Skocz do zawartości
misio34141

Brak uprawnienia administratora

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam olbrzymi problem jakim jest brak uprawnienia administratora. Nie mam bladego pojęcia co mam zrobić, próbowałem wszystkiego. W wierszu poleceń wpisywałem komendy na aktywacje to wyskakiwała odmowa. Przy restarcie komputera trzymałem shift i nic nie wyskoczyło. Nic nie mogę pobrać, odinstalować. Chciałem zrobić format, ale oczywiście nie mam uprawnień administratora. Da się coś z tym zrobić, czy mam się udać do specjalisty? Proszę o jakąś podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

spróbuj w trybie awaryjnym, ale nie wiem, czy da się aktywować, tzn włączyć

jak wpiszesz cmd do szukaj jest w prawym kliku uruchom w trybie administratora? - jeśli jest klik na tym, i wpisz msconfig.exe, enter, i w zakładce rozruch? zaznacz tryb bezpieczny i powłoka alternatywna (cmd?)

i restart

jak pojawi się wiersz poleceń po restarcie wpisz

net user nazwa nowego konta hasło /add

net localgroup administratorzy nazwa nowego konta /add

jeśli ok powstanie nowe konto administratora, i z niego zrobisz wszystko; co zrobisz ze starym twoja sprawa, tylko pamiętaj, że programy mają tam swoje ustawienia, itd

że nic nie możesz zmienić z aktualnego konta logiczne, bo administrator może dużo albo prawie wszytko, użytkownik z ograniczeniami nic praktycznie - ale standardowe konto 10 to chyba standardowy użytkownik,  i ma niektóre uprawnienia administratora- dlaczego u ciebie nie ma tego konta zagadka

ewentualnie spróbuj bez trybu administratora w cmd, ale raczej nie zadziała - wtedy chyba jesteś skazany na reinstalację; jeśli nie możesz ściągnąć 10 ściągnij u jakiegoś kolegi (albo pożycz po prostu pena z instalatorem od kogoś, najlepiej zrobionym media creation tool - byle wersja była ok wszystkie 10 jednakowe)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi