Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. 

Mam problem z dzwiekiem na słuchawkach bluetooth z komputera pod Windows 10 i do tego moduł bt z Mobo msi mpg z390, słuchawki to Jbl t450bt. 

Nie są to słuchawki do grania, ale takie rzeczy chyba nie powinny się dziać? Dzieje się to podczas gry, na yt podczas oglądania filmów. 

Czy ma ktoś jakiś pomysł o co chodzi? Zgaduję, że trzeba może jakoś to skonfigurować w Windows, jednak nie mam pomysłu jak, dawno nie bawiłem się w takie bajery. 

Dodam, że pc jest przede mną w salonie w odległości nie więcej niż 3 metry. 

Bede wdzięczny za pomoc. 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Witaj.

Czy ten moduł bt to jest jakiś dedykowany czy taki za 10 zł? Jeżeli ten drugi to nie dziw się że tak właśnie jest.

Jeżeli słuchawki są zgodne ze standardem AptX lub nawet aptX HD to pomyśl o adapterze Creative BT-W2.

Jeżeli nie to pomyśl o karcie:

https://www.morele.net/karta-sieciowa-gigabyte-gc-wb1733d-i-4949071/

Lub widzę masz gniazdo na kartę sieciową WiFi w płycie głównej to kup samą kartę. Upewnij się że wbudowany moduł bluetooth w nią będzie działał.

https://www.morele.net/karta-sieciowa-intel-wireless-ac-9260-9260-ngwg-nv-6478148/

Wtedy wszystko powinno działać tak jak potrzeba.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam, 

otóż moduł jest ten z płyty głównej. Teraz jakimś cudem dźwięk jest juz okej, tzn nie przerywa nic ale dźwięk jest słabej jakości, ustawiony na sztywno tak jak tutaj i nie można tego zmienić

https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/all/słaba-jakość-dźwięku-przy/d765432d-4ba2-43c9-8b17-c5b70af60f53

jakaś rada jak to zmienić? 

dziękuję za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wiesz że słuchawki bezprzewodowe w Windows są widziane najczęściej jako dwa urządzenia? Jedno z nich to Zestaw słuchawkowy, a więc profil mowy, o jakości wyłącznie komunikacyjnej. Do odsłuchu korzysta się z drugiego, właściwego urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

cześć, 

no teraz już wiem i miałeś rację kiedy dam na sluchawki jest pięknie ładnie wszystko słychać.

Problem jest tego typu, że teraz potrafia działać przez 10 minut bez zacinki by po chwii znow przerywać, da się jakoś może dostosować pod win 10 profile BT bo może to przez to się tak dzieje? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. 

No więc udało się ogarnąć dźwięk tak żeby była dobra jakość. Jednak problem z pociętym dzwiekiem nadal jest ale też nie zawsze, otóż gdy dźwięk jest stały i ciągły jest okej, ale jeśli dochodzi np do wybuchu lub innego głośnego dźwięku, wygląda to tak jakby brakowało przepustowości by przesłać skomplikowany dźwięk. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

A sterowniki są najnowsze ze strony Intela? Może też być tak że ekranowanie obudowy jest zbyt duże lub występują jakieś zakłócenia na tych częstotliwościach Bluetooth. Ten standard w komputerach nie jest zbyt dopracowany. Dlatego najlepiej by było dla Ciebie poszukać słuchawek które mają własny odbiornik na USB lub podpinany do złącza słuchawkowego.

Kolejna możliwość to zakup nadajnika Creative Adapter USB BT-W2 Bluetooth + słuchawek obsługujących kodek apt X.  Lub nowszego motelu CREATIVE BT-W3 i do tego słuchawek Bluetooth które wspierają standard Apt-X lub wyżej Apt-X HD. W ten sposób skończy się problem z przerywanym dźwiękiem. Co to jest standard Apt-X to sobie w Google wyszukasz. Słuchawki JBL tego standardu nie obsługują. Ale na pewno SONY lub DENON.

Edytowane przez gilban

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 18.07.2020 o 09:53, gilban napisał:

Witaj.

Jeżeli słuchawki są zgodne ze standardem AptX lub nawet aptX HD to pomyśl o adapterze Creative BT-W2.

Nie polecaj zabytkowego i na szczęście od dawna niedostępnego Creative BT-W2, na starym BT 2.1. Dzisiaj są duże lepsze i o połowę tańsze dongle BT 5.0 z aptx-HD np na układzie CSR8675.

Osobiście używam tego: LINK.

A autorowi polecam wystawienie anteny (podpiąłeś anteny do karty mam nadzieję) w inne miejsce, bardziej dogodne dla słuchawek (porób testy). Czasami wystarczy już przesunięcie jej parę cm w prawo lub lewo. Problemem BT jest to, że jest on nadawany na częstotliwość zbliżonej do sieci WiFi 2,4GHz. Duża ilość sieci Wifi w okolicy, do tego bezprzewodowe myszki i klawiatury (też działają na 2,4GHz) powodują później problemy z działaniem BT.

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Witam. 

No więc udało się ogarnąć dźwięk tak żeby była dobra jakość. Jednak problem z pociętym dzwiekiem nadal jest ale też nie zawsze, otóż gdy dźwięk jest stały i ciągły jest okej, ale jeśli dochodzi np do wybuchu lub innego głośnego dźwięku, wygląda to tak jakby brakowało przepustowości by przesłać skomplikowany dźwięk. 

No więc mnie to się wydaje, że jest tak jak kolega mówi wyżej że są jakieś zakłócenia na falach bluetootha, ponieważ kiedy przyłożę fitbit do słuchawki, lub zasłonię ręka stronę słuchawki gdzie jest elektronika to rwanie dzwieku się nasila.. 

Edytowane przez samsung70

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Co to jest "fitbit"?

Gdzie masz anteny od BT/WiFi? Gdzieś na biurku, czy za kompem?

Edit.

Jaki masz dokładnie moduł i anteny?. Płyta MSI MPG x390 Gaming Plus, standardowo nie ma żadnego modułu (ma pusty slot na M.2 pod WiFi/BT).

Edytowane przez kola01

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Antena WiFi z tylu podpięty do Mobo a bt to nie wiem gdzieś w środku musi być. 

Ja mam z 390 gaming edge ac z modułem bt, komp jest na podłodze 3 metry ode mnie w salonie nie na biurku a słuchawki na głowie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli jak mniemam, cała metalowa obudowa PC stoi na drodze sygnału do Twoich słuchawek?  W dodatku w kompie masz masę sprzętu, siejącego zakłócenia.  Jeśli tak, to wystaw anteny na biurko lub chociaż na obudowę PC (kup przedłużacz RP-SMA lub zewnętrzne anteny na podsatwce).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi