Skocz do zawartości
Czujka

...która lepsza pod Ryzena 3600? ;)

Rekomendowane odpowiedzi

MSI B450-A Pro Max, MSI B450 Gaming Plus Max lub MSI B450 Tomahawk Max 

Bierz co tańsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako kolejny wybór proponuje Asrock B450 PRO 4, ale najpierw rozważ te MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Tomahawk max, miałem wcześniej bez max, sprzedałem a teraz mam max i robi mi 4.4 GHz na Ryzenie 3600 a temperatury bardzo niskie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem wtedy R7 2700, raczej kiepski procesor, miałem jakieś solidne dropy wszędzie po przesiadce na R5 3600 jest znaczny wzrost stabilności, widać że jest więcej klatek w miejscach procesorowych a nawet przy 4.4 GHz procesor jest chłodniejszy od R7 2700 którego miałem puszczonego na 4.2 GHz. 

Ale zwykły Tomahawk sam w sobie był wzorowy, bardzo niskie temperatury na sekcji były. Bardzo polubiłem tą płytę dlatego wybrałem ją jeszcze raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomahawk max czy gaming plus max...obie dobre do 3600 :) Miałem bez max, teraz z max i nie narzekam.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, krzysiak napisał:

Tomahawk max czy gaming plus max...obie dobre do 3600 :) Miałem bez max, teraz z max i nie narzekam.

Ja wybrałem Tomahawk Max bo mi się te czerwone wstawki w Plus Maxie nie podobały :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.08.2020 o 16:45, ketiw555 napisał:

Ja wybrałem Tomahawk Max bo mi się te czerwone wstawki w Plus Maxie nie podobały :E

Miałem to samo xD u mnie wszystko musi do siebie pasować nie może być tak że każdy podzespół ma inny kolor klory muszą być dopasowane u mnie np są czarne,srebrne i niebieskie barwy więc płyta nie może być czerwona :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Send1N napisał:

Miałem to samo xD u mnie wszystko musi do siebie pasować nie może być tak że każdy podzespół ma inny kolor klory muszą być dopasowane u mnie np są czarne,srebrne i niebieskie barwy więc płyta nie może być czerwona :D

Prawda, srebrny, czarny, szary, biały to wszystko się jakoś łączy ale dodać do tego czerwone elementy a co gorsza laminat w kolorze kału jak na niektórych wytworach jak aorus albo jakiś ASRock to ja bym tego nie przeżył ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.08.2020 o 16:45, ketiw555 napisał:

Ja wybrałem Tomahawk Max bo mi się te czerwone wstawki w Plus Maxie nie podobały :E

To mi znów czerwone pasowały :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gigabyte b550 s2h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ghs napisał:

gigabyte b550 s2h

Na jakiej podstawie twierdzisz, że ta płyta będzie lepsza niż średnia B450?

Na zagranicznych forach piszą, że to badziew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kibolkks napisał:

Na jakiej podstawie twierdzisz, że ta płyta będzie lepsza niż średnia B450?

Na zagranicznych forach piszą, że to badziew.

zadajesz mi to pytanie już któryś raz z rzędu więc pozwolę sobie oszczędzić na pisaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opierasz się tylko na suchych faktach, które wyczytałeś w tabelkach.

Testowałeś osobiście tą płytę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kibolkks napisał:

Opierasz się tylko na suchych faktach, które wyczytałeś w tabelkach.

Testowałeś osobiście tą płytę?

mam starszego bliźniaka b550m ds3h i gdyby teraz miał kupić wziąłbym s2h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, jeżeli tak to podziel się z jakim procesorem współpracuje ta płyta. Ryzen po OC? Wrzucisz jakieś przykładowe temperatury sekcji zasilania i procka z np. HWiNFO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ryzen 3100 od myfriendsa za 350pln na 4,475GHz i 1.3v core. sekcja na tym cpu, wiadomo, zgrzać się nie może, na 3600 i 3700x też nie, nie wiadomo co z wymaganiami energetycznymi zen3 ale wątpię aby wyszli powyżej ryzena 2700x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.08.2020 o 12:01, ketiw555 napisał:

Prawda, srebrny, czarny, szary, biały to wszystko się jakoś łączy ale dodać do tego czerwone elementy a co gorsza laminat w kolorze kału jak na niektórych wytworach jak aorus albo jakiś ASRock to ja bym tego nie przeżył ?

Asrock to teraz chyba czarno-szare płyty robi.

Co Panowie myślą o tym Asrock B450 PRO 4 pod Ryzena 5 3600? Czty to byłby zły wybór? Myślę o takim zestawie dla siebie. Te MSI byłyby chyba nieco lepsze, ale nie leży mi ich gamingowy design.

Pamiętam kiedyś płyty Asrocka miały dość niepochlebne opinie, mówiąc delikatnie. Jak jest dziś z tą marką i płytami od nich?  Zatrzymałem się na sockecie 775, stąd to pytanie.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Flik napisał:

Asrock to teraz chyba czarno-szare płyty robi.

Co Panowie myślą o tym Asrock B450 PRO 4 pod Ryzena 5 3600? Czty to byłby zły wybór? Myślę o takim zestawie dla siebie. Te MSI byłyby chyba nieco lepsze, ale nie leży mi ich gamingowy design.

Pamiętam kiedyś płyty Asrocka miały dość niepochlebne opinie, mówiąc delikatnie. Jak jest dziś z tą marką i płytami od nich?  Zatrzymałem się na sockecie 775, stąd to pytanie.

Mnie padła płyta Asrock Gaming Fatality na której miałem i5 4670k. Nigdy juz nic od niech nie kupie, taką mam zasadę że jak coś sie zepsuje to już nigdy tego nie kupie i daje szansę innej firmie. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybierz co tańsze. R5 3600 niewiele wymaga od sekcji.

Miałem B350 Pro Carbon, mam teraz ASRocka B450 Gaming K4,

OC ramu wypada identycznie. Rzeczy do jakich można trochę

dopłacić to według mnie lepsza dźwiękówka lub solidny radiator

pod dysk m2 z płytą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ketiw555 napisał:

Mnie padła płyta Asrock Gaming Fatality na której miałem i5 4670k. Nigdy juz nic od niech nie kupie, taką mam zasadę że jak coś sie zepsuje to już nigdy tego nie kupie i daje szansę innej firmie. 

Ja przed AM4 miałem zachwalaną w swych czasach świetności Z77 extreme4...ile mi to mobo nerwów napsuło to masakra (fochy z pamięciami,  chodziło miesiąc bez problemów i nagle zaczynało widzieć połowę ramu...zanim zobaczyło cały żonglerka pamięciami między bankami gwarantowana przez minimum godzinę i później znów kilka tygodni spokoju), a na koniec zdechło. Choć do OC było świetne, i5 3750k @ 4500MHz śmigał na nim aż miło. Na tyle się zraziłem do marki, że szukając nowego sprzętu wykluczyłem asrocka, nawet nie czytałem opinii czy recek o nim.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jg77xfx napisał:

Wybierz co tańsze. R5 3600 niewiele wymaga od sekcji.

Miałem B350 Pro Carbon, mam teraz ASRocka B450 Gaming K4,

 

No to teraz będe miał zagwozdkę: który Asrock lepszy, czy może iść w strone MSI?.

Czy w tym Twoim Asrocku da się wyłączyć to podświetlenie radiatora, czy ono na stałe świeci?

Wymyśliłem sobie tego PRO 4 na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pro4 nie ma podświetlenia chipsetu. W K4 można wyłączyć. MSI ma lepszą sekcję, ale ta z ASRocka wystarczy, Jeśli kilka dyszek można dopłacić. Gaming K4 jest za 360 w zadowolenie.pl z darmową przesyłką.

Edytowane przez jg77xfx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o K4 właśnie. Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...