Skocz do zawartości
King Arthas

Strony z dobieraniem elementów do samochodu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie :)

 

Szukam stron, na których mogę sprawdzić jakie elementy mogę kupić do swojego auta. Chodzi mi o wszystko.

Coś takiego znalazłem

https://www.iparts.pl/auto-czesci/olej-silnikowy,opel,astra-h-twintop-a04-2005-09-2010-10,1-6-l67,84-5453-18947-101994,page2.html

https://forum.opel24.com/topic/90406-opel-astra-16-twinport-automat-2006-kontrolki-oraz-ogólne-pytania/

 

Czy mogę na czymś takim bazować?

Chciałem zamówić wszystkie oleje, filtry, wycieraczki, świece i pojechać do mechanika wymienić wszystko. Mam Opel Astra Twintop H kombi z automatyczną skrzynią biegów, także nie chcę by się auto rozleciało :) Jak kupowałem auto to mechanik twierdził, że oleje wymienił, ale nie wiem czy mu wierzyć :D

Oczywiście nie zamierzam zamawiać z tych stron, tylko mieć dane części i zamawiać z oficjalnych sklepów na Allegro, etc.

Olej jeżeli dobrze znalazłem to taki

https://allegro.pl/oferta/shell-helix-hx8-ect-5w-30-5l-vw-504-00-507-00-7875324840

A do skrzyni biegów taki

https://allegro.pl/oferta/castrol-syntrans-multivehicle-75w90-1l-7410836472

 

Tylko nie umiem znaleźć ile oleju wejdzie do takiej skrzyni biegów. Wtedy zamówiłbym ileś tam opakowań.

 

I taka inna kwestia, oficjalny sklep shell'a to jest ok, ale np GALON OLEJE S.C., gdzie na Allegro jest od 10 lat. Jest się czego bać jeśli chodzi o podróbki?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

 

Edytowane przez King Arthas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie jak poszukasz po forach jakiś serwisówek, gdzie dokładnie są określane parametry olejów itp, bo strony mogą się mylić. Albo zadzwoń do ASO i oni powinni ci podać jaki olej do skrzyni i ile go zalać. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę nie wiadomo o co ci chodzi. Potrzebujesz katalogów online części gdzie na podstawie modelu swojego auta albo vinu sprawdzasz dokładnie jakie części pasują do twojego auta oraz jakie numery mają? Czy chcesz namiary na jakieś sklepy internetowe gdzie możesz sobie zamawiasz części?

Jeśli to pierwsze to masz np. catcar.info. Jeśli chodzi o sklepy internetowe to masz np. iparts.pl, aparts.pl, e-autoczesci.pl, ucando.pl, czesciauto24.pl/autodoc.pl (tutaj mają duży wybór i dość niskie ceny, ale sklep jest w Niemczech, wysyłka 30 zł i czasami się dłużej czeka), itd. Oleje sobie dobierzesz na stronach producentów olei (np. Shell, Elf, Castrol, Mobil, itd) - większość ma "dobierak" gdzie wybierasz jakie auto i jaki silnik to wyskakuje ci jakie oleje i ile potrzebujesz do twojego auta. Są też sklepy, które specjalizują się w sprzedaży tylko olejów (np. kolegaberlin) - tam są często odnośniki właśnie do tych "dobieraków". 

A co do Allegro - jeśli jakiś sprzedawca jest długo na allegro, ma pełno komentarzy pozytywnych i dużo sprzedanych olei to można brać. Galon Oleje to sprawdzona firma - można kupować.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Yab napisał:

trochę nie wiadomo o co ci chodzi. Potrzebujesz katalogów online części gdzie na podstawie modelu swojego auta albo vinu sprawdzasz dokładnie jakie części pasują do twojego auta oraz jakie numery mają? Czy chcesz namiary na jakieś sklepy internetowe gdzie możesz sobie zamawiasz części?

Jeśli to pierwsze to masz np. catcar.info. Jeśli chodzi o sklepy internetowe to masz np. iparts.pl, aparts.pl, e-autoczesci.pl, ucando.pl, czesciauto24.pl/autodoc.pl (tutaj mają duży wybór i dość niskie ceny, ale sklep jest w Niemczech, wysyłka 30 zł i czasami się dłużej czeka), itd. Oleje sobie dobierzesz na stronach producentów olei (np. Shell, Elf, Castrol, Mobil, itd) - większość ma "dobierak" gdzie wybierasz jakie auto i jaki silnik to wyskakuje ci jakie oleje i ile potrzebujesz do twojego auta. Są też sklepy, które specjalizują się w sprzedaży tylko olejów (np. kolegaberlin) - tam są często odnośniki właśnie do tych "dobieraków". 

A co do Allegro - jeśli jakiś sprzedawca jest długo na allegro, ma pełno komentarzy pozytywnych i dużo sprzedanych olei to można brać. Galon Oleje to sprawdzona firma - można kupować.

Bardzo dziękuję. Chodziło o strony, w których po wpisaniu modelu samochód mam wykaz części i na jego podstawie może zacząć poszukiwania w internecie, by je zamówić :)

Zauważyłem, że na Allegro, mimo, że się ma smarta, większość części czy olejów jest droższa niż na Ceneo. 

W razie jakbym miał jeszcze jakieś pytania to się odezwę. W sierpniu mam urlop, także pozamawiam wszystko i co się uda powymieniam z ojcem w domu, a czego nie to do mechanika pojadę.

 

Dzięki wszystkim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz części z Allegro - nigdy nie wiadomo co trafisz a potem baw sie w reklamacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Grzechu_1990 napisał:

Nie bierz części z Allegro - nigdy nie wiadomo co trafisz a potem baw sie w reklamacje.

Jak sklep np Shell sprzedaje to myślę, że legit.

A i tak z tego co widzę to na Allegro drożej jak z wysyłką z normalnych sklepów.

 

A polecicie może jak naprawić latające lusterko? Samo w sobie jest ok, ale mam kamerę, którą się montuje na lusterku w aucie i ono opada, gdy jest gorąco. Myślałem, żeby może to obkleić klejem, tą kulkę, a potem włożyć z powrotem na swoje miejsce.

Edytowane przez King Arthas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Bardzo dziękuję. Chodziło o strony, w których po wpisaniu modelu samochód mam wykaz części i na jego podstawie może zacząć poszukiwania w internecie, by je zamówić :)"

Każdy szanujący się internetowy sklep motoryzacyjny ma coś takiego.

Poza tym jeśli znasz numer oryginalnego podzespołu to po nim też możesz szukać.

Co do ilości oleju to faktycznie najlepiej poszukać serwisówki, lub popytać użytkowników danego modelu auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Flik napisał:

"Bardzo dziękuję. Chodziło o strony, w których po wpisaniu modelu samochód mam wykaz części i na jego podstawie może zacząć poszukiwania w internecie, by je zamówić :)"

Każdy szanujący się internetowy sklep motoryzacyjny ma coś takiego.

Poza tym jeśli znasz numer oryginalnego podzespołu to po nim też możesz szukać.

Co do ilości oleju to faktycznie najlepiej poszukać serwisówki, lub popytać użytkowników danego modelu auta.

niby sklepy mają, ale nie zawsze to działa poprawnie. Najlepiej szukać po katalogach części online dokładnie numeru i później po tym numerze przeszukiwać sklepy online

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...