Skocz do zawartości
s99

Czemu nie składacie zestawów na Xeonie i podstawce X99?

Czy złożylibyście kompa na X99+Xeon (6, 12, 18, 24 rdzeniowy)?  

23 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy złożylibyście kompa na X99+Xeon (6, 12, 18, 24 rdzeniowy)?

    • Tak, w sumie to fajna i tania alternatywa
      3
    • Nie, mam pewne obawy
      5
    • Nie, bo nie poszpanuje przed znajomymi najnowszą i7 / najnowszym ryzenem
      7
    • Nie, bo nie (fajnie byłoby uzasadnić w temacie)
      8


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich komputerowych świrów!

Tak się zastanawiam... mając taką ciekawą alternatywę jak podstawka X99 i 6, 12, 18, 24 rdzeniowe Xeony do kupienia na allegro - czemu nie składacie na nich swoich zestawów?
Ja kupiłem procesor 12 rdzeniowy 24 wątkowy za 500zł z drugiej ręki, płytę z ramami pracującymi w quad channel (1600 mhz w quad osiąga wydajność taką jak kości pracujące na 3200 mhz w dual) za 750zł od oficjalnego dystrybutora huanan.pl (bo chciałem 2 lata gwarancji, a nie sztuczną gwarancję z aliexpress) i na dobrą sprawę mam platformę wydajności najnowszej i7, a po odblokowaniu trybu turbo na wszystkich rdzeniach wydajność nawet i9, za ułamek tej kwoty. 
A przy okazji procesor oferuje 40 linii pci-express i wiele innych kłirk and ficzurs.

Czy użytkownicy boją się nieznanego? czy po prostu zestawy na xeonie nie są popularne, bo nie jest to i7 ani żaden ryzen tylko procesor serwerowy którym nie można poszpanować przed znajomymi? :D

Złożylibyście zestaw na xeonie?

Edytowane przez s99
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Harddrinkingman napisał:

Bo te CPU to stara qpa?

co z tego, że stara QPA skoro prezentuje świetną wydajność i w nowych grach coraz bardziej rozwija skrzydła? :) Kiedyś nie liczyły się tak bardzo rdzenie, teraz im mamy ich więcej tym lepiej. Za granicą bardzo popularne są zestawy oparte na xeonach i podstawce X99, dlatego ciekawi mnie czemu w Polsce niewiele się o tym mówi.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, s99 napisał:

(1600 mhz w quad osiąga wydajność taką jak kości pracujące na 3200 mhz w dual)

Obawiam się, że ktoś Cię mocno nabrał w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego, gdyż jak już składać muzeum to nie ma sensu przepłacać za x99.

bdb płytka x79 z quad chanell 230PLN:

https://pl.aliexpress.com/item/4000913134632.html

cpu 6/12 z odblokowanym mnożnikiem, 3,9GHz bez kombinowania z bios, 4,2GHz po bios-mod 130PLN:

https://pl.aliexpress.com/item/32799530696.html

ram ddr3 ecc na alledrogo w cenie złomu, po 20-30pln za 4gb

za 400pln mamy set mobo+cpu+ram o wydajności ryzena1600

dodatkowo huanan na ali też daje 2 lata gwarancji, alzenit (huanan w opcji bieda-edition) daje rok. reszta crapu typu machinisty, killery. itp to gwarancja ali czyli kwartał. dopłacanie za "oficjalną dystrybucję" to absurd, zwiną się i chińczyk nie będzie chciał z Tobą gadać.

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 czemu nie składacie na nich swoich zestawów?

Bo większość tu szuka komputerów do gier, a stare Xeony  Haswell-E czy jeszcze starsze to w grach szału nie robią. Do tego spory pobór energii, płyty chińskie z fikcyjną gwarancją. Jedyny większy plus to niskie ceny ramu  RDIMM.

Dla kogoś szukającego po taniości wielu rdzeni może w sumie być to znośna opcja, ale  w większości przypadków i tak lepiej złożyć coś na AM4. 

 

Zapłaciłeś 5 stów za procesr i 750 zł za płytę. W tej cenie masz zestaw Ryzen 3600 + B450  - w 99% gier będzie to miało wyższą wydajność i znacznie mniejszy pobór prądu, w większości programów również. Dopłacasz właściwie tylko za ram bo DDR4 jest droższe niż registered DDR3. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiście, masz wydajność i9. Wyśmienita prezentacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, jagular napisał:

Tak, oczywiście, masz wydajność i9. Wyśmienita prezentacja.

zależy które i9 :)w niektórych benchmarkach 12/24 haswell 3,5GHz może spokojnie się prawie zrównać z i9-9900 8/16 4GHz a nawet znajdą się testy, że będzie wydajniej na x99. jednak wydanie 1300pln na set xeon+x99 to mocno średnia akcja jest gdy ryzen 3700x chodzi juz po 1100pln w częstych promocjach a płytka do niego kosztuje 400pln

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, iwanme napisał:

 Dopłacasz właściwie tylko za ram bo DDR4 jest droższe niż registered DDR3. 

x99 to też DDR4 ale max 2133 idzie. z DDR3 ECC to na x99 działa dosłownie 4-5 cpu i to takie słabe na tle innych 2011 za to z cenami kosmos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ghs napisał:

zależy które i9 :)w niektórych benchmarkach 12/24 haswell 3,5GHz może spokojnie się prawie zrównać z i9-9900 8/16 4GHz a nawet znajdą się testy, że będzie wydajniej na x99. jednak wydanie 1300pln na set xeon+x99 to mocno średnia akcja jest gdy ryzen 3700x chodzi juz po 1100pln w częstych promocjach a płytka do niego kosztuje 400pln

Oczywiście, masz rację, jak się mocno pokombinuje, to się takie warunki stworzy, że przewaga będzie po stronie staruszka.

Tylko czy o takie naginanie rzeczywistości chodzi? No dobra, może chodzi, patrząc na kontekst wątku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... kiedyś to byli forumowicze, teraz to nie ma. Myślałem, że ktoś z was zna się na xeonach więcej niż "ze słyszenia", miał do czynienia z takimi zestawami lub chociaż oglądał wydajność takich procesorów na YT. Ale oczywiście najlepiej krytykować, pisać, że procesory to stare qpy, prądożerne, etc.

Moje E5-2673 V3 ogarnia SPC Fera 3 V2, a pod pełnym obciążeniem maksymalne temperatury nie dobijają nawet do 50*C.
Package przy 100% obciążeniu procesora to 75W - sprawdzone przy pełnym obciążeniu w HWMonitor, HWInfo, oraz Aida64 extreme - nie wydaje mi się to niewiadomo jak wysokim wynikiem, zważając na to, że podobno ma to być bardzo prądożerny procesor :szczerbaty:
Wydajność procesora - na screenie. Wyprzedza w wielowątkowości i7-9700K. Po odblokowaniu 3.1 GHZ na każdym rdzeniu nie będzie problemu z dogonieniem i9.
W gamingu spisuje się równie dobrze. To, że Xeon jest wykonany w 22nm nie oznacza od razu, że to prądożerne gówno i nie nadaje się do niczego. W mojej ocenie jest warty swojej ceny. Za i7-8700k musiałbym zapłacić 1,5k tymczasem za mniej mam cały zestaw. I co z tego, że na chińskiej płycie? co z tego, że na używanym procu? Dla mnie liczy się czysta wydajność :) 
 

ASSppxV.png

izMr9h0.png


Dajcie mi inne benchmarki które mam sprawdzić, przekonamy się kto ma rację.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, s99 napisał:

Moje E5-2673 V3
W gamingu spisuje się równie dobrze.

To chyba podobny Xeon? też X99, też 12/24.

Plus że tani. Minus że bardzo słaby wątek (co pokazuje bardzo niski wynik CB-single) i w grach często leje go Ryzen 2600 6/12 który tez nie jest królem wydajności jedno czy wielowątkowej. 12/24 leciał na 3,3GHz przy poborze 120Watt, a Ryzen 2600 6/12 z poborem 80Watt i tak sumarycznie pobił go w grach. Niestety Xeonik ma już słabiutkie IPC i konkurencja mu daleko uciekła.

No ale ciekawostka ten Xeon 12/24, chociaż do gier raczej bym nie polecał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@s99

Z czystej ciekawości poprosiłbym:

- Cinebench R20 Single oraz Multi

- Cinebench R15 Single oraz Multi

- Blender Benchmark Tomcug'a - https://drive.google.com/file/d/1f2LB0I41v_ksX8p_KHR6LwljztTDsV01/view (wystarczy mi Quick - krótki przelot)

- AIDA64 Cache & Memory benchmark

 

Wyniki które zapodałeś z najnowszego CPU-Z są miłe dla oka, jednakże ten benchmark ogólnie lubi się z Intel'ami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są te rewelacyjne chińskie płyty, z prehistorycznymi i zbędnymi złączami, do szybkiej komunikacji raptem łaskawcy dali 4x USB 5 Gbps? PS2 to pewnie tylko dla sztucznego podbicia sumarycznej ilości złącz :E
Te płyty i tak są produkowane z elektro śmieci, biosy są masakryczne, w niektórych modelach żeby odpalić szybsze pamięci trzeba bios flashować. ??
Z procesorami kwestia jest prosta, duża ilość wątków o niskiej wydajności pojedynczego rdzenia, wolne pamięci na start.

Te Xeony nadają się jedynie do wyspecjalizowanych zadań, takich w których liczy się sumaryczna ilość wątków i to też tylko dla osób które chcą oszczędzić, bo dzisiejsze systemy wielordzeniowe zamiotą to pod dywan.
Jak dla mnie bez normalnej płyty temat nawet nie do ruszenia. ;)

28_huananzhi_gaming_x99_tf_platforma_int

Edytowane przez DisconnecT
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@disconnect - tak, Ty miałeś tą płytę w ręku, byłeś w fabryce i wiesz z czego są produkowane XD Takiego pieprzenia dawno nie słyszałem. Sporo płyt na rynku ma o wiele bardziej ubogą liczbę złącz.

@RemiKo - 73n6luo.png

21JI2KX.png

 

więcej wstawię potem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, s99 napisał:

@disconnect - tak, Ty miałeś tą płytę w ręku, byłeś w fabryce i wiesz z czego są produkowane XD Takiego pieprzenia dawno nie słyszałem. Sporo płyt na rynku ma o wiele bardziej ubogą liczbę złącz.

Przyszło już kilka do naprawy, w większości wypadków wypalony układ VRM od CPU i razem z nim dziury w laminacie :lol2:

A co do super wydajności Quada na DDR3, to teraz zobacz jak zwykły dual na DDR4 gniecie Twoje wyniki jak puszkę, porównaj też latency które jest bardzo istotne ;)
Przepustowość od strony podsystemu pamięci cache, mimo 2x więcej ilości jajek jest wręcz żenująca. - To jest jeden z powodów dla których mało kto się decyduje na te jednostki. Wyników w Cine nawet głębiej nie komentuje, single score to jest przepaść do 8700k, w multi kręci podobne wyniki.


ShareX_DisconnecT__2019-03-24_08-57-36_I

Edytowane przez DisconnecT
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był przez jakiś czas bardzo aktywny temat o Xeonach -

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.07.2020 o 23:14, s99 napisał:

Tak się zastanawiam... mając taką ciekawą alternatywę jak podstawka X99 i 6, 12, 18, 24 rdzeniowe Xeony do kupienia na allegro - czemu nie składacie na nich swoich zestawów?

Bo są nieopłacalne na martwej platformie z 0 możliwością upgrade. 

Wrzuciłem Twój procesor E5-2673 V3 na allegro, wychodzi, że najmniej 700pln

mobo x99 - najgorszy crap 700pln, w miarę dobre 800-900pln. 

ddr4 - x4 ileś tam 4x4, 4x8 itd.

 

Ryzen 3600 - 800pln - obecnie można realnie myśleć o 4,4ghz all core z vcore 1.2-1.3v

mobo b450 - 320pln

ram 300 - (balistix 2x8) - ryzen ddr4 calc i 3600-3800 z sensownymi timingami (właściwie każdy kto umie czytać może to zrobić używając programu ram calc)

 

Multi podobne, po oc takie samo.

Single, różnica to przepaść na korzyść 3600, po oc przepaść się pogłębia

W grach różnica duża na korzyść 3600, po oc przepaść się pogłębia

 

Jak komuś nie wystarczy to może sobie kupić 3700x za 1200 pln i tą samą płytę główną i ram. 

 

 

Stare platformy z xeonami to miały sens jak intel stagnował cpu przez 6-7 lat, taki 1366 6/12 w czasach serii 4-5-6 był całkiem ok. Przez ostanie 3 lata cpu zrobiły podobny dystans jak między 2007 a 2011

 

Edytowane przez ernorator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.07.2020 o 23:14, s99 napisał:

Witam serdecznie wszystkich komputerowych świrów!

Tak się zastanawiam... mając taką ciekawą alternatywę jak podstawka X99 i 6, 12, 18, 24 rdzeniowe Xeony do kupienia na allegro - czemu nie składacie na nich swoich zestawów?
Ja kupiłem procesor 12 rdzeniowy 24 wątkowy za 500zł z drugiej ręki, płytę z ramami pracującymi w quad channel (1600 mhz w quad osiąga wydajność taką jak kości pracujące na 3200 mhz w dual) za 750zł od oficjalnego dystrybutora huanan.pl (bo chciałem 2 lata gwarancji, a nie sztuczną gwarancję z aliexpress) i na dobrą sprawę mam platformę wydajności najnowszej i7, a po odblokowaniu trybu turbo na wszystkich rdzeniach wydajność nawet i9, za ułamek tej kwoty. 
A przy okazji procesor oferuje 40 linii pci-express i wiele innych kłirk and ficzurs.

Czy użytkownicy boją się nieznanego? czy po prostu zestawy na xeonie nie są popularne, bo nie jest to i7 ani żaden ryzen tylko procesor serwerowy którym nie można poszpanować przed znajomymi? :D

Złożylibyście zestaw na xeonie?

Nie bo to stary kibel. Jakby mnie cyce swędziały to był polował na R7 2700 lub 2700x jakiś tomahawk b450 w promo do tego cruciale 2x8 GB w promo. Teraz tak - załóżmy, że cpu używany to 500 z palcem w pupie kupisz, mobas nowy (bo też masz nowego chińczyka) 399 ziko w promo, ram 300 za rev.e 3000 c15 to nam daje 1200 zł. Taki zestaw jest zwyczajnie lepszy,a po oc zmiecie tego xeona z planszy. Nawet jakbyś kupił 2700x nowy za 800 ziko to i tak będzie się bardziej opłacać bo prawdopodobnie obskoczysz 4.2 all core jak nie 4.25 na tym co teraz krąży po sklepach do tego pociągniesz rev.e na 3600 MHz c16 a może nawet c14 a to już będzie pogrom.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, DisconnecT napisał:

Przyszło już kilka do naprawy, w większości wypadków wypalony układ VRM od CPU i razem z nim dziury w laminacie :lol2:

A co do super wydajności Quada na DDR3, to teraz zobacz jak zwykły dual na DDR4 gniecie Twoje wyniki jak puszkę, porównaj też latency które jest bardzo istotne ;)
Przepustowość od strony podsystemu pamięci cache, mimo 2x więcej ilości jajek jest wręcz żenująca. - To jest jeden z powodów dla których mało kto się decyduje na te jednostki. Wyników w Cine nawet głębiej nie komentuje, single score to jest przepaść do 8700k, w multi kręci podobne wyniki.


ShareX_DisconnecT__2019-03-24_08-57-36_I

Sekcja zasilania w płycie x99-tf jest chlodzona aktywnie wentylatorami więc nie wiem jak ma się tam coś spalić. Podejrzewam że mówimy o innych płytach. 

Ps. Ja mam zwykłe ramy ddr3 1600 cl11, Ty masz 4000mhz, więc jest minimalna różnica.

W ogólnym rozrachunku zapłaciłem za ten zestaw 500zl, bo sprzedałem swój za 800. Często oprócz grania korzystam też z Photoshopa i Sony Vegasa - nie sądzę że za takie pieniądze to jest qpa. Szczególnie że próbowałem wcześniej składać zestawy na ryzenie 5 3600 i z sensowną płytą oraz dobrymi ramami ten zestaw sporo przekraczał mój budżet - trzeba było znaleźć kompromis. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, DisconnecT napisał:

To są te rewelacyjne chińskie płyty, z prehistorycznymi i zbędnymi złączami, do szybkiej komunikacji raptem łaskawcy dali 4x USB 5 Gbps? PS2 to pewnie tylko dla sztucznego podbicia sumarycznej ilości złącz :E
Te płyty i tak są produkowane z elektro śmieci, biosy są masakryczne, w niektórych modelach żeby odpalić szybsze pamięci trzeba bios flashować. ??
Z procesorami kwestia jest prosta, duża ilość wątków o niskiej wydajności pojedynczego rdzenia, wolne pamięci na start.

Te Xeony nadają się jedynie do wyspecjalizowanych zadań, takich w których liczy się sumaryczna ilość wątków i to też tylko dla osób które chcą oszczędzić, bo dzisiejsze systemy wielordzeniowe zamiotą to pod dywan.
Jak dla mnie bez normalnej płyty temat nawet nie do ruszenia. ;)

 

huanan i alzenit jeszcze dają radę. i jest też kilka xeonów o mocniejszym wątku ale ich cena jest mocno nieatrakcyjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, s99 napisał:

Sekcja zasilania w płycie x99-tf jest chlodzona aktywnie wentylatorami więc nie wiem jak ma się tam coś spalić. Podejrzewam że mówimy o innych płytach. 

Ps. Ja mam zwykłe ramy ddr3 1600 cl11, Ty masz 4000mhz, więc jest minimalna różnica.

W ogólnym rozrachunku zapłaciłem za ten zestaw 500zl, bo sprzedałem swój za 800. Często oprócz grania korzystam też z Photoshopa i Sony Vegasa - nie sądzę że za takie pieniądze to jest qpa. Szczególnie że próbowałem wcześniej składać zestawy na ryzenie 5 3600 i z sensowną płytą oraz dobrymi ramami ten zestaw sporo przekraczał mój budżet - trzeba było znaleźć kompromis. 

Jeżeli policzysz sobie sprawność prądową układu zasilania, to szybko zrozumiesz że jego temperatura to tylko jedna ze składowych.
Ja Ci tylko pokazałem jak wygląda stary Quad na tle nowego Duala, prawda jest taka że pamięci 2x8GB 4400c19 kupisz za ok 650 zł, 2x8 GB 3200c16 które polecą na 3600c16 kupisz za 350 zł. Po za tym zegar nie ma nic do latency, poziom 40-39ns da się nawet na 3200 ogarnąć.

Powtórzę jeszcze raz, sam procesor nie jest głupią opcją o ile kupujący wie co kupuje i wie jak to efektywnie wykorzystać. Ale te chińskie płyty dla mnie są osobiście skreślone, to produkt typowo chiński, tak jak dedykowane nawigacje do samochodów, zrobione na kolanie byle by było.

 

14 minut temu, ghs napisał:

huanan i alzenit jeszcze dają radę. i jest też kilka xeonów o mocniejszym wątku ale ich cena jest mocno nieatrakcyjna


Dużo zależy od szczęścia i trafionego egzemplarza, ale tak czy tak, obsługa tych płyt jest mało satysfakcjonująca. Co do CPU to wiem że są mocniejsze, ale ich koszt na tle Ryzenów 2600/1700/3600 wypada słabo.

Edytowane przez DisconnecT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, s99 napisał:

Sekcja zasilania w płycie x99-tf jest chlodzona aktywnie wentylatorami więc nie wiem jak ma się tam coś spalić. Podejrzewam że mówimy o innych płytach. 

Ps. Ja mam zwykłe ramy ddr3 1600 cl11, Ty masz 4000mhz, więc jest minimalna różnica.

W ogólnym rozrachunku zapłaciłem za ten zestaw 500zl, bo sprzedałem swój za 800. Często oprócz grania korzystam też z Photoshopa i Sony Vegasa - nie sądzę że za takie pieniądze to jest qpa. Szczególnie że próbowałem wcześniej składać zestawy na ryzenie 5 3600 i z sensowną płytą oraz dobrymi ramami ten zestaw sporo przekraczał mój budżet - trzeba było znaleźć kompromis. 

No nie jest ale jak już chciałeś przyoszczędzić to zapomniałeś o istnieniu ryzenów 8c/16t. R7 1700 można kupić za grosze używanego a jak chce się mieć lepszą sprawność to 2700. Jak pokręcisz pamięci i ściśniesz pamięć rev.e spokojnie obskakują tfaw na 16 a po OC pamięci to zen i zen+ dostaje solidnego kopa. Zmontowałeś sobie potworka, który w pewnych zastosowaniach się broni. Jednak mogłeś zaatakować znacznie nowszą platformę z elegancką ścieżką rozwoju w zasadniczo tej samej cenie więc jak się pytasz dlaczego nie składamy takich zestawów to odpowiedź jest taka że to kibel i można lepiej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Art385 napisał:

No nie jest ale jak już chciałeś przyoszczędzić to zapomniałeś o istnieniu ryzenów 8c/16t. R7 1700 można kupić za grosze używanego a jak chce się mieć lepszą sprawność to 2700. Jak pokręcisz pamięci i ściśniesz pamięć rev.e spokojnie obskakują tfaw na 16 a po OC pamięci to zen i zen+ dostaje solidnego kopa. Zmontowałeś sobie potworka, który w pewnych zastosowaniach się broni. Jednak mogłeś zaatakować znacznie nowszą platformę z elegancką ścieżką rozwoju w zasadniczo tej samej cenie więc jak się pytasz dlaczego nie składamy takich zestawów to odpowiedź jest taka że to kibel i można lepiej.

R7 1700 na allegro nie do dostania, jak już to za 2000 zł, na olx tylko w kompletnym zestawie

r7 2700 również, z tym, że na olx w ogóle ich nie ma.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, s99 napisał:

R7 1700 na allegro nie do dostania, jak już to za 2000 zł, na olx tylko w kompletnym zestawie

Ciekawe rzeczy... R7-2700 też od cholery na allegro nówek i używek.

ShareX_DisconnecT__2020-07-23_10-38-58_I

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...