Skocz do zawartości
Byczek13

Monitor 1440p 27" gierki + programowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Wiem, że forum jest zawalone propozycjami, ale wybrać coś z listy ~150 pozycji zakrawa na samobójstwo dla kogoś kto się nie zna.
Przechodząc do meritum. Szukam monitora jak w temacie, który będzie używany do gier jak i programowania. Mam już dwa FULL HD i potrzebuję jeszcze "główny".
Będę na niego patrzył po ~10h dziennie + pivot jest prawie, że wymagany.

Co do ceny. Pierwotnie szukałem czegoś za ~1k złotych, ale jest to suma chyba za mała. Chciałbym coś fajnego w sensownej cenie. Nie potrzebuję fajerwerków. Szukam najlepszego stosunku cena/jakość. Czy możecie coś zaproponować?

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1k bardzo ciężko znaleźć jakiś fajny monitor, który spełniłby twoje oczekiwania. Zobacz sobie Acer Nitro XV272UPBMIIPRZX - ma praktycznie wszystkie regulacje, od pivota do wysokości. Matryca IPS z odświeżaniem 144hz, więc do pogrania czy jakiś filmów będzie najlepsza. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadecyduj jak bardzo musisz mieć pivot. Bo tak to bym brał 276E8VJSB/00 (27" 4K IPS 60Hz). Ultra-płynności w CounterStrike na poziomie 144FPS nie wyświetli, co nie znaczy, że przy 60FPS nie da się grać. Tylko nie wiem jak wygląda kwestia czasu reakcji w tym modelu. Tak czy inaczej do wyświetlania znaków przy programowaniu idealny.

31 minut temu, santaangelo napisał:

Matryca IPS z odświeżaniem 144hz, więc do pogrania czy jakiś filmów będzie najlepsza. 

Do filmów 144Hz nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam za niecałe 1k do sprzedania świetny monitor 27" IPS 144HZ 2560x1440 -> Acer Nitro VG270UPBMIIPX

 Sprzedaje bo wracam do 24" 1080p. Niestety pivotu w nim brak. 

 

https://allegro.pl/uzytkownik/Mr_Sunshine?bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-uni-1-5-0605

 

jak rozważasz też gry to broń boże 60hz, jak raz poczujesz 144hz to potem każde niższe odświeżanie będzie powodować, jakbyś miał opóźnienie w oczach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, reQ21 napisał:

mam za niecałe 1k do sprzedania świetny monitor 27" IPS 144HZ 2560x1440 -> Acer Nitro VG270UPBMIIPX

 Sprzedaje bo wracam do 24" 1080p. Niestety pivotu w nim brak. 

 

https://allegro.pl/uzytkownik/Mr_Sunshine?bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-uni-1-5-0605

 

jak rozważasz też gry to broń boże 60hz, jak raz poczujesz 144hz to potem każde niższe odświeżanie będzie powodować, jakbyś miał opóźnienie w oczach

 

Nie zauważyłem tego po przesiadce z FHD 144Hz, na 4K 60Hz, bo jakość obrazu w tym przypadku zrobiła większe wrażenie, niż szybsza matryca.

Może z WQHD jest lepiej, na pewno to sprawdzę, jak pod koniec roku nie pojawią się  nowe monitory 32' 4k 144Hz. 

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszesz to jakbyś miał TN 1080p i nawet 1080p sensowny IPS za 500zł by zrobił na tobie wrażenie pod względem jakości obrazu

przy wystarczającym PC do ponad 100fps w grach 60hz to jest katorga. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...