Skocz do zawartości
Kam10

Windows10 - akutalizacja z Win7 czy kupno systemu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam aktualnie Win7, jednak zastanawiam się nad przejściem na Windows10 i w związku z tym mam pytanie takie jak w temacie: czy istnieje nadal możliwość aktualizacji Win7 do Win10, czy jedyne wyjście to kupno Windows10? Jeśli jest taka opcja to jak trzeba to zrobić, byłbym wdzięczny za jakieś link, albo instrukcję krok po kroku, czy system trzeba zainstalować na czysto?

Przeglądałem trochę internet, fora, szukałem jasnej odpowiedzi, ostatnio natrafiłem na informację, że aktualizacja jest nielegalna i jedyna opcja to kupno systemu. Czy tak jest faktycznie? Jeśli tak to jednak aktualnie nie ma opcji bym znalazł 500zł na nowy system, więc będę musiał siedzieć na 7. Wtedy moje pytanie jest takie, jak długo jeszcze będzie się dało korzystać z Win7? Wiem, że pewnie z tygodnia na tydzień używanie systemu bez aktualizacji nie będzie dobrym i bezpiecznym pomysłem, ale co zrobić... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zwyczajnie wpisujesz klucz podczas instalacji i tyle (nowa instalacja a nie żadna aktualizacja). Media Creation Tool masz na stronie Microsoftu.

2. Ludzie nadal korzystają z Win XP i żyją. Win7 jest bezpieczny jeśli masz wszystkie poprawki i nie szlajasz się po podejrzanych miejscach. Zawsze możesz użyć programów typu Acronis żeby zrobić obraz czystego systemu i wirusy możesz olać, przed "wizytą w banku" przywracasz system (po wyłączeniu komputera z gniazdka z dysku startowego, a nie zawirusowanego pendrive) i po zabawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to się ma z tym czy taka opcja jest legalna czy nie, bo opinie są różne i jak czytam to już sam nie wiem co myśleć...

Jednak mimo wszystko chyba lepiej się na tego Windowsa10 przesiąść, bo pewnie za jakiś czas ciężko będzie z programami na Windows7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jak rozumieć słowo legalna - o tym toczą się właśnie debaty i pewnie nigdy się nie skończą, chyba że sam ms zająłby oficjalnie stanowisko w tej sprawie; ale raczej to im nie na rękę; praktyczna legalność = serwery aktywacyjne ms to akceptują = niby legalne; dla indywidualnego użytkownika (nie firmy) bez znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.07.2020 o 11:28, Kam10 napisał:

Wtedy moje pytanie jest takie, jak długo jeszcze będzie się dało korzystać z Win7? Wiem, że pewnie z tygodnia na tydzień używanie systemu bez aktualizacji nie będzie dobrym i bezpiecznym pomysłem, ale co zrobić... 

Korzystam z Siódemki do dzisiaj, niedawno minęło pół roku od zakończenia wsparcia i wszystko co potrzebne działa bez problemu. Najwyżej nie odpalisz niektórych gier, ale przeglądarka/klient e-mail/odtwarzacze audio-video/torrenty/pakiety biurowe itp. działają i pewnie będzie tak jeszcze ze dwa lata. Na XP po zakończeniu wsparcia siedziałem mniej-więcej rok i było OK. Mam wyłączone update, powywalane niepotrzebne usługi i wszystko śmiga a komputer najnowszy nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko jednak prędzej lub później, powiedzmy za te 2-3lata trzeba będzie się przesiąść. Oczywiście może do tego czasu będe miał już nowy sprzęt, ale może nie. Dlatego po prostu się zastanawiam czy nie przesiąść się już teraz, choć raczej jeśli wersja z kupnem za 500zł, to teraz nie ma szans, natomiast pytam się właśnie o tą aktualizację. Możliwa jest, tylko obawiam się, że zaktulizuję a za jakiś czas MS sobie coś wymyśli i poblokuje systemy tak zaktualizowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się przesiadam ale na Hackintosha. Natomiast to jest kwestia dwóch lat, jeszcze dużo się może zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Oferta bezpłatnego uaktualnienia systemu do wersji Windows 10 dostępna przez aplikację Uzyskaj system Windows 10 (GWX) zakończyła się 29 lipca 2016 r.

Źródło: MS

Natomiast jest to dalej możliwe, nikt nie będzie CI sprawdzał w domu czy masz oryginalnego Windowsa, a już na pewno nie kiedy dokonałeś aktualizacji.

Windows 7 jest dalej w pełni sprawnym systemem, brak wsparcia nie sprawia że przestał, lub w krótkim czasie przestanie  działać i stanie się znacznie mniej bezpieczny. Dopóki nie będziesz latał nie wiadomo gdzie, ściągał pirackich gier, oprogramowania, nie masz dużych powodów, by czuć się zagrożonym bardziej niż użytkownicy Win 10. Możesz tez korzystać spokojnie z bankowości ( nie na darmo jest coś takiego jak dwustopniowa weryfikacja, logowanie,  zabezpieczenia SMS etc).

Aczkolwiek Windows 10 nie jest złym systemem, po kilku latach użytkowania mogę nawet pokusić się o wniosek, ze pracuje mi się z nim b.dobrze, nie wiem czy nie lepiej niż z win 7 Jest szybki i nie mam z nim większych kłopotów.

Chcemy czy nie chcemy, prędzej czy później, każdy będzie musiał na niego przejść.

Lepiej to zrobić prędzej niż później, choćby po to, by przyzwyczajać się do niego na spokojnie,  zamiast nagle obudzić się z ręką w nocniku, gdy przejście będzie wręcz konieczne z dnia na dzień.

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kam10 napisał:

No tak, tylko jednak prędzej lub później, powiedzmy za te 2-3lata trzeba będzie się przesiąść. Oczywiście może do tego czasu będe miał już nowy sprzęt, ale może nie. Dlatego po prostu się zastanawiam czy nie przesiąść się już teraz, choć raczej jeśli wersja z kupnem za 500zł, to teraz nie ma szans, natomiast pytam się właśnie o tą aktualizację. Możliwa jest, tylko obawiam się, że zaktulizuję a za jakiś czas MS sobie coś wymyśli i poblokuje systemy tak zaktualizowane.

raczej niemożliwe, bo ms zostałby zasypany pozwami; jeśli toleruje tzn akceptuje de facto, jeśli nie de jure - nie wiem, jaka jest praktyka sądowa w takim wypadku, ale chyba de facto = de jure

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro aktualizacja jest dalej możliwa to ją zrób,a jak za 3 lata poblokują w co wątpię to kupisz windę.Napiszę po swojemu,MS dalej chce aby masowo ludzie przechodzili na nowy system,pomyślcie....jeśli by tak nie było to aktualizacja nie była by możliwa,skoro nie można zrobić aktualizacji z zachowaniem danych z poziomu bios,pena,płyty tylko za pomocą narzędzia MS lub kopiując system na inny dysk i zrobienie tego z poziomu działającego systemu (a wcześniej było to możliwe) to nie widzę problemu aby takową można było zablokować,więc?Teoria spiskowa jest taka że pozwalają na to,nawet piratom i zbierają dane a później zarzucą świat milionami pozwów i ściągną sądownie należność nie tylko za system ale też za lata nielegalnego użytkowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...