Skocz do zawartości
Piciaaaa

Programowanie dodatkowej klawiatury numerycznej

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, nie bardzo wiedziałem w jaki dział wrzucić temat ale mam następujący problem :

Potrzebowałem jakieś przyciski do zaprogramowania i podłączenia pod USB do laptopa który służy mi w aucie do pewnych pomiarów drogowych. Żebym nie musiał zerkać na komputer w celu odpalania pomiaru (włącza się myszką na lub kombinacją przycisków shift+f5 itp) postanowiłem kupić programowalne przyciski na usb. Znalazłem natomiast tylko jeden sklep który sprzedawał 4 takie przyciski pod usb ale za 170zł. Trochę drogo..

Pojechałem więc do marketu kupiłem zwykła klawiaturę numeryczną za 20zł pod usb. Teraz pytanie, czy jest możliwość jakimś programem zewnętrznym zaprogramowania 4 przycisków, które po kliknięciu wykonają kombinację dwóch innych ?

tzn np.

przycisk nr 1 - shift +f5
przycisk nr 2 - shift +f6
przycisk nr 3 - shift +f7
przycisk nr 4 - shift +f8

Szczerze mówiąc sądziłem że to będzie banalne, ale bawię się autohotkeyem i nie bardzo mi idzie zrobienia takiej sekwencji jak potrzebuję ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mogłeś zacząc od tego, że chodzi o windows, anie dopiero z ostatniego zdania się trzeba domyślać. Na podstawowym poziomie dodatkowa klawiatura powinna się mapować tak samo jak oryginalna. Żeby je rozróżnić od strony programowej trzeba się bardziej napracować. Ale konkretnie nie pomogę, bo nigdy nie robiłem takich hocków klocków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Popularne aktualnie

• Tematy

• Odpowiedzi

• A ja zamówiłem 22.09 o 14:50. Dostałem 23.09 o 10:30. Szach mat
    • A ja Ci zaproponuję coś bardziej szalonego. Do FHD overkill, ale dopłata niewielka https://www.x-kom.pl/lista/dxrrvagfq B460+i5 10400F+16GB RAM+RTX 3080 Zasilacz Gigabyte 750W Gold z 5-letnią gwarancją, więc nie jest źle Po czasie dokup sobie jakieś chłodzenie, chyba, że mógłbyś nagiąć budżet do tych 5700, to wtedy jakaś Fera i będzie elegancko, a Ty sobie zbierasz na lepszy monitor najlepiej
    • Hej, sam chyba wolałbym FE, mimo, że kupiłem Strixa, bo nie udało mi się zakończyć transakcji w sklepie Nvidii, mimo, tego, że dałem radę dodać kartę do koszyka. Miałem 3 wcześniejsze foundersy i jakość wykonania między FE a AIB, to przepaść. Dodatkowo od czasu Turinga kultura i temperatury już są Ok, a 3090 FE w ogóle pozamiatał. Plus statystycznie mam największe szanse na dobry chip kupując FE. Ale trzeba dodać, że Strix ma powerlimit 390 W, z możliwością podniesienia do aż 480 W - stąd mogą być te wyniki. Paragraf z podsumowania w tej recenzji: The ASUS STRIX Ampere cooler design is fantastic. It looks awesome from all sides, the many small improvements add up. The PCB design is the best of any RTX 3090 by far, and the VRM is super strong, using only premium components. Since ASUS has dialed the power limit on their card up to 390 W, comparing just temperatures and fan noise with other cards that run a lower power limit isn't completely fair, but it's all we have at the moment. With 68°C and 42 dBA, the STRIX runs very cool, but too noisy in my opinion. Sure, you have awesome performance on tap, but I'd prefer a quieter experience. MSI has achieved that with their Gaming X, which is slightly slower than the STRIX, but a lot quieter. ASUS includes a "quiet" BIOS with their card, which can be enabled using the BIOS switch. With it, the card runs at a much better 34 dBA and still good temperatures of 75°C.  Pewnie trzeba poczekać na jakieś 'noise/temp normalized' porównania.
    • Przecież to fejk, ktòry ma już kilka msc 😂
    • mam 1440p i jest blokada 90 fps, nigdy nie spadlo poniżej
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...