdy rowerem po mieście - około 2,5h).

Jak będziesz dużo nagrywać, to polecam dodatkową baterię lub powerbank do podładowywania. U mnie bateria wystarcza na 40 kilka minut :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...