Skocz do zawartości
PiVoSH92

CICHY komputrz do gier do ~5k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Chcę złożyć komputer, który będzie służyć głownie do grania i oglądania filmoseriali na projektorze (co może być istotne - naraz). Co najważniejsze - ma być cichy (półpasywny najlepiej), chciałbym mieć możliwość sterowania każdym wentylatorem wchodzącym w skład zestawu. Po drugie - wydajność nie jest priorytetem, wolę dołożyć do jakości i wyciszenia kosztem np. grafiki. Mam już 16GB (2x8) DDR4 3000MHz CL16 oraz starą obudowę - nie jest najlepsza, ale jeśli kosztem 300-400zł oszczędzonych na dobrej budzie (którą dołożę ASAP) uda się znacząco poprawić grafikę to jestem gotów na to poświęcenie. A więc - myślałem o Ryzenie 5 3600, RX 5700, zasilacz Seasonic Focus GX (warto dołożyć do Focus Plus Platinum?) - ale jaka moc? Do tego - SSD 512 na system, HDD wstępnie mam, od razu szukam też jakiegoś SSD 1-2 TB na SATA do dokupienia w przyszłości. A więc - co doradzicie?

 

@edit - jeszcze, co istotne - dobra zintegrowana dźwiękówka będzie dużym plusem, u brata na ASUS TUF B450-PRO GAMING jest całkiem ok jak na integrę, ale czy da się to taniej? Ew jakaś alternatywa dla tej płyty?

Edytowane przez PiVoSH92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jaką masz obudowę? Model? Byle nie piekarnik jakiś?

Do FOCUS PLATINIUM PLUS GX nie warto dokładać.Lepiej przy SEASONIC GOLD FOCUS GX. Jak już lepszy zasilacz niż focus to chociaż to do Seasonic PRIME GX GOLD z 12 letnią gwarancją.

Edytowane przez Gość
dopis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary duży CM jakiś, z 10 lat ma.Ale PSU na dole, mieściła Prolimatecha Megahalemsa (ale na AM4 nie pasuje oidp) wiec nie jest taka zła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

https://proline.pl/koszyk/3712ad7e + posiadany RAM i obudowa

Bardzo wydajne i ciche chłodzenie oraz opłacalne

Grafika z cichym i półpasywnym chłodzeniem

SSD 1TB z radiatorem od ADATA

Zasilacz z 12 letnią gwarancją i ogromnym zapasem mocy oraz w pełni modularny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten 5700XT od Gigabyte trochę tutaj mimo wszystko nie pasuje jeżeli mowa o kulturze pracy. 

Ode mnie https://proline.pl/koszyk/e963447b

Zostaje te 500 zł. Można dokładać do 5700XT ale to też Gaming od MSI albo Sapphire Pulse. 

Jak mowa o kulturze pracy, to oczywiście mimo wszystko na tych kartach robiłbym undervolting i ręcznie poprawiał krzywą RPM na rzecz kultury pracy kosztem temperatur. Jak zejdziesz na SSD NVME 512 GB to i sięgniesz bez problemu RTX 2070 Super. 

Za jakiś czas do tego  Fractal Define 7 i tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wygląda to... przekonywująco :D dwa pytania - dlaczego akurat ta płyta? Ten ASUS z pierwszego posta ma lepszą dźwiękówkę i wydaje się ogólnie równie solidny, ale może diaboł tkwi w szczegółach? OC nie będzie na pewno jeśli to ma znacznie. A drugie pytanie - poza SSD na m2 chciałem też zwykłe na SATA, AData SU800 to dobry wybór czy dla dysku 1TB można wybrać lepiej w podobnej cenie? I rozumiem, że dokładanie do zasilacza SS Platinum nie ma sensu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

SU800 to szajs totalny.

Jak już SSD na SATA to MX500 1TB będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, PiVoSH92 napisał:

Ten ASUS z pierwszego posta ma lepszą dźwiękówkę i wydaje się ogólnie równie solidny, ale może diaboł tkwi w szczegółach?

Może być i ten ASUS. MSI MAX to sprawdzone modele z dobrymi sekcjami zasilania i dobrym ich chłodzeniem. 

SSD SATA/AHCI są obecnie mało opłacalne. Czasami bardzo blisko ceny NVME. Za 500 zł można mieć A2000 NVME 1TB. Można dobrać płytę z dwoma złączami M.2 i później też dorzucić drugi SSD pod M2 na NVME. Jak ma być SATA/AHCI to nawet i MX500 ale opłacalność zerowa. Czasami coś na peperze można wyrywać w fajnej promo z amazona itp., i wtedy ma to sens. 

Dokładania kasy do samego certyfikatu nie ma sensu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a jaka fajna płyta zmieści w sobie 2x SSD M.2? W sumie nawet nie musi być mega fajna, byle dźwiękówka była dobrej jakości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASrock B450 Gaming K4, Gigabyte B450 Aorus Pro czy ASUS StriX B450 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...