Skocz do zawartości
Piciaaaa

Programowanie dodatkowej klawiatury numerycznej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, nie bardzo wiedziałem w jaki dział wrzucić temat ale mam następujący problem :

Potrzebowałem jakieś przyciski do zaprogramowania i podłączenia pod USB do laptopa który służy mi w aucie do pewnych pomiarów drogowych. Żebym nie musiał zerkać na komputer w celu odpalania pomiaru (włącza się myszką na lub kombinacją przycisków shift+f5 itp) postanowiłem kupić programowalne przyciski na usb. Znalazłem natomiast tylko jeden sklep który sprzedawał 4 takie przyciski pod usb ale za 170zł. Trochę drogo..

Pojechałem więc do marketu kupiłem zwykła klawiaturę numeryczną za 20zł pod usb. Teraz pytanie, czy jest możliwość jakimś programem zewnętrznym zaprogramowania 4 przycisków, które po kliknięciu wykonają kombinację dwóch innych ?

tzn np.

przycisk nr 1 - shift +f5
przycisk nr 2 - shift +f6
przycisk nr 3 - shift +f7
przycisk nr 4 - shift +f8

Szczerze mówiąc sądziłem że to będzie banalne, ale bawię się autohotkeyem i nie bardzo mi idzie zrobienia takiej sekwencji jak potrzebuję ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogłeś zacząc od tego, że chodzi o windows, anie dopiero z ostatniego zdania się trzeba domyślać. Na podstawowym poziomie dodatkowa klawiatura powinna się mapować tak samo jak oryginalna. Żeby je rozróżnić od strony programowej trzeba się bardziej napracować. Ale konkretnie nie pomogę, bo nigdy nie robiłem takich hocków klocków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi