Skocz do zawartości
aotp_

Monitor pozbawiony ghostingu i blur

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
poszukuję monitora który będzie miał jak najmniejszy ghosting oraz efektu motion blur. Bardzo mi na tym zależy ponieważ dużo gram w szybkie gry i obecny monitor który zamówiłem niestety jest bardzo kiepski pod tym względem. 
Nie zależy mi na typie matrycy, rozdzielczości oraz rozmiarze - miło byłoby mieć 1440p i 27 cali ale jest to kwestia drugorzędna - ma nie być pozbawiony ghostingu i blur

Pod młotek poszły poniższe modele, jednak patrząc na screeny z testu ufo ciężko jest mi ocenić jak to będzie wyglądało w szybkich grach. Mój zepsuty monitor który był świetny to 24gm77 - w teście ufo obraz był bardzo płynny oraz ghosting/blur nie był praktycznie widoczny a w grach była to istna żyleta. Zastanwiałem się nad 27gl850 jako nastepce ale z tego co widzę to ten problem tam też może wystąpić i monitor ten uznawany jest za lekko przereklamowany i lepiej wybrac lenovo albo benq ex2780q?

Obecnie mam od kolegi pozyczony jakis starszy benq ze 144hz TN i niestety przy ruchu mysza w grach zostaja powidoki takie, ze glowa zaczyna bolec od patrzenia na to. Nawet przy przesuwaniu okien w windowsie litery sa rozmazane 

Niestety kompletnie sie nie znam i nie widzialem za duzo monitorow dla graczy i bardzo bym prosil o wsparcie w wyborze. Moze ktos z Was posiada model, ktory praktycznie niweluje te dwie przypadlosci i moze cos polecic?

Tak pierwsza reka zauwazylem, ze te 3 ponizej maja calkiem dobre opinie na rtings
ASUS VG279QM - 1080p 27"
Nitro XV273X- 1080p 27"


ASUS VG27AQ - 1440p 27"

Edytowane przez aotp_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Kruk35 napisał:

Z tych 3 wybrałbym Acera Nitro XV273X ze względu na czas reakcji wynoszący 0,1ms;

Taki czas reakcji w LCD to bełkot marketingowca z udarem mózgu. Gdyby to był OLED, to można by podchodzić do takiej wartości poważnie. Natomiast pomiary czasu reakcji wspomnianego ACER Nitro XV273X przedstawiają się następująco:

https://www.rtings.com/monitor/reviews/acer/nitro-xv273x

... czyli całe kilka ms.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten Acer posiada 1080p przy 27", za taka kwote jest to kiepska inwestycja - zamierzam kupic nowe RTXy wiec 1440p by sie przydalo.

Koniec koncow VG27AQ wydaje mi sie, ze wypada bardzo dobrze i ludzie sobie chwala mozliwosc odpalenia elmb i g-synca i robi ten monitor furore jak 27GL850. Jednak spotkalem sie z komentarzami ze wlaczenie obu tych funkcji powoduje flicker w zakresie dzialania gsynca i jednoczesnie wyklucza opcje flicker free ze specyfikacji.

 Z uwagi na to, ze ciezko jest znalezc jakies rzetelne porownania bylbym bardziej sklonny ku LG z uwagi, ze z poprzedniego modelu bylem bardzo zadowolony. Natomiast Asus wprowadzil nowa technologie, ktora rzeczywiscie moze wyeliminowac motion blur i ghosting. 

Wiecie moze z jakiego sklepu najlepiej byloby mi zamowic obie sztuki aby je przetestowac i zwrocic w terminie 14 dni?

Edytowane przez aotp_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, aotp_ napisał:

Zastanwiałem się nad 27gl850 jako nastepce ale z tego co widzę to ten problem tam też może wystąpić i monitor ten uznawany jest za lekko przereklamowany

Oglądałem dziesiątki testów, oraz komentarzy. Na opcji "fastest" faktycznie występuje ghosting, lecz każdy jednocześnie uważa, że ta opcja jest zepsuta, i dodana by można było napisać "marketingowe 1ms". Natomiast po ustawieniu opcji Fast, nie występują żadne powidoki, ani jakiekolwiek dolegliwości.

Sam przymierzam się do wymiany mojego lenovo 1440p 60hz, na właśnie 144hz. Pod uwage biore albo LG, z którymi dotąd nigdy się nie zawodziłem, albo po pozytywnym obecnym monitorze Lenovo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od miesiąca posiadam 27GL850 - jeżeli masz zamiar non-stop monitorować "defekty" IPS'a przez lupę to nie znajdziesz monitora według opisanych potrzeb. Gram we wszystkie rodzaje gier, głównie FPS i top1 to CS:GO - czy to w dzień, czy w nocy - obraz jest świetny, żadne z opisywanych "wad" nie wpływają na komfort użytkowania. Jasne, nierównomierne podświetlenie czy "słaby" czarny jest widoczny - ale to IPS i tego nie zmienisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce monitorować defektów matrycy IPS. Chodzi mi tylko o to czy na tej matrycy występuje zauważalny, męczący ghosting i blur. Dla mnie nie ma znaczenia typ matrycy oraz ogólnie "kolory" czy słaby kontrast - chcę mieć jak najbardziej płynny obraz tak jak miałem posiadając 24GM77 - zero ghostingu i efektu blur podczas grania.

Czy u siebie podczas ruszania myszką grając np. w CSGO widzisz powidoki czy to modeli graczy czy obiektów?

Edytowane przez aotp_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę nic takiego, przy pierwszy odpaleniu CS'a po zmianie monitora doznałem szoku i stwierdziłem po godzinie grania, że teraz uczę się na nowo grać na tym monitorze - kompletnie inny feeling z gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź - miałbym jeszcze jedną prośbę. Czy mógłbym wykonać test ufo i zobaczyć czy tutaj też nie jest widoczny ghosting oraz czy samo ufo jak i tekst nie jest rozmazane i czytelne? Zostaje jakaś poświata podczas animacji dookoła spodka? Chodzi mi o subiektywne odczucie

https://www.testufo.com/ghosting#background=004040&separation=160&pps=960&graphics=bbufo-tinytext.png&pursuit=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, aotp_ napisał:

Dla mnie nie ma znaczenia typ matrycy oraz ogólnie "kolory" czy słaby kontrast - chcę mieć jak najbardziej płynny obraz tak jak miałem posiadając 24GM77 - zero ghostingu i efektu blur podczas grania.

To nie rozumiem dlaczego chcesz IPSa? Kiedy to TNki sa najszybsze.

Nie sugeruj sie subiektywnymi odczuciami bo tu co drugi rabin Ci powie, ze powyzej 60Hz nie ma roznicy i zadnego smuzenia nie widac.
Masz testy czasow reakcji + ufo, czego wiecej brakuje? Obadaj tftcentral i rtings, tam znajdziesz dokladnie pomiary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Rebel Moon część 2 sporo lepsza niż część pierwsza. Na początku trochę gadania i luzu a później zaczyna się akcja i uczta dla oka. Gdyby z pierwszej części wyciąć castingi do ekipy, fruwanie na kurczaku i inne pierdy i zastąpić je dłuższymi retrospekcjami które były przy stole w dwójce miało by to więcej sensu i zamiast 2 x 2h mógłby wyjść dobry film 3h. Mogli też zastąpić zboże jakimś rzadkim minerałem pożądanym przez wojsko np do napędzania tych dużych dział. Po obejrzeniu obu części P1 - 4/10, P2 - 6,5/10. Teraz szczerze czekam na część trzecią.
    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...