Skocz do zawartości
WujaszekBilly

Zestaw bez GPU i dysku do ~2000 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

zaczyna mi brakować mocy w moim zestawie Elitebook 8470p + eGPU RX 560, więc zbieram się do poszukiwania części na stacjonarkę.

Zastosowania: programowanie/robienie za serwer do kompilacji, okazjonalne granie w co najwyżej średnio wymagające gry na niekoniecznie wysokich detalach (do czego mi na jakiś czas RX 560 (45W) wystarczy).

Cel poza maksymalizowaniem opłacalności to rozbudowywalność w znaczeniu możliwości wsadzenia mocnego procesora Zen 3 i jakiejś odpowiednika RX 5600 XT (bo Linux) lub NV 1660 (bo CUDARadeonRadeon) z tej, przyszłej lub jeszcze następnej generacji bez dużego bottlenecka.

Nie bawiłem się nigdy w OC, ale jeśli da się w tym budżecie kupić sprzęt, który na to pozwoli, to spróbuję.

Pobieżnie przeglądając internet wytypowałem takie podzespoły:
- CPU: Ryzen 3600 [Bo 1600af ma jakąś absurdalną cenę, a chcę jednak 6c/12t. Czy cooler z opakowania wystarczy?],
- mobo: ASRock B450M Pro4 [Po opisie/opiniach wygląda OK. Ale czy będzie miała wsparcie dla Zen 3?]
- RAM: ? [*W ogóle* nie mam pojęcia na co patrzeć. Dobrze fora doradzają dowolne 3200MHz/CL16 lub 3000MHz/CL15? Przy korzystaniu z komputera na ogół mieszczę się w 8GB RAM, więc czy lepiej wsadzić jedną kostkę 8GB, czy od razu 16GB, bo dual channel robi dużą różnicę],
- Zasilacz: ? [Dobrze liczę, że zasilacz powinienem kupić 450-550W? Jaki konkretnie? Dowolny z jakiejś białej listy będzie OK?]
- Obudowa: Cooler Master Q300L [Choć szyba jest brzydka, to podobają mi się takie niższe obudowy. Ale czy nie będzie piekarnika w środku?]
- Tani adapter BT do podłączenia pada xboxowego: ?
Do tego posiadane:
- SSD: Crucial MX500 (SATA),
- GPU: Sapphire Pulse RX 560 45w.

Poza tym, z zakupem mogę się nieco wstrzymać, więc jeśli ktoś ma szklaną kulę, to chętnie przyjmę wróżby, kiedy będzie się opłacało kupować sprzęt. Rozważałem też kupno używanych części, ale miałem wrażenie, że wszyscy sprzedający sobie bardzo dużo liczą. Może źle szukałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cześć,  Składałem wczoraj znajomemu komputer. Z ważniejszych części: Mobo msi pro z790-p wifi Cpu i5 12600kf Gpu Gigabyte GeForce RTX 4060 Eagle OC 8GB GDDR6 Zasilacz Gigabyte P750GM Reszta chyba mało istotna. Po złożeniu wszystko śmigało. Windows się zainstalował, sterowniki do płyty głównej też. Niestety w trakcie instalacji sterowników do karty graficznej komputer się resetuje i już nie chce się włączyć. Wyskakuje naprawa systemu, która nic nie daje, ewentualnie można przywrócić system, to się włącza. I tak w kółko. Zrobiłem update biosu płyty głównej, bez zmian. Sprawdzałem CPU i ram jakimiś programami do sprawdzania, temperatury są super, nie wywala żadnych błędów. Ale gdy tylko instaluję sterowniki do GPU, następuje śmierć  Mam już zero pomysłów o co może chodzić. Spotkał się ktoś kiedyś z takim problemem?   
    • Ostatni duży patch był jeszcze w styczniu, od tamtego czasu cisza, a jak pojawił się jakiś patch z pierdołami. Ta gra jest martwa.
    • Już jak tak się bawimy to skoro jesteś tylko pilotem, to Twoim zadaniem jest wyłącznie latanie, sprawy techniczne, rejestracja lotu itd. realizuje ktoś inny. Natomiast operator drona to osoba, która odpowiada również za całą techniczno-organizacyjną otoczkę lotu dronem   Dlatego napisałem, żebyś przeczytał ze zrozumieniem, bo wszystkie przywołane przepisy i to co wielokrotnie pisałem o tym właśnie mówią, że latać możesz, ale równie dobrze może się to wiązać z konsekwencjami od osób, których prywatność możesz naruszyć wykonywaniem swoich czynności... A czy kręcąc z chodnika kamerą mieliby podgląd na to jak wyglądają działania na całej posesji?
    • Kiedyś jak zacząłem chodzić na siłownię w wieku 17 lat to jak widziałem typów co mieli po 30 lat to od razu myślałem, Jezu co za stary dziad, że to się jeszcze rusza.
    • Ale kim przeprowadzą tę ofensywe? Nie spotkałem się z opiniami analityków żeby mieli jakieś wolne niezagospodarowane wojska w tym momencie. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...