Skocz do zawartości
kleper

kompaktowy laptop na studia/ gry typu LOL,CS/ do 4500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Szukam kompaktowego laptopa (idealnie byłoby 14cali, jednakże rozważę opcję do 15,6cala z ultra cienkimi ramkami) głównie na studia ( Głównie MC Office, przeglądarka, R). Laptop ma służyć głównie w celu prowadzenia notatek oraz pisania prac zatem dobra klawiatura byłaby wskazana. Z racji słabo dostepnego dojścia do gniazdka na uczelni, preferowałbym aby bateria wytrzymywała ponad 5h na jeddnym ładowaniu. Ekran dotykowy nie jest wymagany, jeddnakże fajnie byłoby mieć taką możliwość. Chciałbym aby laptop był wyposażony w nowy procsor ( 9-10 generacja intela, nie musi być to i7, i5 zdecydowanie wystarczy, na Ryzenach sie nie znam zatem jak ktoś ma coś do zaproponowania, z chęcią spojrzę :) ) 

Na chwilę obecną zastanawiałem się nad serią Hp Envy oraz Lenovo Yoga c930, jednakże brak dedykowanej karty graficznej jest zdecydowanie najwwiększym minusem. 

 

Chciałbym aby laptop był cichy, nie ejstem wymagającym gamerem, na laptopie gram okazjonalnie. Zatem widełki rozmiarowe : 14-15,6 cala, komapktowy, do 2kg, z dobrą baterią, wyświetlacz antyrefleksyjny(byłoby super) oraz cicha i zgrabna klawiatura. 

 

Pozdrawiam Forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Modern 14 i5-10210U/8GB/512/Win10 MX330 4099zł

Lekki (1,18kg) laptop z dobrą matową matrycą FHD IPS, dobrymi czasami pracy na baterii oraz pojemnym SSD. Jest dobrze wykonany (aluminiowa obudowa) i obsługuje do 16GB pamięci.

Znacznie tańsza jest też wersja bez dedykowanej karty: MSI Modern 14 i5-10210U/8GB/512/Win10 3599zł

 

Z ekranem dotykowym:

Acer Swift 5 i5-1035G1/16GB/512/W10 IPS Touch Niebieski 4499zł

Laptop jest wyjątkowo lekki (waży poniżej 1kg), a do tego dysponuje matową i dotykową matrycą FHD IPS. Wyposażenie jest bardzo dobre- prócz ekranu z b.cienkimi ramkami jest tu też już 16GB pamięci i 512GB SSD. Oczywiście wszystko to zamknięte w aluminiowej obudowie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ten model od Asusa będzie złotym środkiem. Ma stonowany design, waży niecałe 2kg, a pomimo to da się na nim pograć dzięki dobrym podzespołom. Układ chłodzenia też ma przemyślany jak na te gabaryty. 100zł poniżej budżetu i otrzymujesz wydajny procek i7 9generacji, 16gb ram i matrycę IPS 120Hz. Na uczelni wytrzyma spokojnie 3 wykłady, jednak przy graniu czas ten spadnie oczywiście. 
ASUS VivoBook 15 X571GT i7-9750H/16GB/512/W10X 4399zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Swift 3 R7-4700U/16GB/1000/W10 Srebrny 3999 zł

Matryca FULL HD IPS, procesor 8 rdzeniowy, podświetlana klawiatura, lekki i mobilny, bardzo dobre wyniki pracy na baterii, grafika zintegrowana na poziomie MX250, wystarczy do w/w gier.

Ewentualnie w tej samej konfiguracji 15-calowy z podobnym wyposażeniem

ASUS VivoBook S15 M533IA R7-4700U/16GB/512/W10 3499 zł

Posiada wagę na poziomie 1,6kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...