Skocz do zawartości
MaTHardware

Dobór płyty pod i7 6700K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,  

Tak jak w temacie, potrzebuję kupić płytę główną najlepiej nową, płyta ma być na LGA1151 pod i7 6700K. Nie chcę zaraz fali hejtów typu "sprzedaj to co masz i kup pod Ryzena czy innych dogryzków, nie mam na to czasu" Po prostu potrzebuję porady, żeby kupić możliwie najlepszą płytę pod tą i7 pod OC do kwoty 520zł + wysyłka, a nie porady w sprzedaży i mądrzeniu się :). Chipset nie wiem, Z170 czy lepiej Z270 ? Sami poradźcie. Aha, oczywiście marka tylko GIGABYTE, głównie przez sentyment.

Moi faworyci jak na tą chwilę to

Z170: https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-gigabyte-ga-z170x-gaming-7-1151-7836617886 

Z270: https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-gigabyte-z270x-ultra-gaming-1151-9204432317

Edytowane przez matthew2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obojętnie którą z tych dwóch nie weźmiesz to cytując klasyka: "Będzie dobrze".  Dla mnie z170 ładniejsza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, blubaju napisał:

Obojętnie którą z tych dwóch nie weźmiesz to cytując klasyka: "Będzie dobrze".  Dla mnie z170 ładniejsza ?

Która z tych dwóch będzie ogólnie lepsza ? Która ma "lepszą" sekcję zasilania" ? Z270 jest chociaż nowszy :D

Edytowane przez matthew2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z170. Ja bym się jeszcze rozglądnął za Asrockem z170 Extreme4, mocna sekcja i utrzyma nawet i7 8700k  ?

Edytowane przez blubaju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, blubaju napisał:

z170

Ew. proszę, jakbyś poświęcił mi jeszcze chwilkę, może przedstaw mi coś jeszcze z oferty ASUSA ? Z170 i Z270 z dobrą sekcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z oferty Asusa na z170 to jeszcze warta uwagi Z170 PRO-GAMING, reszta już po za  limitem cenowym jeśli chcesz nówkę i o ile znajdziesz nówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tu tego asrocka https://allegro.pl/oferta/plyta-glowna-asrock-z170-extreme-4-1151-7838769156 

Ciężko mi wybrać, jest bardzo dużo fajnych płyt... Dobra, krótka piłka, od siebie wybierz mi najlepszą możliwą płytę :). Mogę poświęcić 550 + wysyłka.

 

Edytowane przez matthew2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez dobra, półka wyżej od mojej.

Z z270 warta uwagi jest  jeszcze Asus Prime z270-A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, blubaju napisał:

Tez dobra, półka wyżej od mojej.

Z z270 warta uwagi jest  jeszcze Asus Prime z270-A

Kurde, płakać mi się aż chce.. nie wiem co już mam robić :D , dobra , decyzja ostateczna, z tych wszystkich Asrock Exreme 6 będzie najlepszy ? Chciałbym już zamówić :).

Potrzebuję decyzji ostatecznej :)

Edytowane przez matthew2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierałbym z tych trzech co podałem we wcześniejszym poście, każda z nich będzie OK. O ile trafisz nową, to już są modele od kilku lat nie produkowane. ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, blubaju napisał:

Wybierałbym z tych trzech co podałem we wcześniejszym poście, każda z nich będzie OK. O ile trafisz nową, to już są modele od kilku lat nie produkowane. ?

 

 

Czyli z tych ogólnie, będzie najlepszy Asrock Xtreme 6 tak ? Xtreme 6 niby jest "nowa" i dają 24 miesiące gwary.

 

Edytowane przez matthew2017

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wybieram Asrock Xtreme 6, zaryzkuje, nigdy nie miałem styczności z tą firmą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...