Skocz do zawartości
FuCzang

Otwarty port 7547 - czy to problem?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Piszę tu pierwszy raz, więc chciałbym się przedstawić. Jestem FuCzang i jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o routery, modemy itd. Mam nadzieję, że znajdę tu pomoc. Otóż jestem w UPC. Ostatnio musiałem wymieniać router na ConnectBox (Compal), bo poprzedni router Tompsona mi padł. Po skanowaniu sieci AVASTem dostaję komunikat, że router Compal jest zagrożeniem, bo ma otwarty port 7547. I teraz nie wiem, co mam z tym zrobić - ponoć ten port jest używany przez dostawców Internetu do zdalnej diagnostyki i aktualizacji oprogramowania. Czy można więc go zamknąć? Nie liczę za bardzo na rzetelną odpowiedź w UPC. A chodzi mi o to, czy jestem bezpieczny, a jeśli nie, to co mogę zrobić, żeby być? Czy moglibyście mi pomóc?

Do ustawień routera pewnie mogę wejść, ale nie chcę grzebać w konfiguracji, bo się na tym kompletnie nie znam, a dostępu do Internetu potrzebuję do pracy, więc boję się cokolwiek popsuć. Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam!

FuCzang

P.S. O ile dobrze pamiętam, przy starym routerze Tompsona taki komunikat przy skanie mi nie wyskakiwał. Ale to był strasznie stary router i może dlatego nic się nie pojawiało...

Edytowane przez FuCzang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Omkar. A czy mógłbyś może coś napisać o tym otwartym porcie - czy można go zamknąć, czy musi zostać otwarty, a jeśli tak, czy jest to bezpieczne?

Edytowane przez FuCzang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tu jest artykuł, który to opisuje.

Najważniejsze jest to, żeby zaktualizować firmware routera, nie używać domyślnego hasła (admin) lub np. 1234 oraz wyłączyć w systemie pomoc zdalną i jeśli to jest możliwe, także udostępnianie plików i drukarek. Zapora w routerze i Windowsie musi być oczywiście włączona. Jeśli to zrobisz, to nie musisz się obawiać.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej przekierować port na fałszywy (nieużywany) adres w sieci lokalnej np. 192.168.1.188 itp.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omkar i Sino - bardzo dziękuję za pomoc. :-) Postaram się zrobić, jak piszecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...